Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Kalinowski i Michał Maliński o tym czy Konfederacja…
2019-11-29, 15:01 Autor: Joanna Matlak, Marek Świercz

Michał Kalinowski i Michał Maliński o tym czy Konfederacja i Lewica mogą być liderami opozycji

Michał Maliński i Michał Kalinowski o tym, które ugrupowanie ma szanse zostać nowym liderem opozycji
- Cieszymy się, że rośnie nam w sondażach, a dzieje się tak dlatego, że słuchamy naszych wyborców – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski z Lewicy. – Konfederacja na pewno będzie w najbliższym czasie zyskiwać. Nawet w nieprzychylnych nam ośrodkach badawczych jak Kantar dla „Wysokich Obcasów” mamy 35% poparcia wśród najmłodszej grupy wyborców, mam nadzieję, że ten trend będzie także wzrastał w innych grupach wyborców – mówił z kolei Michał Maliński z Konfederacji.
- Przed wyborami obiecaliśmy klub parlamentarny i klub powstał. Jeśli chodzi o partie to też obiecaliśmy jedność. 14 grudnia SLD podejmie decyzję o fuzji z Wiosną i będziemy jedną partią, obok będzie Partia Razem z którą na pewno będziemy współpracować – mówił Michał Kalinowski, reprezentant Wiosny.

- Mamy wielu świetnych polityków, ale expose Adriana Zandberga było świetne i wręcz przyćmiło expose Mateusza Morawieckiego – ocenił Kalinowski.

- To wystąpienie opierało się bardziej na erystyce niż na rzeczowych argumentach – stwierdził na to Michał Maliński z Ruchu Narodowego.

- Konfederacja jest aliansem środowisk narodowych, katolickich i wolnościowych. MA 11 merytorycznych posłów, którzy już teraz pokazują, że potrafią myśleć nieco szerzej. I nie chodzi o frazesy czy chwyty erystyczne tylko pryncypialne sprawy dla Polski, takie jak np. przygotowanie do nadchodzącego kryzysu, całościowa reforma ubezpieczeń, kwestia opodatkowania pracy – wymieniał Maliński.

Naszych gości pytaliśmy też o przygotowania do wyborów prezydenckich.
- U nas nie będzie prawyborów. Widzimy jak to wygląda w Platformie Obywatelskiej, nawet posłowie PO nazywają Jacka Jaśkowiaka „zającem” . Natomiast u nas spotykają się 3 partie i one wybiorą wspólnego kandydata. Najprawdopodobniej przed świętami dowiedzą się państwo kto tym kandydatem będzie – mówił Michał Kalinowski (Lewica).

- My mamy wielu wyrazistych liderów, co jest pewną domeną środowisk prawicowych – mówił z kolei Michał Maliński (Konfederacja). – W ramach prawyborów mamy 9 kandydatów, na stronie Konfederacji każdy obywatel może zagłosować, aby odsiać trolli trzeba też zapłacić składkę. Mamy 16 zjazdów prawyborczych i podczas nich w systemie elektorskim wyłonimy jednego kandydata – mówił Maliński.

Zobacz także

2019-12-10, godz. 15:42 Jakub Roszuk o sprzedaży żywego karpia i nagonce środowisk ekologicznych - Chce to jasno powiedzieć: prawo dopuszcza sprzedaż żywego karpia. Są wytyczne wystosowane przez Głównego Lekarza Weterynarii, więc wszystkie osoby i sprzedawcy… » więcej 2019-12-10, godz. 15:41 Beata Szpakowska o ekopatrolu, ciągłych interwencjach w związku z nieprawidłowym parkowaniem i kłopotliwych hulajnogach… - My posiadamy numer alarmowy, to numer 986, jest on bezpłatny i obsługiwany przez 24 godziny na dobę przez dyżurnego. Więc ten zarzut radnej jest trochę dziwny… » więcej 2019-12-09, godz. 13:46 Marcin Popkiewicz o tym czy Ziemi grozi katastrofa klimatyczna i jak się przed tym uchronić - Ziemia przetrwa, tryliony skał będą nadal krążyć wokół Słońca, z tym że trochę zmieni się nasze życie nasze na - mówił w Loży Radiowej Marcin Popkiewicz, fizyk… » więcej 2019-12-09, godz. 13:53 Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza… - Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej… » więcej 2019-12-06, godz. 14:49 Małgorzata Kulczycka o problemie przemocy wobec kobiet w miejscu pracy Małgorzata Kulczycka z Manufaktury Inicjatyw Różnorodnych opowiedziała o idei happeningu pt. "Nie zamiataj przemocy pod dywan" i przedstawiła na czym polega problem… » więcej 2019-12-06, godz. 14:22 Zuzanna Jarocka i Maksymilian Polis o tym co może zdziałać Młodzieżowa Rada Miasta Opola i Forum Młodzieży Województwa… Forum Młodzieży Województwa Opolskiego działa już drugą kadencję, a Młodzieżowa Rada Miasta Opola ma nieco dłuższą tradycję bo działa już od 15 lat. Nasi rozmówcy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:54 Sebastian Szczurek o zmianach a może i rewolucji w korzystaniu z L4 - Na razie wszystko jest w fazie projektów i procedowania, my też nie jesteśmy inicjatorem takich rozwiązań, tylko instytucją, która poniekąd te pomysły realizuje… » więcej 2019-12-05, godz. 15:53 Marcin Antosiewicz o tym jaki jest współczesny Niemiec i jak z nim rozmawiać o historii - Dyskusja o Polakach i Niemcach to dyskusja zawsze na czasie. Z wyników barometru polsko-niemieckiego wynika, że 59% Polaków uważa, że nasze relacje są dobre… » więcej 2019-12-03, godz. 15:19 Marcelina Zawisza o tym, że w sumie jest marksistką, ale nie widzi w tym nic złego, bo ten rodzaj lewicowej tradycji wciąż… - Tak, myślę, że w zasadzie jestem marksistką, choć wolę mówić o sobie jak demokratycznej socjalistce - powiedziała w Loży Radiowej po chwili namysłu Marcelina… » więcej 2019-12-03, godz. 14:29 Zbigniew Kubalańca o 5,5 mln złotych na działania kulturalne, sportowe i turystyczne i tym, że Urząd Marszałkowski chce… - Zarząd województwa zauważył ile organizacje pozarządowe robią w obszarze kultury, turystyki czy sportu i tak np. w kulturze mamy wzrost z 280 tys. złotych do… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »