Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Kalinowski o czwartkowym posiedzeniu sejmu…
2020-03-27, 14:00 Autor: Maciej Wajler

Michał Kalinowski o czwartkowym posiedzeniu sejmu, głosowaniu razem z PiS-em oraz działaniach Przedwiośnia w obliczu koronawirusa

Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
- Te wszystkie selfie w sejmie były naprawdę trywialne i nie powinny mieć miejsca. Ale mogło tego nie być, gdybyśmy to wszystko zrobili zdalnie i przez internet – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski, przedstawiciel Przedwiośnia, czyli młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia. Naszego gościa pytałyśmy jak ocenia zachowanie posłów podczas czwartkowego posiedzenia sejmu.
Przypomnijmy, w czwartek w budynku sejmu zebrali się posłowie, aby przegłosować zmiany w regulaminie, dzięki którym w przyszłości posłowie mogliby głosować zdalnie. Głosowanie było wyjątkowe, ponieważ ze względów bezpieczeństwa posłowie obradowali w kilku salach parlamentu.

Głosami PiS, Lewicy i PSL zdecydowano, że sejm na kolejnym posiedzeniu będzie obradował w sposób zdalny. Przeciwko takiemu rozwiązaniu była Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

- To, że tak głosowaliśmy, nie spodobało się Platformie i zarzuciła nam że głosujemy wspólnie z PiS. A w zeszłej kadencji PO i PiS głosowali razem przeciwko projektom o związkach partnerskich, edukacji seksualnej, a w tej kadencji przeciwko minimalnej emeryturze w wysokości 1600 zł, które zaproponowała Lewica. W polityce to normalne że się różnimy i to że ktoś głosuje razem z PiS, nie oznacza, że się PiS popiera i tak samo jeśli głosuje się razem z PO nie oznacza, że się Platformę popiera – mówił Kalinowski.

Naszego gościa pytałyśmy też o pracę kampanijną, tj. zbiórkę podpisów poparcia pod kandydaturą Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich. – W Opolu zebraliśmy 14 tysięcy głosów, jak na Opole to dobrze. Kampania jest prowadzona tylko i wyłącznie w internecie, my generalnie staramy się zostać w domu – tłumaczył przedstawiciel Przedwiośnia.

- Wspólnie z Piotrkiem Paszkiewiczem (szefem Przedwiośnia w Opolu przyp. red.) założyliśmy pogotowie, roznieśliśmy parę ulotek i jeśli ktoś potrzebuje pomocy, jakaś starsza osoba, to np. robimy im zakupy – mówił Michał Kalinowski.

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »