Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj 'Młodzieżową Lożę Radiową' z dnia…
2020-01-10, 14:47 Autor: Joanna Matlak

Zobacz i posłuchaj "Młodzieżową Lożę Radiową" z dnia 10 stycznie 2020 roku!

Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie na linii USA-Iran oraz wizycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Namysłowie
Z partyjnymi młodzieżówkami rozmowa na dwa tematy: pierwszy to kwestia konfliktu na linii USA-Iran, a drugi to oczekiwania w związku z poniedziałkowym przyjazdem do Namysłowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Zdaniem Michała Malińskiego (Konfederacja, Ruch Narodowy) , po tym jak iracki parlament zagłosował za wydaleniem wojsk USA i koalicji z Iraku, wojsko polskie od poniedziałku przebywa na terenie Iraku nielegalnie. – Zarówno premier jak i prezydent nie widzą potrzeby wycofania się, co może nas postawić w niekorzystnej sytuacji międzynarodowej – mówił i dodał, że działania USA mają obecnie znamiona działań terrorystycznych.

Tobiasz Gajda (Młodzi Demokracji, Platforma Obywatelska) stwierdził, że słowem kluczem w tej sytuacji jest słowo „nieodpowiedzialność”. – Nieodpowiedzialność prezydenta Trumpa za podjęcie decyzji o zabiciu generała Sulejmaniego i wywołanie zawirowań, gdzie na jego pogrzebie widzieliśmy kilkusettysięczne tłumy, które opłakiwały swojego przywódcę – mówił Gajda.

Tomasz Wiciak (PSL) stwierdził, że zabicie irańskiego generała było niepotrzebne i przypomniał, że w tym roku w USA odbędą się wybory prezydenckie. – Pojawia się pytanie czy Trump nie chce odwrócić uwagi od sytuacji wewnętrznej, którą ma w kraju, a więc rosnące bezrobocie, spadek na giełdach czy rosnąca cena ropy – mówił.

Joanna Hassa (Mniejszość Niemiecka) powiedziała, że zastanawia się nad tym jak to jest że współczesne społeczeństwo czy ludzie nie potrafią po prostu dojść do porozumienia, zamiast zabijać się nawzajem. – I to niezależenie od tego co człowiek zrobił, każdy ma prawo do osądzenia, jest domniemanie niewinności mimo wszystko, a nie było procesu, nikt nie został skazany – mówiła Hassa.

Amadeusz Hoffman (Lewica, Przedwiośnie) przypomniał, że wojska polskie zostały przez Irak zaproszone i zwrócił uwagę, że jeśli druga strona chce naszego wycofania to powinniśmy tak zrobić.

Jan Zimoch (Zjednoczona Prawica, Porozumienie) powiedział, że zabity irański generał był terrorystą i musiał zostać zlikwidowany. Jego zdaniem obecność polskich żołnierzy jest w Iraku potrzebna i należy spojrzeć na całą sprawę z większej perspektywy.

Zobacz także

2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-02-12, godz. 15:38 Paweł Nakonieczny o planach budowy obwodnic w kraju i na Opolszczyźnie - Jest to cały cykl, który ma na celu skomunikowanie kraju i jego zrównoważony rozwój - tak o realizowanych oraz zapowiedzianych inwestycjach w infrastrukturę… » więcej 2020-02-11, godz. 14:13 Janusz Ustrzycki o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w Internecie - Wyłudzenia danych, takich jak fotografia dowodu, może spowodować, że ktoś podszyje się pod nas, chcąc wziąć np. kredyt - mówił w Loży Radiowej podinsp. Janusz… » więcej 2020-02-11, godz. 13:20 Łukasz Lange o konieczności powiększenia i zmodernizowania Polderu Żelazna 25 lutego mają zostać otwarte oferty firm na przeprowadzenie prac przy rozbudowie i modernizacji polderu Żelazna, kluczowego dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego… » więcej 2020-02-10, godz. 14:19 Rajmund Miller o zmianach w Platformie Obywatelskiej, wielkiej polityce oraz narodowym planie walki z rakiem - Jest dużo energii, zapału w partii. Tworzymy nowe koła, jest dużo ludzi, którzy chcą działać w Platformie Obywatelskiej. Uważam zmiany za korzystne. Pierwszy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »