Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Krzysztof Drynda o bilansie roku 2019, a także o…
2020-01-24, 15:32 Autor: Ewa Skrabacz

Krzysztof Drynda o bilansie roku 2019, a także o planach inwestycyjnych w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Krzysztof Drynda o bilansie roku 2019, a także o planach inwestycyjnych w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
- Zawsze mogłoby być lepiej, ale my jesteśmy zadowoleni z wyniku osiągniętego w ubiegłym roku (5 projektów realizowanych na terenie woj. opolskiego). Trzeba pamiętać, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to zaledwie połowa województwa opolskiego. Rok 2019 był pierwszym, w którym w pełni funkcjonowały nowe przepisy mówiące o tym, że cała Polska jest strefą inwestycji, więc trudno go porównywać do lat poprzednich – mówił Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Byli tacy inwestorzy, którzy jeszcze w 2018 r. spieszyli się, by zdążyć uzyskać zezwolenia na starych zasadach, a byli też tacy, którzy czekali na te nowe przepisy. To był czas wdrażania nowych przepisów, czas spotkań z samorządowcami, a mamy na swoim obszarze zarządzania 172 gminy. Spotkaliśmy się niemal ze wszystkimi samorządowcami. Jesteśmy dobrej myśli i patrzymy optymistycznie na rok 2020 – dodał Drynda.

- Ponad 200 mln zł zainwestowano na terenie Opolszczyzny. Około 90 mln to jest decyzja wydana dla firmy Pasta Food z Opola, która rozpoczyna nowy projekt inwestycyjny. Mamy również ciekawą inwestycję firmy Zotefoams w Skarbimierzu. To te decyzje, które już wydaliśmy. W strefie dzieje się bardzo dużo. Firma Mitsui kończy już budowę zakładu w Skarbimierzu, a w Opolu kończy się powoli budowa Brökelmanna przy ul. Częstochowskiej – informował wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- W Wałbrzychu w tym roku powstanie Centrum Kompetencji, które z jednej strony jest odpowiedzią na potrzeby naszych inwestorów, a z drugiej strony jest to element działania klastra edukacyjnego, który prowadzimy. Widzimy coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników wykwalifikowanych, więc chcemy stworzyć taką przestrzeń, z której będą mogli korzystać uczniowie szkół średnich, przede wszystkim technicznych. Byłoby to także miejsce, gdzie nasi inwestorzy mogliby prowadzić szkolenia swoich nowych pracowników lub przekwalifikować już zatrudnionych – wyjaśniał Krzysztof Drynda.

Zobacz także

2020-02-24, godz. 12:39 Tomasz Halski o tym, że zawód pielęgniarki stał się atrakcyjny, o kształceniu kadr medycznych i współpracy z samorządem… Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu podpisał z władzami województwa list intencyjny. Celem nawiązanej współpracy jest zapewnienie stałego… » więcej 2020-02-24, godz. 09:58 Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce" W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania… » więcej 2020-02-21, godz. 14:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny… » więcej 2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-19, godz. 13:33 Andrzej Buła o Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej, trwających konkursach i początku kampanii wyborczej - Po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że można na nich liczyć - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-17, godz. 15:03 Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia - Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu… » więcej 2020-02-17, godz. 14:45 Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach - Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »