Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Zbigniew Kubalańca o czarnych chmurach jakie zawisły…
2020-03-03, 14:08 Autor: Joanna Matlak

Zbigniew Kubalańca o czarnych chmurach jakie zawisły nad działalnością Muzeum Śląska Opolskiego i stratach w Teatrze im. Kochanowskiego w związku z wichurą

Zbigniew Kubalańca o czarnych chmurach jakie zawisły nad działalnością Muzeum Śląska Opolskiego i stratach w Teatrze im. Kochanowskiego w związku z wichurą
- Nie mieliśmy specjalnie wyjścia jak przyjąć tę rezygnację – mówił w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego zapytany o sytuację w Muzeum Śląska Opolskiego w związku z plagiatem, którego miała się dopuścić jego dyrektor.
Przypomnijmy, Monika Ożóg w 2018 roku starała się o posadę dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego. Jak wykazał portal Kultura Niepodległa, jej koncepcja programowa nie była autorski i pojawiały się w niej nawet bezpośrednie odniesienia do Łodzi. Sprawa trafiła do prokuratury.

- Przejrzałem te dwie koncepcje, jedna i druga jest bardzo obszerna, natomiast procentowo tych zapożyczeń nie jest bardzo dużo, no ale są. Są zapożyczenia ewidentnie co do litery, bo można się oczywiście wzorować, można sobie robić notatki z różnych koncepcji, natomiast wydaje mi się, że do plagiatu nie doszło, ale też nie mi to oceniać.
W programie pojawiły się pytania dotyczące prac komisji konkursowej, która zapoznawała się z koncepcją funkcjonowania Muzeum, które przedstawiała dyrektor Monika Ożóg starając się o to stanowisko.

- Kiedy wybierano dyrektora MŚO nie byłem w zarządzie – zaznaczył ubalańca. - W komisji byli przedstawiciele ministra kultury, przedstawiciele muzeum czy osoby o dużych autorytetach ze świata opolskiego – mówił nasz gość a kiedy zwróciliśmy uwagę, że zasiadały tam osoby, które także dziś jemu podlegają odpowiedział, że „nie będzie wyciągał konsekwencji za to, że ktoś nie doczytał koncepcji czy nie wyłapał słów”.

Zobacz także

2020-05-18, godz. 15:53 Rajmund Miller o zmianie kandydata na prezydenta i przebiegu kampanii wyborczej - Zostałem zaskoczony decyzją o rezygnacji z kandydowania ze strony pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej – podkreślił Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-05-18, godz. 15:49 Jerzy Czerwiński o tym, że prace w senacie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych powinny potrwać dwa tygodnie i zmianie… - Stanisław Karczewski miał większe doświadczeniem, w tamtej kadencji był marszałkiem i ma dłuższy staż i myślę, że za tą rezygnacją rzeczywiście stoją kwestie… » więcej 2020-05-18, godz. 15:46 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego Platforma Obywatelska zmieniła kandydata na prezydenta - Dzięki konsekwencji i determinacji samorządów i całej opozycji, ale też postawie Małgorzaty Kidawy – Błońskiej udało nam się zatrzymać szaleństwo majowych wyborów… » więcej 2020-05-15, godz. 08:22 Fabian Pszon i Tomasz Wiciak o zmianie kandydata przez Platformę Obywatelską, kampanii prezydenckiej i sondażach - Osobiście bardzo mi szkoda pani Małgorzaty Kidawy – Błońskiej – zastrzegł Tomasz Wiciak z Forum Młodych Ludowców przy PSL. Nie wiadomo jeszcze kto na tym zyska. -… » więcej 2020-05-15, godz. 08:21 Grzegorz Filipek o tym, że pandemia stała się "paliwem" dla cyberprzestępców - Ostatnio jest bardzo dużo wycieków danych instytucji czy firm i niestety musimy się do tego przyzwyczaić bo tego będzie coraz więcej – przestrzegał w Loży Radiowej… » więcej 2020-05-14, godz. 15:21 Lesław Adamczyk o nowej odsłonie biznesu wywołanej pandemią, wyczekiwanych zmianach w kodeksie pracy - Sytuację mamy dynamiczną – zastrzegł Lesław Adamczyk z opolskiej Loży Buiness Centre Club. – Chodzi nam przede wszystkim o elastyczność. Pracodawca musi szybciej… » więcej 2020-05-14, godz. 15:10 Jerzy Szteliga o historii Karty Nauczyciela, potencjalnych jej zmianach i zagrożeniach dla oświaty - Kto wie, czy Karta Nauczyciela to nie jedno z największym osiągnięć II Rzeczpospolitej – zastrzegł Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa Polskiego na Politechnice… » więcej 2020-05-14, godz. 13:56 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach… » więcej 2020-05-14, godz. 13:50 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Olgą Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o bonie turystycznym i trzecim etapie odmrażania gospodarki, który wystartuje w poniedziałek 18 maja. » więcej 2020-05-13, godz. 14:12 Dr Tomasz Rólczyński o tym, że nieruchomości to nie najgorsza lokata kapitału w niepewnych czasach - Ceny poszybowały w górę i jeśli chodzi o największe miasta w Polsce typu Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy Gdańsk, był tam widoczny wzrost, choć w ostatnim… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »