Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji…
2020-04-03, 16:59 Autor: Ewa Skrabacz

Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej

Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej [fot. Łukasz Fura]
Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej [fot. Łukasz Fura]
- Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została dziś ujawniona opinii publicznej. Propozycja ta zakłada zmianę Konstytucji, aby móc przełożyć wybory prezydenckie - mówił Jan Zimoch, lider opolskiej Młodej Prawicy.
Z Janem Zimochem rozmawia Ewa Skrabacz
- Zapisy, które mają być zmienione w Konstytucji zakładają wydłużenie aktualnych rządów Andrzeja Dudy o dwa lata, ale przy tym wskazują na brak reelekcji, czyli byłby zablokowany ponowny start urzędującego Prezydenta w kolejnych wyborach – wyjaśniał przedstawiciel młodzieżówki Porozumienia.

- Jest to kompromis, na który opozycja może się zgodzić, tym bardziej, że jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jesteśmy w bardzo trudnym momencie, zmagamy się z kryzysem. Jest to moment żeby się zjednoczyć i znaleźć dobre rozwiązanie, które moim zdaniem jest satysfakcjonujące dla wszystkich stron – uzasadniał Zimoch.

- Tarcza antykryzysowa, która została wprowadzona, jak najbardziej jest w stanie zabezpieczyć interesy zarówno polskich przedsiębiorców, jak i pracowników. Może pomóc im przetrwać te trudne miesiące, które nas czekają – ocenił lider opolskiej Młodej Prawicy.

Zobacz także

2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Violetta Porowska o inwestycjach w Nysie, braku merytorycznych argumentów opozycji w kampanii wyborczej - Prawdą jest, że złożymy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego zaproszenie na otwarcie ronda imienia jego brata w Nysie – potwierdziła Violetta Porowska, posłanka… » więcej 2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »