Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o pracy posłów w obliczu epidemii i…
2020-03-23, 10:35 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Ryszard Galla o pracy posłów w obliczu epidemii i pomyśle przełożenia wyborów prezydenckich

Ryszard Galla [fot. Martyna Bobrowska]
Ryszard Galla [fot. Martyna Bobrowska]
- Wiemy niewiele. To niecodzienna sytuacja. Mieliśmy zaplanowane posiedzenie na 25 marca, ale z tego co nam już wiadomo, to na pewno tego posiedzenia w tym terminie nie będzie. Ma być prawdopodobnie w piątek (27.03) - mówił Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej, pytany o to, co wiedzą posłowie ws. najbliższego posiedzenia Sejmu RP.
Jak wskazuje Informacyjna Agencja Radiowa, decyzja ws. posiedzenia ma zapaść we wtorek (24.03).

- Rozumiem, że pomysły pana posła Kowalskiego odbieramy jako żart, że posiedzenie miałoby być na Stadionie Narodowym... Rzeczywiście jest problem, jak przeprowadzić to posiedzenie, bo musi zgromadzić się maksimum 460 posłów, a do tego są jeszcze pracownicy obsługi. Z niecierpliwością czekamy na propozycje - mówił poseł Galla i dodał, że wg niego posiedzenie jednak odbędzie się w budynku sejmu, być może w kilku salach, w "rozproszeniu".

Naszego gościa pytałyśmy też o kwestię wyborów prezydenckich. W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy ze strony opozycji, że majowe wybory należałoby przełożyć. Poseł Galla powiedział, że na całą sprawę patrzy merytorycznie, a nie przez pryzmat polityki.

- Wydaje mi się, że ze względu na bezpieczeństwo, kwestię ekonomiczną, ale też przeprowadzenie tych wyborów w sposób najbardziej demokratyczny, byłbym za przesunięciem tych wyborów. Do 10 maja nie jesteśmy w stanie uporać się z koronawirusem. Mamy utrudnioną sytuację w procesie prowadzenia kampanii i całym procesie zgłoszeniowym, zbierania podpisów czy organizowania struktur, które przeprowadziłyby to w okręgach i obwodach. Każdy z tych elementów skłania do tego, aby terminy odbyły się w terminie późniejszym, myślę, że ten jesienny nie byłby najgorszy – mówił poseł Mniejszości Niemieckiej.
Z Ryszardem Gallą rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 1
Z Ryszardem Gallą rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 2
Z Ryszardem Gallą rozmawiają Ewa Skrabacz i Joanna Matlak cz. 3

Zobacz także

2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej 2020-03-30, godz. 13:58 Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej - Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych… » więcej 2020-03-30, godz. 13:55 Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy Antykryzysowej i zmianie Kodeksu Wyborczego i apelu o bojkot wybo… - Nie tak dawno odbyły się wybory uzupełniające w kilku gminach, do rad miejskich czy na wójta, i tam były zachowane szczególne środki ostrożności jak np. jednorazowe… » więcej 2020-03-30, godz. 13:52 Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową - Głosowania były bardzo rozwlekłe, trwały do godz. 6:15 nad ranem, ale to jest uciążliwość, która jest błahostką w porównaniu z trudnościami innych ludzi. Faktem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »