Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-01-16, 14:12 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Łukaszem Schreiberem

Łukasz Schreiber i Magdalena Ogórek [fot. Maciej Wajler]
Magdalena Ogórek tym razem gościła ministra Łukasza Schreibera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wśród tematów ustawa reformująca polski wymiar sprawiedliwości, pytania o marszałka Grodzkiego, a także ciekawostka: co ma wspólnego minister Schreiber z Garri Kasparowem?
Magdalena Ogórek pytała swojego gościa o to czy liczy na to, że sędziowie cofną się o krok.

- Bardzo bym sobie tego życzył i to nie dlatego, że to byłoby z korzyścią dla takiej czy innej partii, tylko to jest ważna sprawa z punktu widzenia Polski i naszej racji stanu. Ktoś kto się temu przygląda z bliska może takie wnioski wyciągnąć, ale to jest sytuacja, która jest postawiona na głowie.

- Czy ten monteskiuszowski trójpodział władzy nadal obowiązuje? Bo jeśli jedna władza wyrasta ponad dwie pozostałe, to staje się niekontrolowalna, a nawet lepiej wybiera sama siebie, to czy możemy mówić o równowadze władzy? - pytała Magdalena Ogórek.

- Mamy 10. artykuł konstytucji, który to zakłada. Zwróćcie Państwo uwagę, jaką mamy sytuację. Część sędziów powiada, że: to sąd, sędzia może uznać, że jakaś ustawa nie tylko jest niezgodna z konstytucją, powiedzmy, że tutaj istnieje doktryna, orzecznictwo, że wówczas może bezpośrednio na podstawie konstytucji orzekać, ale nie. W tej sprawie Juszczyszyna jest coś więcej. On stwierdza, że on może wyinterpretować, że ustawa stanowi co innego niż stanowi - mówił Łukasz Schreiber.
Magdalena Ogórek rozmawia z Łukaszem Schreiberem

Zobacz także

2020-02-24, godz. 12:39 Tomasz Halski o tym, że zawód pielęgniarki stał się atrakcyjny, o kształceniu kadr medycznych i współpracy z samorządem… Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu podpisał z władzami województwa list intencyjny. Celem nawiązanej współpracy jest zapewnienie stałego… » więcej 2020-02-24, godz. 09:58 Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce" W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania… » więcej 2020-02-21, godz. 14:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny… » więcej 2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-19, godz. 13:33 Andrzej Buła o Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej, trwających konkursach i początku kampanii wyborczej - Po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że można na nich liczyć - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-17, godz. 15:03 Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia - Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu… » więcej 2020-02-17, godz. 14:45 Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach - Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »