Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Kowalski o tworzeniu struktur Solidarnej Polski…
2020-01-13, 15:39 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o tworzeniu struktur Solidarnej Polski, chęci odsunięcia PO i MN od władzy w regionie i inwestycjach kolejowych na Opolszczyźnie

Janusz Kowalski o tworzeniu struktur Solidarnej Polski, chęci odsunięcia PO i MN od władzy w regionie i inwestycjach kolejowych na Opolszczyźnie
- Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry rośnie w siłę, bo staramy się realizować to, co obiecaliśmy wyborcom, czyli konkretną i merytoryczną propozycję dla mieszkańców Opolszczyzny. Ale aby ta propozycja była przyjęta np. w kolejnych wyborach samorządowych, do sejmiku województwa musi być silna drużyna i oczywiście jest tak, że Janusz Kowalski tę drużynę buduje. I zrobię wszystko, żeby odsunąć Platformę Obywatelską i Mniejszość Niemiecką od władzy w regionie – mówił w Loży Radiowej Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł na Sejm RP.
W Loży padły pytania o "jedność" Zjednoczonej Prawicy w kontekście wzmacniania Solidarnej Polski. Przypomnijmy, niedawno szeregi SP zasilili radni Opola Sławomir Batko i Michał Nowak, a także były wicestarosta nyski.

- Do końca roku zgodnie z umową koalicyjną zakończyliśmy możliwość przepisywania się pomiędzy partiami politycznymi Zjednoczonej Prawicy, to była taka dżentelmeńska umowa i takie transfery się zakończyły, one były robione w sympatycznej i pozytywnej atmosferze natomiast rzeczywiście jest tak, że swoją ofertę kierujemy do niezależnych samorządowców, który chcą popierać Zjednoczoną Prawicę, która rośnie w siłę dzięki temu, że dotrzymujemy słowa i nasza oferta jest wiarygodna - mówił Kowalski.

Komentując przypadek nyski, stwierdził, że prawica nie zadziałała wspólnie i 8-osobwy klub się rozpadł. - Nie potrafili znaleźć wspólnego mianownika, chociaż starałem się o to z posłem Bortniczukiem. Te osoby, które szukają porozumień z PO czy PSL-em, które są nieakceptowalne na poziomie politycznym, myślę, że dojdą do wniosku, że to zła droga. Naszym i konkurentami politycznymi, jeśli chodzi o ofertę polityczną, są te leniuchy z PO i MN i PSL - powiedział Janusz Kowalski.

Wiceminister powiedział wprost, że jego celem jest odsunięcie PO i MN od władzy w regionie. - Jestem zwolennikiem jednego rozwiązania, dla Zjednoczonej Prawicy taką pozytywną alternatywą będzie stworzony niepartyjny blok opolskich samorządowców, którzy kochają nasze województwo i mają dość PO i TSKN. Jestem przekonany, że TSKN po 20 latach powinno zostać odstawione na ławkę rezerwowych. Dziś wielu wyborców mniejszości głosuje na PiS- powiedział Kowalski.

Janusz Kowalski podkreślał, że rozdziela sprawy polityczne, partyjne od spraw związanych z dobrem regionu. Przekonywał, że nie ma problemu, żeby z każdym rozmawiać, wręcz czasami sam się wprasza na rozmowy. Niedawno gościł u burmistrza Dobrodzienia z którym rozmawiał m.in. o renowacji grobów powstańców. Opowiedział też o planach swojej pracy w ministerstwie, która będzie się opierała na odbudowaniu linii kolejowych i dworców. W regionie chodzi m.in. o linię Kluczbork - Namysłów czy Racibórz - Głubczyce.

Zobacz także

2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-02-12, godz. 15:38 Paweł Nakonieczny o planach budowy obwodnic w kraju i na Opolszczyźnie - Jest to cały cykl, który ma na celu skomunikowanie kraju i jego zrównoważony rozwój - tak o realizowanych oraz zapowiedzianych inwestycjach w infrastrukturę… » więcej 2020-02-11, godz. 14:13 Janusz Ustrzycki o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w Internecie - Wyłudzenia danych, takich jak fotografia dowodu, może spowodować, że ktoś podszyje się pod nas, chcąc wziąć np. kredyt - mówił w Loży Radiowej podinsp. Janusz… » więcej 2020-02-11, godz. 13:20 Łukasz Lange o konieczności powiększenia i zmodernizowania Polderu Żelazna 25 lutego mają zostać otwarte oferty firm na przeprowadzenie prac przy rozbudowie i modernizacji polderu Żelazna, kluczowego dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego… » więcej 2020-02-10, godz. 14:19 Rajmund Miller o zmianach w Platformie Obywatelskiej, wielkiej polityce oraz narodowym planie walki z rakiem - Jest dużo energii, zapału w partii. Tworzymy nowe koła, jest dużo ludzi, którzy chcą działać w Platformie Obywatelskiej. Uważam zmiany za korzystne. Pierwszy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »