Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dariusz Madera o dynamicznej sytuacji na oddziałach…
2020-05-12, 14:55 Autor: Joanna Matlak

Dariusz Madera o dynamicznej sytuacji na oddziałach w USK i oczekiwaniu na możliwość testowania pacjentów

Dariusz Madera [fot. Marcin Boczek]
Dariusz Madera [fot. Marcin Boczek]
- Sytuacja jest dynamiczna i zdarza się, że musimy ograniczyć przyjmowanie pacjentów na któryś oddział z uwagi na wystąpienie wirusa np. u pacjenta – mówił w Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
- Laryngologia już funkcjonuje i przyjmuje pacjentów. My musimy ograniczać na 7 dni ten czas przyjmowania pacjentów, po to by weryfikować czy w trakcie pobytu osoby z koronawirusem, doszło do kolejnego zakażenia – mówił dyrektor Madera i dodał, że z dotychczasowe dane są optymistyczne, ponieważ wynika z nich, że rzadko się zdarza, że do zakażeń dochodzi wewnątrz szpitala.

- Już się zdarzyło, że na oddziale wewnętrznym lekarz miał koronawirusa i nikt go od niego nie złapał - zaznaczył. - A więc te procedury bezpieczeństwa wdrożone w szpitalu działają, tylko trzeba przestrzegać podstawowych zasad. Zespół ds. zakażeń codziennie monitoruje sytuację - mówił gość Loży Radiowej.

Dyrektora USK pytaliśmy o działanie sprzętu do wykrywania koronawirusa, które przekazało placówce miasto Opole.

- Ten sprzęt na razie wykonuje wszystkie badania poza koronawirusem – przyznał dyrektor Madera. – Niestety, dostawca sprzętu jeszcze nie dostarczył testów w kierunku koronawirusa. Wedle zapewnień przedstawiciela handlowego, a wiem, że też interweniował wicemarszałek Roman Kolek i składał skargę na działania firmy, jest zobowiązanie, że testy w końcu trafią do Opola i będziemy mogli wystartować z badaniem pacjentów i będziemy pracować 24 godziny na dobę – mówił nasz gość.

Jak tłumaczył dyrektor USK, firma tłumaczyła się tym, że testy są opatentowane przez USA, konieczna była zgoda rządu na ich wywóz poza granice kraju, a w związku z epidemią w USA, na decyzję czekano długo. – W tamtym tygodniu trafiły do Europy i czekamy aż trafią do Polski i do naszego szpitala. To są czynniki już niezależne od nas – dodał.

Zobacz także

2020-06-16, godz. 14:37 Dr Marek Kawa o protestach i "pęknięciu" społeczeństwa amerykańskiego oraz o trudnej sytuacji w której znalazł się donald… - Ten, być może, ostatni rok kadencji jest trudny dla Donalda Trumpa - powiedział w Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista. Z naszym gościem rozmawialiśmy o… » więcej 2020-06-16, godz. 14:21 Zbigniew Szorc i Jarosław Białochławek o bezpieczeństwie nad wodą, pracy ratowników - Pamiętajmy, abyśmy kąpali się w miejscach strzeżonych, bo tam są ratownicy – zaapelował Zbigniew Szorc - prezes opolskiego WOPR. - Muszę pochwalić naszych… » więcej 2020-06-15, godz. 11:06 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o programie Krzysztofa Bosaka, koniecznych zmianach ustrojowych - Wydawało się, że z Placu Wolności ludzie się wylewają – wspomniał Łukasz Fomicz z Konfederacji ostatnie spotkanie z opolskimi wyborcami kandydata na prezydenta… » więcej 2020-06-15, godz. 11:03 WYBORY 2020: Violetta Porowska o spotkaniach z prezydentem Andrzejem Dudą, jego programie wyborczym - Tych emocji, które są na spotkaniach z prezydentem Andrzejem Dudą nie da się zapomnieć – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. » więcej 2020-06-15, godz. 11:02 WYBORY 2020: Tomasz Kostuś o tłumach na sobotnich spotkaniach z Rafałem Trzaskowskim - Te spotkania przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - mówił w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o sobotnią wizytę Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-06-15, godz. 11:02 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o politycznej sobocie na Opolszczyźnie, wizycie Andrzeja Dudy i jego kontrkandydatów - Na 24h przed spotkaniem w Opolu Rafał Trzaskowski wystosował list do sympatyków PiS, zapraszając ich do debaty o Polsce. Więc my na to odpowiedzieliśmy - mówił… » więcej 2020-06-12, godz. 14:13 WYBORY 2020: Jan Zimoch i Michał Maliński o przebiegu kampanii wyborczej, programach kandydatów To bardzo ważne dla samej kampanii i zdrowe dla demokracji, by mieszkańcy naszego województwa mieli okazję spotkać się z kandydatami - powiedział Jan Zimoch z… » więcej 2020-06-12, godz. 13:45 WYBORY 2020: Dr Bartłomiej Machnik o specyfice kampanii na dwa tygodnie przed wyborami - Od resetu kampanii mamy jakieś 3 tygodnie, a więc to krótki czas, żeby przejechać kraj i dotrzeć z przekazem do wszystkich grup społecznych. Wchodzimy w stały… » więcej 2020-06-10, godz. 10:55 Tadeusz Goc o kondycji Strzelec Opolskich w okresie pandemii - Trzeba nauczyć się żyć w innych warunkach, wszystko ostrożnie i z umiarem, ale jednak trzeba służyć mieszkańcom – mówił w Loży Radiowej Tadeusz Goc, burmistrz… » więcej 2020-06-10, godz. 10:54 Edward Kinder o nowych przepisach ruchu drogowego, egzaminach na prawo jazdy - Mają zostać zmienione przepisy dotyczące przekraczania prędkości o 50 kilometrów na godzinę poza terenem zabudowanym – powiedział Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »