Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński…
2020-01-13, 15:40 Autor: Ewa Skrabacz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum
- Gdy usłyszałem tę informację to było mi bardzo przykro. Była to sytuacja zaskakująca, gdyż nikt się nie spodziewał, że Facebook w wyniku awarii obnaży taką hejterską politykę i język nienawiści wobec osób publicznych. Dużo się w Polsce dyskutuje, że trzeba z tym skończyć. Tymczasem okazało się, że autorem postów na takim portalu jest radny Pospieszyński, osoba, która na sesjach rady miasta siedzi parę metrów ode mnie. Często bywał w moim gabinecie, rozmawiał o różnych sprawach, a anonimowo formułował na mój temat wiele krzywdzących opinii – mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o ujawnionej przez TVP3 Opole informacji o zaangażowaniu radnego PO w redagowanie portalu „Ośmiornica Wiśniewskiego”.
- Jest to ten poziom degeneracji, na który nie powinno być zgody. Myślę, że jego wyborcy nie chcieliby, żeby ktoś taki ich reprezentował. To źle świadczy o radzie miasta, ale i o mieście. Przecież my do dziś, w różnych rozmowach musimy mówić, że czasy Leszka Pogana w Opolu i czasy ówczesnej ośmiornicy to czasy dawno minione. Tymczasem pan Pospieszyński zachowuje takie same standardy jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem hejtu i przynosi taki sam wstyd miastu. Uważam, że nie powinno go być w radzie miasta – stwierdził Wiśniewski.

Prezydenta Opola zapytaliśmy także o uzyskany przez Opole certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia „Miasto przyjazne starzeniu”.

- Certyfikat to ogromne wyróżnienie. WHO przyznało takie wyróżnienie zaledwie 500 miastom na całym świecie, z czego tylko 4 w Polsce. Starania trwały dwa lata. By uzyskać certyfikat nie wystarczy powołać Radę Seniorów. Badana była cała infrastruktura i polityka miejska. Stwierdzono, że mamy transport zbiorowy, który jest przyjazny seniorom, że mamy domy dziennego pobytu, mieszkania senioralne. Ważne było także to, że prowadzimy różne miękkie programy, jak choćby to, że mamy bal senioralny czy konkurs piękności 60+ i olimpiadę senioralną. Wszystko to znalazło odzwierciedlenie w certyfikacie WHO – informował prezydent Opola.

Prezydent Wiśniewski skomentował również zmiany organizacji ruchu, związane z rozpoczynającymi się pracami przy budowie centrum przesiadkowego Opole Główne.

- Mieliśmy dwa wyjścia: albo wynieść autobusy poza centrum, albo też spróbować zorganizować przystanki i całą komunikację w pobliżu obecnego dworca. Oba rozwiązania mają swoje złe strony, ale wydaje się, że jednak mniej tych minusów ma pozostawienie przystanków w centrum, choć w różnych lokalizacjach. Chodzi o to, że sporo osób przyjeżdżających do centrum stąd idzie do pracy, przesiada się, więc lokacja poza centrum przysporzyłaby im dodatkowych kłopotów. Oczywiście tak duża inwestycja w ścisłym centrum miasta bez wątpienia przyniesie dolegliwości, nie będzie to łatwe. Przepraszam mieszkańców serdecznie za te dolegliwości, ale nie da się tego zorganizować w inny sposób, bo centrum też ma swoją specyfikę i nie w każdym miejscu da się ulokować przystanek – wyjaśniał prezydent Wiśniewski.

Zobacz także

2020-01-17, godz. 14:13 Dr Stanisław Niewiński o tym, co oznacza dymisja rosyjskiego rządu i jakie plany może mieć Władimir Putin - Wydaje się, że są dwa najbardziej racjonalne powody zmian, których byliśmy ostatnio świadkami w Rosji. Jeden ma charakter krótkofalowy i jest związany z niekorzystną… » więcej 2020-01-16, godz. 15:35 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o pomyśle wprowadzenia "sprawiedliwej" płacy minimalnej w krajach UE W debacie pracodawców, związkowców i ekspertów porozmawiamy o „sprawiedliwej płacy minimalnej”, czyli nowym pomyśle Komisji Europejskiej. Projekt miałby objąć… » więcej 2020-01-16, godz. 14:12 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Łukaszem Schreiberem Magdalena Ogórek tym razem gościła ministra Łukasza Schreibera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wśród tematów ustawa reformująca polski wymiar… » więcej 2020-01-15, godz. 15:23 Edward Kinder o bardziej poukładanym systemie pracy egzaminatorów WORD-u i nowych przepisach, które to regulują W Loży pytaliśmy o najnowsze przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Utrudniają czy ułatwiają pracę egzaminatorów? Jak wpływają na przyszłych kierowców? » więcej 2020-01-15, godz. 15:07 Barbara Pawlos i Alina Kowalczyk-Czerwińska o organizowanych przez NFZ "Środach z profilaktyką" i coraz częstszym problemie… W Loży rozmawialiśmy o problemie otyłości, który dotyka coraz większa grupę osób, zarówno dorosłych jak i dzieci. Pytaliśmy skąd się bierze otyłość i jak z nią… » więcej 2020-01-14, godz. 15:02 Roman Kolek o apelu do ministra zdrowia, ochronie zdrowia psychicznego w regionie i planowanym przejęciu władzy w województwie… Lożę Radiową odwiedzi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego, który wczoraj spotkał się z przedstawicielami opolskich szpitali na temat funkcjonowania… » więcej 2020-01-14, godz. 14:13 Tomasz Kostuś o anonimowych wpisach oczerniających prezydenta Opola - Dla mnie sprawa jest zamknięta – powiedział Tomasz Kostuś, poseł PO i szef partii w Opolu, pytany o komentarz do sprawy radnego Przemysława Pospieszyńskiego… » więcej 2020-01-13, godz. 15:39 Janusz Kowalski o tworzeniu struktur Solidarnej Polski, chęci odsunięcia PO i MN od władzy w regionie i inwestycjach kolejowych… - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry rośnie w siłę, bo staramy się realizować to, co obiecaliśmy wyborcom, czyli konkretną i merytoryczną propozycję dla mieszkańców… » więcej 2020-01-10, godz. 14:47 Zobacz i posłuchaj "Młodzieżową Lożę Radiową" z dnia 10 stycznie 2020 roku! Z partyjnymi młodzieżówkami rozmowa na dwa tematy: pierwszy to kwestia konfliktu na linii USA-Iran, a drugi to oczekiwania w związku z poniedziałkowym przyjazdem… » więcej 2020-01-10, godz. 11:10 Dr Krzysztof Badora o pożarach w Australii i o braku zimy na Opolszczyźnie - To co się dzieje w Australii nie jest na pewno katastrofą klimatyczną. Jest to rzeczywiście katastrofa biologiczna i oczywiście ludzka. Jeśli chodzi o klimat… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »