Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską…
2020-01-21, 09:19 Autor: Joanna Matlak

Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską, o tym jak wyjść z tego kryzysu i pomysłach na Polskę

Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską, o tym jak wyjść z tego kryzysu i pomysłach na PO i Polskę
- Platforma za bardzo dała się wtłoczyć w te koleiny totalnej opozycji – mówiła w Lozy Radiowej Joanna Mucha, poseł Platformy Obywatelskiej i kandydatka na przewodniczącą tej partii. Przypomnijmy, 25 stycznia w PO odbędą się wybory wewnętrzne. Ewentualna druga tura odbędzie się 8 lutego.
- Z populistami wygrywa się tylko wtedy kiedy się jest kreatywnym i kiedy pokazuje się na każdym kroku swoją wizję i alternatywne propozycje dla Polski. Uważam też, że za bardzo czekamy na to, aż PiS się sam wyłoży i w związku z tym uważamy, że nie musimy aż tak dużo robić. Uważam, że to błąd, powinniśmy na każdym kroku pokazywać, że ciężko pracujemy – powiedziała poseł PO.

- Kolejna rzecz to coś co nazywam „syndromem zamknięcia w 500 plus”, czyli taka postawa w której na każde pytanie polityczne mówi się o 500 plus. Mów9imy też o wsparciu mediów publicznych czy Kościoła katolickiego. To wszystko powoduje, że czujemy się bezsilni wobec tych trzech sił, które współdziałają z PiS-em – mówiła Joanna Mucha.

Joanna Mucha, ale też Borys Budka i Tomasz Siemoniak, niedawno gościli w Opolu i przekonywali opolskich działaczy PO do swojej wizji partii. W wyborach wewnętrznych startuje także Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski.

Zobacz także

2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-02-12, godz. 15:38 Paweł Nakonieczny o planach budowy obwodnic w kraju i na Opolszczyźnie - Jest to cały cykl, który ma na celu skomunikowanie kraju i jego zrównoważony rozwój - tak o realizowanych oraz zapowiedzianych inwestycjach w infrastrukturę… » więcej 2020-02-11, godz. 14:13 Janusz Ustrzycki o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w Internecie - Wyłudzenia danych, takich jak fotografia dowodu, może spowodować, że ktoś podszyje się pod nas, chcąc wziąć np. kredyt - mówił w Loży Radiowej podinsp. Janusz… » więcej 2020-02-11, godz. 13:20 Łukasz Lange o konieczności powiększenia i zmodernizowania Polderu Żelazna 25 lutego mają zostać otwarte oferty firm na przeprowadzenie prac przy rozbudowie i modernizacji polderu Żelazna, kluczowego dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego… » więcej 2020-02-10, godz. 14:19 Rajmund Miller o zmianach w Platformie Obywatelskiej, wielkiej polityce oraz narodowym planie walki z rakiem - Jest dużo energii, zapału w partii. Tworzymy nowe koła, jest dużo ludzi, którzy chcą działać w Platformie Obywatelskiej. Uważam zmiany za korzystne. Pierwszy… » więcej 2020-02-10, godz. 14:08 Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski o konwencji partii i planach reform - Po to była konwencja Solidarnej Polski, żeby pokazać, że mimo frontalnego ataku dokończenie reformy sądownictwa w Polsce musi być przeprowadzona do końca - mówiła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »