Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński…
2020-01-13, 15:40 Autor: Ewa Skrabacz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych zmianach w centrum
- Gdy usłyszałem tę informację to było mi bardzo przykro. Była to sytuacja zaskakująca, gdyż nikt się nie spodziewał, że Facebook w wyniku awarii obnaży taką hejterską politykę i język nienawiści wobec osób publicznych. Dużo się w Polsce dyskutuje, że trzeba z tym skończyć. Tymczasem okazało się, że autorem postów na takim portalu jest radny Pospieszyński, osoba, która na sesjach rady miasta siedzi parę metrów ode mnie. Często bywał w moim gabinecie, rozmawiał o różnych sprawach, a anonimowo formułował na mój temat wiele krzywdzących opinii – mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o ujawnionej przez TVP3 Opole informacji o zaangażowaniu radnego PO w redagowanie portalu „Ośmiornica Wiśniewskiego”.
- Jest to ten poziom degeneracji, na który nie powinno być zgody. Myślę, że jego wyborcy nie chcieliby, żeby ktoś taki ich reprezentował. To źle świadczy o radzie miasta, ale i o mieście. Przecież my do dziś, w różnych rozmowach musimy mówić, że czasy Leszka Pogana w Opolu i czasy ówczesnej ośmiornicy to czasy dawno minione. Tymczasem pan Pospieszyński zachowuje takie same standardy jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem hejtu i przynosi taki sam wstyd miastu. Uważam, że nie powinno go być w radzie miasta – stwierdził Wiśniewski.

Prezydenta Opola zapytaliśmy także o uzyskany przez Opole certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia „Miasto przyjazne starzeniu”.

- Certyfikat to ogromne wyróżnienie. WHO przyznało takie wyróżnienie zaledwie 500 miastom na całym świecie, z czego tylko 4 w Polsce. Starania trwały dwa lata. By uzyskać certyfikat nie wystarczy powołać Radę Seniorów. Badana była cała infrastruktura i polityka miejska. Stwierdzono, że mamy transport zbiorowy, który jest przyjazny seniorom, że mamy domy dziennego pobytu, mieszkania senioralne. Ważne było także to, że prowadzimy różne miękkie programy, jak choćby to, że mamy bal senioralny czy konkurs piękności 60+ i olimpiadę senioralną. Wszystko to znalazło odzwierciedlenie w certyfikacie WHO – informował prezydent Opola.

Prezydent Wiśniewski skomentował również zmiany organizacji ruchu, związane z rozpoczynającymi się pracami przy budowie centrum przesiadkowego Opole Główne.

- Mieliśmy dwa wyjścia: albo wynieść autobusy poza centrum, albo też spróbować zorganizować przystanki i całą komunikację w pobliżu obecnego dworca. Oba rozwiązania mają swoje złe strony, ale wydaje się, że jednak mniej tych minusów ma pozostawienie przystanków w centrum, choć w różnych lokalizacjach. Chodzi o to, że sporo osób przyjeżdżających do centrum stąd idzie do pracy, przesiada się, więc lokacja poza centrum przysporzyłaby im dodatkowych kłopotów. Oczywiście tak duża inwestycja w ścisłym centrum miasta bez wątpienia przyniesie dolegliwości, nie będzie to łatwe. Przepraszam mieszkańców serdecznie za te dolegliwości, ale nie da się tego zorganizować w inny sposób, bo centrum też ma swoją specyfikę i nie w każdym miejscu da się ulokować przystanek – wyjaśniał prezydent Wiśniewski.

Zobacz także

2021-01-22, godz. 19:35 Sylwia Gawłowska, nowy dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury o planach związanych z działalnością tej instytucji Na emeryturę odszedł Ryszard Grajek, wieloletni dyrektor POK. Konkurs na to stanowisko wygrała Sylwia Gawłowska z Opola. » więcej 2021-01-22, godz. 18:35 Henryk Wierny, prezes Stowarzyszenia Klub „Rodło” w Opolu, o problemach z nadaniem profesorowi Franciszkowi Markowi… Krytyczne opinie wywołała decyzja Rafała Bartka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego. Lider Mniejszości Niemieckiej odmówił procedowania wniosku… » więcej 2021-01-22, godz. 10:14 Dr hab. Mariusz Patelski o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, którego powstanie upamiętniono uchwałą Sejmu - Była to organizacja, która skupiała najlepszą część ówczesnej młodzieży, a w każdym razie najbardziej aktywną i opozycyjnie nastawioną do ówczesnego… » więcej 2021-01-22, godz. 09:37 Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu PO o decyzji Joanny Muchy, która opuściła Platformę Obywatelską dla… - Jak do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, co takiego się stało. Pani Joanna Mucha dość pokrętnie tłumaczyła, że jest jakiś konflikt z poprzednim… » więcej 2021-01-21, godz. 17:27 31 zamiast 26 dni urlopu wypoczynkowego? Czy to dobry pomysł i dobry czas na wprowadzanie takich zmian? O tym debatowali… 31 zamiast 26 dni urlopu wypoczynkowego - to jeden z postulatów złożonych w Radzie Dialogu Społecznego przez związki zawodowe. Czy dyskutowanie takiej zmiany… » więcej 2021-01-21, godz. 11:04 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem o zaprzysiężeniu Joe Biden'a… - Spokój i polityka miłości jest teraz Bidenowi i amerykańskiej scenie politycznej bardzo potrzebna - powiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek Tomasz Kostuś… » więcej 2021-01-21, godz. 09:29 Dr Marek Kawa o zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA i o tym co dalej z Donaldem Trumpem - Biden ma duży kredyt zaufania. Ma o wiele bardziej sprzyjające warunki polityczne, bo zarówno kongres jak i senat są w rękach Demokratów, więc właściwie… » więcej 2021-01-21, godz. 09:28 Marcelina Zawisza o dystrybucji szczepionek na COVID-19 i sprawie 16-latka, którym zainteresowała się policja i sąd… – Martwią mnie doniesienia dotyczące nieprawidłowości w niektórych szpitalach w Polsce. Martwi to, że część grupy 0 czyli pracownicy ochrony zdrowia… » więcej 2021-01-20, godz. 19:29 Piotr Soczyński, starosta głubczycki i Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego o przywróceniu połączenia… Zapewnienie osobowego transportu publicznego jest zadaniem samorządów lokalnych. O wznowienie ruchu kolejowego na trasie z Racławic Śląskich do Raciborza… » więcej 2021-01-20, godz. 13:11 Jerzy Wrębiak o udziale gminy Brzeg w ministerialnym projekcie "Polska Szczęśliwych Rodzin" - Podejmujemy wiele działań prorodzinnych i to już od dłuższego czasu - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. Z naszym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »