Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-05-07, 11:19 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Marcinem Horałą

Magdalena Ogórek i Marcin Horała
Magdalena Ogórek i Marcin Horała
Magdalena Ogórek i Marcin Horała rozmawiali na temat kompromisowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów korespondencyjnych oraz o debacie prezydenckiej.
- Wczorajszym wydarzeniem dnia jest oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, Zjednoczona Prawica porozumiała się i marszałek sejmu ogłosi nowe wybory w pierwszym możliwym terminie. Dziś w sejmie odrzucono uchwałę senatu ws. wyborów korespondencyjnych. Jak Pan to wszystko skomentuje? – pytała Magdalena Ogórek.

- Obóz Zjednoczonej Prawicy i jego liderzy pokazali odpowiedzialność za państwo, pokazali, że dobro państwa jest dla nich najważniejsze. Opozycja pokazała, że zupełnie nie dorosła do roli opozycji – odpowiedział Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

- Najpierw mieliśmy miesięczną obstrukcję senatu, część samorządowców, którzy sympatyzują z opozycją nie wykonała swoich obowiązków i to niestety doprowadziło do tego, że wybory w tym konstytucyjnym terminie się nie odbędą – dodał Horała.

- Przedstawiciele Lewicy, ale też opozycji z PO mówili że PiS zrobił źle, ponieważ wszyscy wiedzieli o epidemii i trzeba było działać w lutym lub marcu. A pierwszy przypadek mieliśmy 4-5 marca, nie mieliśmy wtedy obrazków z Włoch czy Hiszpanii… Wyobraża pan sobie co by było gdyby w połowie marca wprowadzić stan wyjątkowy? Przecież opozycja by was zabiła – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie musimy sobie tego nawet wyobrażać, bo tak się stało na Węgrzech. Te osoby, które krytykowały Polskę że nie wprowadziła stanu wyjątkowego, krytykowały Węgry że ten stan wprowadziły. Okrzykom że mamy dyktaturę nie byłoby końca – mówił wiceminister.

Zobacz także

2020-06-26, godz. 14:13 WYBORY 2020: Franciszek Posacki i Adam Goleński o swoich kandydatach, ich programach - Zdecydowanie moim kandydatem jest prezydent Rafał Trzaskowski - podkreślił Franciszek Posacki z Młodych Demokratów. – Zauroczył mnie wieloma kwestiami. -… » więcej 2020-06-26, godz. 14:11 WYBORY 2020: Tomasz Kostuś o wyjątkowej kampanii wyborczej, jej znaczeniu i programach kandydatów - To była kampania bardzo krótka i bardzo intensywna - powiedział Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej. - Nigdy po 1989 roku nie mieliśmy takiej sytua… » więcej 2020-06-25, godz. 14:29 Grzegorz Kuliś o wzroście bezrobocia i spodziewanej recesji - Przyznam, że byłem w gronie sceptyków i nasze przewidywania co do bezrobocia oscylowały wokół liczb dwucyfrowych. To było nasze minimum, przewidywaliśmy, że… » więcej 2020-06-25, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia i ustawie 4.0 - To jest pokłosie tej paniki epidemicznej – ocenił Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący „Solidarności” pytany o wzrost bezrobocia do 6 procent. » więcej 2020-06-25, godz. 14:03 WYBORY 2020: Antoni Duda o kampanii urzędującego prezydenta, efektach wizyty w USA - Ta wizyta pokazała, jak prezydent Andrzej Duda reprezentuje Polskę i Polaków – powiedział o wyprawie za ocean Antoni Duda, były poseł Prawa i Sprawiedliwośc… » więcej 2020-06-25, godz. 12:51 WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej Roberta Biedronia, wizycie w USA Andrzeja Dudy - Robert Biedroń nie ma łatwej sytuacji - zastrzegł Piotr Woźniak, szef regionalnych struktur SLD. – Bo od wielu lat dwaj hegemonii naszej sceny politycznej toczą… » więcej 2020-06-24, godz. 14:34 Irena Koszyk o raporcie w sprawie nauki zdalnej w Opolu - W szkołach podstawowych odnotowano brak kontaktu z 4% uczniów. Wydaje się niedużo, ale to jest 50 osób, a każdy uczeń jest ważny – mówiła w Loży Radiowej Irena… » więcej 2020-06-24, godz. 14:29 Radosław Roszkowski o sytuacji powodziowej w powiecie prudnickim - Woda na szczęście opada i najgorsze jest za nami. Mamy szczęście, że nie dotknęło nas w takim stopniu jak inne samorządy – mówił w Loży Radiowej Radosław Roszkowski… » więcej 2020-06-24, godz. 14:08 WYBORY 2020: Michał Nowak o obietnicach wyborczych, szansach Andrzeja Dudy na wygraną w pierwszej turze - Emocje kampanijne sięgają szczytu - przyznał Michał Nowak z Solidarnej Polski. – Poza tym ogromnym impulsem jest tez zainteresowanie ludzi, chęć pomocy. » więcej 2020-06-24, godz. 13:22 WYBORY 2020: Dariusz Asman o zaangażowaniu w politykę, programie Szymona Hołowni - Przez całe życie nie interesowałem się polityką, ale teraz troska o rodzinę, dzieci, wnuki, o nasz kraj ukierunkowały mnie - powiedział Dariusz Asman z opolskiej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »