Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej…
2020-03-26, 14:16 Autor: Ewa Skrabacz

Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu

Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu [fot. Marcin Skomudek]
- Wałbrzyska strefa ekonomiczna oczywiście na wielu polach włącza się w walkę z koronawirusem. Mamy 250 przedsiębiorców, którzy działają na naszym obszarze i którzy borykają się dziś z wieloma problemami. Część z nich wstrzymało produkcję – mówił Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Z Krzysztofem Dryndą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.1
Z Krzysztofem Dryndą rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.2
- To jest olbrzymie wyzwanie, by pracownicy zatrudnieni w strefie mogli dalej pracować, a mówimy o około 55 tys. miejsc pracy. Koordynujemy, przekazujemy informacje do instytucji rządowych odnośnie możliwości włączenia się naszych przedsiębiorców w walkę z koronawirusem – dodał Drynda.

- Część firm już przemodelowała swoje linie produkcyjne, by wytwarzać środki czystości, takie jak płyny do dezynfekcji, maseczki czy rękawiczki. Czasami są to zaskakujące zmiany, bo mamy przykład firmy Faurecia z Wałbrzycha, która jest firmą z branży motoryzacyjnej, a dziś swoje moce przerobowe przełożyła na to, by produkować maseczki higieniczne – relacjonował wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Jesteśmy cały czas w kontakcie z przedsiębiorcami, nasi pracownicy wykonują setki telefonów, ciągle spływają do nas różne zapotrzebowania, zapytania. Przekazujemy też postulaty naszych przedsiębiorców, które były wkładem do tarczy antykryzysowej – informował Drynda.

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »