Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-04-02, 12:16 Autor: Magdalena Ogórek, Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą

Beata Kempa o bieżącej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa
- Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł PiS Beata Kempa.
- Pani poseł wymieniła ważne słowo: odpowiedzialność. My przyglądamy się jak coraz bardziej pogłębiają się worki pod oczyma ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i zastanawiamy się czy on w ogóle sypia. Słuchamy, a wręcz spijamy każde jego słowa na konferencji prasowej. Nieprawdopodobnie ciężkie zadanie przed rządem i ministerstwem – mówiła Magdalena Ogórek.

- Zawsze ochrona zdrowia była trudna, to jest ministerstwo krytykowane za niemal wszystko. Dzisiaj na tym człowieku spoczywa potężna odpowiedzialność i myślę, że najbardziej pomożemy jako laicy, bo przecież nie studiowaliśmy medycyny, że jeśli jest jakaś prośba, apel, przepis to po prostu się do tego stosujmy. I to będzie duża pomoc dla ministra i służb – mówiła Beata Kempa.

- Jest też do Pani pytanie jako europosłanki, a chodzi o dużego gracza na arenie tej straszliwej pandemii. Chodzi o Unię Europejską. Sytuacja we Włoszech jest kuriozalna, w ramach oddolnej akcji na pomoc jadą polscy lekarze, przylecieli też Chińczycy żeby Włochom pomóc… Takie sytuacje uwielbia wykorzystywać Federacja Rosyjska, więc gdzie jest Unia Europejska? - pytała redaktor Ogórek.

- Dobre pytanie. Z jednej strony parlament potrafił dość szybko się zebrać w tej sytuacji i po raz pierwszy obradować zdalnie, co nie było łatwe. Ale trzeba zrobić zdecydowanie więcej, nie możemy poprzestawać na przesuwaniu środków pieniędzy, które już w zasadzie są – mówiła Kempa i wskazała, że dużo zależy od Komisji Europejskiej. – To Komisja przedkłada Parlamentowi Europejskiego rozwiązania, przede wszystkim te finansowe – zaznaczyła.

Zobacz także

2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Violetta Porowska o inwestycjach w Nysie, braku merytorycznych argumentów opozycji w kampanii wyborczej - Prawdą jest, że złożymy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego zaproszenie na otwarcie ronda imienia jego brata w Nysie – potwierdziła Violetta Porowska, posłanka… » więcej 2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »