Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Kalinowski o czwartkowym posiedzeniu sejmu…
2020-03-27, 14:00 Autor: Maciej Wajler

Michał Kalinowski o czwartkowym posiedzeniu sejmu, głosowaniu razem z PiS-em oraz działaniach Przedwiośnia w obliczu koronawirusa

Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
- Te wszystkie selfie w sejmie były naprawdę trywialne i nie powinny mieć miejsca. Ale mogło tego nie być, gdybyśmy to wszystko zrobili zdalnie i przez internet – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski, przedstawiciel Przedwiośnia, czyli młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia. Naszego gościa pytałyśmy jak ocenia zachowanie posłów podczas czwartkowego posiedzenia sejmu.
Przypomnijmy, w czwartek w budynku sejmu zebrali się posłowie, aby przegłosować zmiany w regulaminie, dzięki którym w przyszłości posłowie mogliby głosować zdalnie. Głosowanie było wyjątkowe, ponieważ ze względów bezpieczeństwa posłowie obradowali w kilku salach parlamentu.

Głosami PiS, Lewicy i PSL zdecydowano, że sejm na kolejnym posiedzeniu będzie obradował w sposób zdalny. Przeciwko takiemu rozwiązaniu była Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

- To, że tak głosowaliśmy, nie spodobało się Platformie i zarzuciła nam że głosujemy wspólnie z PiS. A w zeszłej kadencji PO i PiS głosowali razem przeciwko projektom o związkach partnerskich, edukacji seksualnej, a w tej kadencji przeciwko minimalnej emeryturze w wysokości 1600 zł, które zaproponowała Lewica. W polityce to normalne że się różnimy i to że ktoś głosuje razem z PiS, nie oznacza, że się PiS popiera i tak samo jeśli głosuje się razem z PO nie oznacza, że się Platformę popiera – mówił Kalinowski.

Naszego gościa pytałyśmy też o pracę kampanijną, tj. zbiórkę podpisów poparcia pod kandydaturą Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich. – W Opolu zebraliśmy 14 tysięcy głosów, jak na Opole to dobrze. Kampania jest prowadzona tylko i wyłącznie w internecie, my generalnie staramy się zostać w domu – tłumaczył przedstawiciel Przedwiośnia.

- Wspólnie z Piotrkiem Paszkiewiczem (szefem Przedwiośnia w Opolu przyp. red.) założyliśmy pogotowie, roznieśliśmy parę ulotek i jeśli ktoś potrzebuje pomocy, jakaś starsza osoba, to np. robimy im zakupy – mówił Michał Kalinowski.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Jarosław Kończyło o pracy szpitala jednoimiennego, wysiłku personelu - Pacjentów zarażonych koronawirusem przyjęliśmy około czterystu – powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-26, godz. 13:19 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki cz.5 [AUDIO] » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »