Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o pracy posłów w obliczu epidemii…
2020-03-23, 10:35 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Ryszard Galla o pracy posłów w obliczu epidemii i pomyśle przełożenia wyborów prezydenckich

Ryszard Galla [fot. Martyna Bobrowska]
Ryszard Galla [fot. Martyna Bobrowska]
- Wiemy niewiele. To niecodzienna sytuacja. Mieliśmy zaplanowane posiedzenie na 25 marca, ale z tego co nam już wiadomo, to na pewno tego posiedzenia w tym terminie nie będzie. Ma być prawdopodobnie w piątek (27.03) - mówił Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej, pytany o to, co wiedzą posłowie ws. najbliższego posiedzenia Sejmu RP.
Jak wskazuje Informacyjna Agencja Radiowa, decyzja ws. posiedzenia ma zapaść we wtorek (24.03).

- Rozumiem, że pomysły pana posła Kowalskiego odbieramy jako żart, że posiedzenie miałoby być na Stadionie Narodowym... Rzeczywiście jest problem, jak przeprowadzić to posiedzenie, bo musi zgromadzić się maksimum 460 posłów, a do tego są jeszcze pracownicy obsługi. Z niecierpliwością czekamy na propozycje - mówił poseł Galla i dodał, że wg niego posiedzenie jednak odbędzie się w budynku sejmu, być może w kilku salach, w "rozproszeniu".

Naszego gościa pytałyśmy też o kwestię wyborów prezydenckich. W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy ze strony opozycji, że majowe wybory należałoby przełożyć. Poseł Galla powiedział, że na całą sprawę patrzy merytorycznie, a nie przez pryzmat polityki.

- Wydaje mi się, że ze względu na bezpieczeństwo, kwestię ekonomiczną, ale też przeprowadzenie tych wyborów w sposób najbardziej demokratyczny, byłbym za przesunięciem tych wyborów. Do 10 maja nie jesteśmy w stanie uporać się z koronawirusem. Mamy utrudnioną sytuację w procesie prowadzenia kampanii i całym procesie zgłoszeniowym, zbierania podpisów czy organizowania struktur, które przeprowadziłyby to w okręgach i obwodach. Każdy z tych elementów skłania do tego, aby terminy odbyły się w terminie późniejszym, myślę, że ten jesienny nie byłby najgorszy – mówił poseł Mniejszości Niemieckiej.
Z Ryszardem Gallą rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 1
Z Ryszardem Gallą rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 2
Z Ryszardem Gallą rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 3

Zobacz także

2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***