Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej…
2020-03-26, 14:16 Autor: Ewa Skrabacz

Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu

Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu [fot. Marcin Skomudek]
- Wałbrzyska strefa ekonomiczna oczywiście na wielu polach włącza się w walkę z koronawirusem. Mamy 250 przedsiębiorców, którzy działają na naszym obszarze i którzy borykają się dziś z wieloma problemami. Część z nich wstrzymało produkcję – mówił Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Z Krzysztofem Dryndą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.1
Z Krzysztofem Dryndą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.2
- To jest olbrzymie wyzwanie, by pracownicy zatrudnieni w strefie mogli dalej pracować, a mówimy o około 55 tys. miejsc pracy. Koordynujemy, przekazujemy informacje do instytucji rządowych odnośnie możliwości włączenia się naszych przedsiębiorców w walkę z koronawirusem – dodał Drynda.

- Część firm już przemodelowała swoje linie produkcyjne, by wytwarzać środki czystości, takie jak płyny do dezynfekcji, maseczki czy rękawiczki. Czasami są to zaskakujące zmiany, bo mamy przykład firmy Faurecia z Wałbrzycha, która jest firmą z branży motoryzacyjnej, a dziś swoje moce przerobowe przełożyła na to, by produkować maseczki higieniczne – relacjonował wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Jesteśmy cały czas w kontakcie z przedsiębiorcami, nasi pracownicy wykonują setki telefonów, ciągle spływają do nas różne zapotrzebowania, zapytania. Przekazujemy też postulaty naszych przedsiębiorców, które były wkładem do tarczy antykryzysowej – informował Drynda.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Jarosław Kończyło o pracy szpitala jednoimiennego, wysiłku personelu - Pacjentów zarażonych koronawirusem przyjęliśmy około czterystu – powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-26, godz. 13:19 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki cz.5 [AUDIO] » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »