Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności…
2020-03-31, 15:37 Autor: Ewa Skrabacz

Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego

Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego [fot. Monika Matuszkiewicz]
Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego [fot. Monika Matuszkiewicz]
- Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić, bo słyszeliśmy, że wszystko dzieje się wspaniale i pięknie. To nie jest czas na to, by mówić tylko i wyłącznie miłe słowa – stwierdził Szymon Hołownia, kandydat na urząd Prezydenta RP.
Z Szymonem Hołownią rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.1
Z Szymonem Hołownią rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.2
Z Szymonem Hołownią rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.3
- Dziś musimy budować wspólnotę wokół dwóch wątków. Po pierwsze, chodzi o wątek takiej zwykłej, ludzkiej solidarności, który ja wciąż eksponuję, mówiąc, że choć państwo mamy do kitu, to mamy wspaniałych obywateli. Drugi wątek to stanowcze domaganie się od tego państwa, by wyglądało inaczej, jeśli nie teraz w środku kryzysu, to później – mówił Hołownia.

- Jest w Polsce grupa osób, która nie ma dla siebie oferty, która jest wyraźnie zmęczona tym co się w Polsce od 2005 r. dzieje. To są ludzie, którzy mówią mi, że nie mieli na kogo głosować, którzy mówią, że nie chodzili na wybory przez ostatnich 15 lat, ale to są też wyborcy, którzy w 2015 r. głosowali na A. Dudę, B. Komorowskiego czy P. Kukiza. Moja propozycja jest dość uniwersalna i zasadza się na najgłębszym przekonaniu, że powinna być w Polsce jakaś oaza bezpartyjności i faktycznej niezależności w tym zdewastowanym przez partie systemie – wyjaśniał Szymon Hołownia.

- Mówiłem, że zmiana terminu wyborów to broń atomowa i teraz, po dwóch, trzech tygodniach okazało się, że jest czas na użycie tego narzędzia ostatecznego. Wybory trzeba przełożyć i to nie jest kwestia interesu politycznego tego czy innego kandydata. Jeżeli Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem we wszechświecie, to wygra wybory również na jesieni albo w marcu Jeśli jest nim Małgorzata Kidawa-Błońska, to będzie tak samo. Jeżeli Szymon Hołownia, to to samo będzie – stwierdził kandydat na Prezydenta RP.

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »