Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy…
2020-03-30, 13:55 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy Antykryzysowej i zmianie Kodeksu Wyborczego i apelu o bojkot wyborów

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
- Nie tak dawno odbyły się wybory uzupełniające w kilku gminach, do rad miejskich czy na wójta, i tam były zachowane szczególne środki ostrożności jak np. jednorazowe długopisy, komisje były rozsadzone w odpowiedniej odległości, więc myślę, że tego typu rozwiązania powodują, że zarówno osoby z komisji wyborczych jak i wyborcy, którzy chcieliby oddać głos, czuliby się bezpiecznie. A to, czy wybory odbędą się 10 maja, tego tak naprawdę dzisiaj nie wiemy - - mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS.
Poseł Czocharę poprosiłyśmy o komentarz do zawieszenia kampanii przez Małgorzatę Kidawę – Błońską oraz jej apelu o bojkot wyborów.

- Tego typu zachowania nie są dobre. Po raz kolejny Kidawa-Błońska pokazuje swoje „prawdziwe ja”, bo wczoraj wezwała do zawieszenia kampanii i tego, że nie będzie aktywnie działać, a chwilę później pewne działania podjęła. Po raz kolejny widać niespójność w tym co mówi i w tym co robi – oceniła poseł PiS i przypomniała także zachowanie wicemarszałek z zeszłego tygodnia, kiedy zmieniała zdanie w sprawie zdalnego głosowania w sejmie.

W Loży pojawił się także temat poprawki wprowadzonej do Tarczy Antykryzysowej, czyli zmianie Kodeksu Wyborczego. Przypomnijmy, że zakłada ona poszerzenie grupy osób, które mogłyby głosować korespondencyjnie (chodzi m.in. o osoby powyżej 60 roku życia i osoby w kwarantannie).

- Po raz kolejny widzimy niespójność w całej Platformie Obywatelskiej. Nie tak dawno gdy procedowaliśmy Kodeks Wyborczy, to PO stawała za tym, żeby jednak takie zapisy wprowadzić. Dzisiaj kiedy takie zapisy są w ustawie, nie wiadomo z jakich powodów to negują – mówiła Czochara.

Przypomnijmy jednak, że PiS także chciał usuwać zapisy o głosowaniu korespondencyjnym. – Tak, ale proszę zauważyć, że dziś jest inna sytuacja. Dziś mamy do czynienia z pandemią i sytuacja wygląda całkowicie inaczej niż rok temu. Nie możemy tego porównywać – mówiła poseł PiS.
Z Katarzyną Czocharą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »