Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni…
2020-04-06, 14:10 Autor: Ewa Skrabacz

Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni na odważne rozwiązania

Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni na odważne rozwiązania [fot. Marcin Skomudek]
Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni na odważne rozwiązania [fot. Marcin Skomudek]
- To jest mam nadzieję ostatni odcinek telenoweli pt. zróbmy lub nie zróbmy wyborów w Polsce 10 maja. Te wybory i tak się nie odbędą, a to że rozmawiamy o nich od dwóch tygodni ciągiem zakrawa na jakiś ponury żart – mówił Jerzy Przystajko z biura poselskiego Marceliny Zawiszy.
Z Jerzym Przystajko rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak część 1
Z Jerzym Przystajko rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak część 2
- Środki, by przesunąć te wybory są, nie potrzeba do tego sejmu. Rząd może wprowadzić któryś ze stanów nadzwyczajnych. Lewica sugerowała stan klęski żywiołowej – dodał Przystajko.

- Powinniśmy się teraz naprawdę zacząć zastanawiać, co dzieje się z polskimi pracownikami. Zajmijmy się pracownikami, ludźmi, którzy tracą środki do życia na samozatrudnieniu i w małych firmach – podkreślał członek Lewicy Razem.

- Zgłosiliśmy około 200 poprawek do tzw. tarczy antykryzysowej. Nie wszystkie się tam znalazły. To, co powinno się znaleźć w tej tarczy, to rozwiązania wzorowane np. na niemieckich - szersze gwarancje wypłaty wynagrodzeń, czy rozwiązania hiszpańskie – wypłata wynagrodzeń w zamian za gwarancję niezwalniania pracowników – wskazywał Przystajko.

- Świadczenie kryzysowe proponowane przez lewicę to szerokie wsparcie, to lewicowy pakiet, który będzie wspierał wszystkich, którzy tego wsparcia potrzebują. Polskie państwo ma przestrzeń na to, by różne odważne rozwiązania stosować, by zwiększać deficyt budżetowy, o czym Lewica mówi - mówił Jerzy Przystajko

Zobacz także

2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Jarosław Kończyło o pracy szpitala jednoimiennego, wysiłku personelu - Pacjentów zarażonych koronawirusem przyjęliśmy około czterystu – powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-26, godz. 13:19 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki cz.5 [AUDIO] » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »