Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-05-14, 13:56 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim
W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach prezydenckich, roli internetu w prowadzeniu kampanii i zdobywaniu poparcia.
- Żyjemy w emocjach kampanijnych i w polityce dużo się dzieje. Jest ustawa o wyborach korespondencyjnych, która została przeformatowana i praktycznie uwzględnia to, co opozycji leżało na sercu, czyli przywrócenie roli PKW, możliwość wyborów mieszanych... I teraz widzimy, że PiS robi gest w stronę opozycji i uwzględnia ich bolączki, a także bolączki Gowina, bo była sprzeczka w obozie Zjednoczonej Prawicy, a marszałek senatu Tomasz Grodzki wychodzi i na tle Pałacu Prezydenckiego wyraźnie daje do zrozumienia, że senat zrobi co może, byle przeciągnąć prace do ostatniej chwili... Co to za gra, bo na pewno nie chodzi o zdrowie i życie Polaków - mówiła Magdalena Ogórek.

- Ja jestem przekonana, że teraz już nikt nie ma wątpliwości jak działa część senatu pod wodzą marszałka Grodzkiego. Ten projekt zakłada wszystkie poprawki o które wnioskowała opozycja przez ostatnie kilka tygodni, a mimo wszystko senat mówi "nie". Świadczy to o tym, że ma po prostu zapanować chaos, działania rządu mają być torpedowane, żeby można było powiedzieć, że rząd nie dał rady... - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.

- Pani poseł, a czy to sformułowanie "zabójcze koperty, które słyszymy z ust marszałka senatu jest odpowiednie, czy powinien go raczej unikać - zapytała redaktor Ogórek.

- Ja uważam, że to jest trafione. To, że marszałek Grodzki formułuje niektóre swoje myśli tylko pokazuje jakie ma problemy z kopertami - odpowiedziała poseł Porowska.

Kolejne wątki rozmowy dotyczyły m.i.n. kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Szymona Hołowni, kampanii i poparcia internautów, które później niekoniecznie przekłada się na poparcie w rzeczywistości.

Zobacz także

2020-06-25, godz. 12:51 WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej Roberta Biedronia, wizycie w USA Andrzeja Dudy - Robert Biedroń nie ma łatwej sytuacji - zastrzegł Piotr Woźniak, szef regionalnych struktur SLD. – Bo od wielu lat dwaj hegemonii naszej sceny politycznej toczą… » więcej 2020-06-24, godz. 14:34 Irena Koszyk o raporcie w sprawie nauki zdalnej w Opolu - W szkołach podstawowych odnotowano brak kontaktu z 4% uczniów. Wydaje się niedużo, ale to jest 50 osób, a każdy uczeń jest ważny – mówiła w Loży Radiowej Irena… » więcej 2020-06-24, godz. 14:29 Radosław Roszkowski o sytuacji powodziowej w powiecie prudnickim - Woda na szczęście opada i najgorsze jest za nami. Mamy szczęście, że nie dotknęło nas w takim stopniu jak inne samorządy – mówił w Loży Radiowej Radosław Roszkowski… » więcej 2020-06-24, godz. 14:08 WYBORY 2020: Michał Nowak o obietnicach wyborczych, szansach Andrzeja Dudy na wygraną w pierwszej turze - Emocje kampanijne sięgają szczytu - przyznał Michał Nowak z Solidarnej Polski. – Poza tym ogromnym impulsem jest tez zainteresowanie ludzi, chęć pomocy. » więcej 2020-06-24, godz. 13:22 WYBORY 2020: Dariusz Asman o zaangażowaniu w politykę, programie Szymona Hołowni - Przez całe życie nie interesowałem się polityką, ale teraz troska o rodzinę, dzieci, wnuki, o nasz kraj ukierunkowały mnie - powiedział Dariusz Asman z opolskiej… » więcej 2020-06-23, godz. 13:12 WYBORY 2020: Piotr Pancześnik o spotkaniu Trump - Duda oraz o programie gospodarczym - To była tak długa kampania, że trudno utrzymać wysoki poziom emocji, ale mobilizacja naszych struktur jest duża - stwierdził Piotr Pancześnik z Porozumienia. » więcej 2020-06-23, godz. 12:38 WYBORY 2020: Longin Bartnik o kampanii wyborczej i programie Krzysztofa Bosaka - Mamy pełne ręce roboty – przyznał Longin Bartnik z Konfederacji, omawiając pracę sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. » więcej 2020-06-22, godz. 12:20 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o prerogatywach prezydenta, współpracy z rządem - To co mówił poseł Wilczyński to jest nieprawda. Po drugie - jego projekcja ewentualnej przyszłości politycznej nijak się ma do rzeczywistości – zastrzegł z kolei… » więcej 2020-06-22, godz. 12:18 WYBORY 2020: Ryszard Wilczyński o programie Rafała Trzaskowskiego, nierównowadze w sprawowaniu władzy - Rafał Trzaskowski niesie przesłanie, że możemy w Polsce stworzyć wspólnotę - powiedział Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej. » więcej 2020-06-22, godz. 12:17 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o programie Andrzeja Dudy, o zagrożeniu obcymi ideologiami - Odpowiedź jest bardzo prosta: to prezydent Andrzej Duda jest gwarantem stabilnego rozwoju silnej Polski – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »