Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Adamczyk o zmianach w tarczy antykryzysowej…
2020-05-07, 13:58 Autor: Witold Żurawicki

Grzegorz Adamczyk o zmianach w tarczy antykryzysowej 3.0., porozumieniu Solidarności z prezydentem Andrzejem Dudą.

Grzegorz Adamczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Grzegorz Adamczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Pakt 3.0. jest przede wszystkim skierowany do przedsiębiorców. I te wszystkie niekorzystane dla pracowników zapisy z pierwotnej jego wersji, zostały zlikwidowane i mam nadzieję, że nigdy nie wejdą w życie – podkreślił Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Opolu.
Zdaniem naszego gościa w pierwotnej wersji paktu pracodawcy mogli z pracownikami robić co chcieli. A przecież nie można wszystkich kosztów kryzysu spowodowanego koronawirusem, zrzucać na jedną stronę stosunku pracy. Dzięki oporowi związkowców, rząd wycofał się z tych propozycji.

- Bardzo się cieszę, że podpisana została nowa umowa programowa z prezydentem Andrzejem Dudą– dodał nasz gość. – To jedyny kandydat, który z nami rozmawia o problemach pracowniczych.

Jednym z istotniejszych rozwiązań, jakie zawarto w tej umowie jest wprowadzenie stażowej emerytury. Kobiety mogłyby przejść na emeryturę po 35 latach pracy, mężczyźni - po 40 latach.
- Mam nadzieję, że teraz znajdzie się większość parlamentarna, która wprowadzi te zmiany – dodał Grzegorz Adamczyk.

Zobacz także

2020-06-10, godz. 10:53 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o kandydaturze Władysława Kosiniaka - Kamysza, planach w kampanii wyborczej - Kampania w terenie jest prowadzona bardzo intensywnie – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik regionalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Rozwiesiliśmy… » więcej 2020-06-09, godz. 11:42 WYBORY 2020: Robert Biedroń o swoim programie wyborczym, niesprzyjających sondażach i wizycie na Opolszczyźnie - Chce być prezydentem wszystkich Polaków, który nie dzieli, a łączy, który wnosi świeżość, otwartość i który wnosi europejskie standardy. Chce uciec od wojny… » więcej 2020-06-09, godz. 13:28 Wiesława Błudzin o walce z koronawirusem, zaletach przebywania na świeżym powietrzu - Nie ma chętnych lekarzy do specjalizowania się w chorobach zakaźnych – stwierdziła dr Wiesława Błudzin, wojewódzki konsultant w sprawie chorób zakaźnych. » więcej 2020-06-08, godz. 13:56 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o programach, przebiegu i wiarygodności w kampanii wyborczej - Absolutnie nie, to nieprawda – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, odpowiadając na zarzut opozycji, że rządzący są agresywni. -To… » więcej 2020-06-08, godz. 13:42 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o zbiórce podpisów, programach i emocjach wyborczych - Było bardzo dużo emocji – wspomniała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka akcję zbiórki podpisów pod kandydaturą Koalicji Obywatelskiej na prezydenta… » więcej 2020-06-08, godz. 12:59 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o planie Andrzeja Dudy obejmującym wielkie inwestycje jak i mniejsze - Raczej nie, choć było pewne zwolnienie w ostatnim okresie i ono jest związane z perturbacjami związanymi z datą wyborów – powiedział w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński… » więcej 2020-06-08, godz. 12:33 WYBORY 2020: Ryszard Galla o głosowaniach sejmowych i kampanii wyborczej - Już przed głosowaniem wiadomo jaki będzie efekt, że rząd na pewno otrzyma wotum zaufania, a minister, którego chciano odwołać utrzyma się na stanowisku i ten… » więcej 2020-06-05, godz. 14:19 Konrad Müller o rocznicy obrony województwa i spotkaniu Mniejszości Niemieckiej z Szymonem Hołownią » więcej 2020-06-05, godz. 14:17 Krzysztof Grudzień o ostatnim gorącym posiedzeniu sejmu na którym głosowano nad wotum zaufania dla rządu i wotum nieufności… - To posiedzenie na temat odwołania ministra było burzliwe i moim zdaniem słowa, które padły, były niepotrzebne i teraz będą wykorzystywane przez opozycję jako… » więcej 2020-06-05, godz. 14:15 Dorota Symonides o zakusach władzy na likwidację województwa, oporze mieszkańców i wspólnym froncie - To nas strasznie poruszyło – wspomina prof. Dorota Symonides przecieki z komisji sejmowych i z rządu w sprawie likwidacji Opolszczyzny. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »