Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o…
2019-12-02, 13:24 Autor: Maciej Wajler

Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce

Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce
- Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania czy trudności – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS, pytana o sesję Rady Miasta Opola na której rozmawiano na temat sytuacji wokół SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Violetta Porowska otrzymała zaproszenie na sesję, ale z uwagi na inne spotkania w Kędzierzynie-Koźlu nie mogła się pojawić. Do radnych wysłała list, a na antenie zapewniła, że sprawa jest dla niej bardzo ważna. Przypomniała, że na sali w opolskim ratuszu byli obecni przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i NFZ-u.

Dyskusja na radzie miasta momentami była bardzo gorąco. – Prezydent Wiśniewski powiedział wręcz, że wy (przedstawiciele szpitala i wicemarszałek Roman Kolek) nie chcecie żeby ten SOR był. Prezydent ośmieszył marszałka. Zachowanie marszałka było karygodne, mówi publicznie że likwiduje SOR i nie znajduje nic na swoją obronę. A nie ma przesłanek by SOR likwidować – mówiła Porowska.

Nasz gość przypomniał, że sprzęt i infrastruktura w szpitalu jest zapewniona, szpital został wyposażony za państwowe pieniądze i „grube miliony”.

– Jeśli chodzi o kadry, to rzeczywiście są problemy z kadrą, ale to nie jest nierozwiązywalny problem. Nikt mi nie powie, że w szpitalu gdzie jest najlepsza pracownia endoskopowa nie można znaleźć endoskopisty. Wszystkie SOR-y mogą spełnić wymogi, tylko jeden SOR nie może – stwierdziła Porowska.

Poseł PiS pytaliśmy także o umowę koalicyjną podpisaną przez PiS, Porozumienie i Solidarną Polskę, a także o to, kiedy opinia publiczna dowie się kto zostanie wicewojewodą.

Zobacz także

2021-01-14, godz. 17:28 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o narastającym buncie przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący opolskiej "Solidarności"), dr Jerzy Szteliga (OPZZ, ZNP), Piotr Pańcześnik (Kongregacja Przemysłowo-… » więcej 2021-01-14, godz. 11:54 Magdalena Ogórek z Marzeną Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki o powrocie do szkół uczniów… - To bardzo oczekiwany powrót małych dzieci do szkół - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Marzena Machałek sekretarz stanu w ministerstwie edukacji… » więcej 2021-01-14, godz. 10:00 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o filmie "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy", swojej pracy… - Niestety nie mogę się z tym zgodzić, że za Aferą Amber Gold stoi lokalna grupa przestępcza, bo nie ma na to dowodów - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-13, godz. 19:31 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o dyżurach aptek ogólnodos… Nieczynne nocą oraz w weekendy i święta apteki są już codziennością wielu małych miast. Wywołuje to niezadowolenie mieszkańców i samorządowców. » więcej 2021-01-13, godz. 13:53 Grzegorz Sawicki i Henryk Lakwa o tym jakie znaczenie ma projekt Pomologii dla uczelni i powiatu opolskiego i etapie p… - Cieszę się, że ten projekt jest realizowany w miarę zgodnie z harmonogramem. Mamy lekki poślizg, bo było trochę problemów z uzyskaniem pozwolenia na… » więcej 2021-01-13, godz. 09:57 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić - Nie mam żadnych objawów niepożądanych, żadnej gorączki, obrzęku, zmęczenia, więc to jest dowód na to, że nie ma się czego obawiać - powiedział… » więcej 2021-01-13, godz. 09:33 Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny… - Z całym szacunkiem dla Pana posła, to stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że… » więcej 2021-01-12, godz. 19:58 Mirosław Birecki, starosta kluczborski o spłacie długów tego powiatu i jego perspektywach rozwojowych W poprzedniej kadencji samorządowej powiat kluczborski wygenerował największe zadłużenie wśród opolskich samorządów lokalnych tego szczebla. Przed dwom… » więcej 2021-01-12, godz. 17:27 Iwona Sobania, burmistrz Byczyny o spłacie ogromnych długów gminy i pozyskiwaniu funduszy na inwestycje Kolosalne zobowiązania finansowe gminy Byczyna narosły w poprzedniej kadencji samorządowej. - Pierwszym elementem zadłużenia to była subrogacja, która… » więcej 2021-01-12, godz. 14:04 "Co tam panie w polityce?" Piotr Moc i Piotr Gociek Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" o 100 tysiącach zaszczepionych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »