Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych…
2020-02-25, 14:10 Autor: Joanna Matlak

Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych PiS wobec likwidacji "medyczniaka" w Kędzierzynie-Koźlu i wątpliwościach wokół działalności MŚO

Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych PiS wobec likwidacji "medyczniaka" w Kędzierzynie-Koźlu i wątpliwościach wokół działalności MŚO
Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa, czyli opozycyjnego klubu przyszła do naszego studia prosto z sesji, na której dyskutowano m.in. o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu oraz o skardze na działalność Muzeum Śląska Opolskiego.
W sprawie „medyczniaka” 14 radnych zagłosowało za zamiarem likwidacji szkoły, 9 było przeciw, a 4 radnych się wstrzymało.

– Uchwała przeszła choć nieznaczną liczbą głosów, co pokazuje, że głosy w koalicji były podzielone. Dużo niepokoju czy takiego zastanowienia się wzbudziła dyrektor tej szkoły, która przed głosowaniem mówiła, że naet jeśli to jest tylko zamiar, to każde pojawienie się w przestrzeni publicznej zaiaru likwidacji jest jednoznacznie kojarzone z likwidacją szkoły i to może utrudnić lub uniemożliwić nabór – mówiła w Loży Radiowej Martyna Nakonieczny, szefowa klubu PiS w sejmiku województwa.

Przypomnijmy, mowa o Zespole Szkół Medycznych, policealnej szkole w Kędzierzynie- Koźlu, w którym z roku na rok są problemy z naborem i zgłasza się coraz mniejsza liczba chętnych do podjęcia nauki.

- Sama dyrektor tej jednostki mówiła, że pracodawcy pytają o absolwentów. Dlaczego np. w Prudniku są dwie takie szkoły, oprócz tego jest PMWSZ i są to zawody okołomedyczne i te szkoły funkcjonują, a w Kędzierzynie-Koźlu nie da rady tego prowadzić. Może można było rozszerzyć działalność tej szkoły, czemu nie zrobiono tego wcześniej – pytała Martyna Nakonieczny.

Dodatkowo wspomniała, że likwidacji sprzeciwili się miejscy radni PiS z Kędzierzyna-Koźla.

Na sesji rozpatrywano także skargę na działalność MŚO. – Od razu powiem, że chcieliśmy ten punkt ściągnąć z porządku obrad, żeby rozpatrzenie potrwało trochę dłużej. Pojawiły się nowe fakty, wiemy, że niektórzy pracownicy, którzy za porozumieniem stron rozwiązali umowy, skarżą się do PIP i będzie prowadzone postępowanie w tej sprawie – mówiła Nakonieczny.

Zobacz także

2020-03-26, godz. 14:16 Krzysztof Drynda o wyzwaniach dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dobie kryzysu - Wałbrzyska strefa ekonomiczna oczywiście na wielu polach włącza się w walkę z koronawirusem. Mamy 250 przedsiębiorców, którzy działają na naszym obszarze i którzy… » więcej 2020-03-26, godz. 13:28 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Z Sebastianem Kaletą rozmawia Magdalena Ogórek Wybór metody głosowania w sejmie podczas pandemii i zachowanie opozycji, egzotyczna koalicja Konfederacji i Platformy Obywatelskiej, wyrok TSUE w sprawie systemu… » więcej 2020-03-26, godz. 13:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś opolski poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Rozmowa została przeprowadzona na dwie godziny przed rozpoczęciem obrad… » więcej 2020-03-25, godz. 14:54 Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu, na którym ma być zmieniony regulamin, najnowszych obostrzeniach rządowych… - My na bieżąco dostajemy informacje i jakie są podjęte decyzje. Rzeczywiście też niedawno dostaliśmy informacje, że posiedzenie będzie jednak w czwartek, a nie… » więcej 2020-03-25, godz. 14:44 Piotr Henicz o złożonej i niepewnej sytuacji na rynku usług turystycznych - Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Od momentu pojawienia się w Polsce wolnego rynku, gdy Itaka zaczęła działać, takiej sytuacji biura podróży w naszym… » więcej 2020-03-24, godz. 14:10 Rafał Tkacz o przygotowaniach do wyborów prezydenckich i o ewentualnych zamianach w kalendarzu wyborczym - Temat terminu wyborów prezydenckich jest ważny dla wszystkich. Dla nas, pracowników Krajowego Biura Wyborczego, dla komisarzy wyborczych, najtrudniejsze jest… » więcej 2020-03-23, godz. 10:37 Jerzy Czerwiński o Tarczy Antykryzysowej, obradach Senatu i wyborach w czasie epidemii - Rozwiązania zaproponowane w ramach Tarczy Antykryzysowej na ten moment są wystarczające, ale już widzimy, że epidemia niestety będzie się rozwijać. Pojawiają… » więcej 2020-03-23, godz. 10:35 Ryszard Galla o pracy posłów w obliczu epidemii i pomyśle przełożenia wyborów prezydenckich - Wiemy niewiele. To niecodzienna sytuacja. Mieliśmy zaplanowane posiedzenie na 25 marca, ale z tego co nam już wiadomo, to na pewno tego posiedzenia w tym terminie… » więcej 2020-03-20, godz. 14:04 Tobiasz Gajda o zbieraniu podpisów poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i tym, że trzeba przełożyć wybory prezyden… - My mieliśmy bezpośrednie akcje na mieście, spotykaliśmy się z mieszkańcami Opola, ustawiały się do nas kolejki ludzi, którzy chcieli oddać podpis dla Małgorzaty… » więcej 2020-03-20, godz. 13:48 Grzegorz Krukowski o sukcesie w zbiórce podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy - To pokazuje, jak dużym poparciem cieszy się prezydent Andrzej Duda na Opolszczyźnie – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »