Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Miłosz Broś Załęski o proteście mieszkańców…
2019-10-31, 14:48 Autor: Joanna Matlak

Miłosz Broś Załęski o proteście mieszkańców Kędzierzyna Koźla ws. zanieczyszczenia benzenem

Miłosz Broś Załęski o proteście mieszkańców Kędzierzyna Koźla ws. zanieczyszczenia benzenem
- Widzę brak woli urzędniczej, aby temat rozwiązać raz na zawsze. Tą sprawą zajmuję się od 4 lat. Już dość długo drążę ten temat i staram się zbierać najwięcej informacji. My nie jesteśmy żadną stroną prawną, tylko stroną społeczną – mówił w Loży Radiowej Miłosz Broś-Załęski z Komitetu Ochrony Powietrza o proteście mieszkańców Kędzierzyna-Koźla ws. benzenu.
Protest zaplanowano na sobotę 2 listopada. - Mieszkańcy mają dość indolencji urzędniczej. Z WIOŚ-u były wysyłane pisma do urzędu miasta, WIOŚ nakazywał poszczególnym zakładom przegląd instalacji, większe zakłady odwołały się od tych nakazów do Ministerstwa Środowiska, a MŚ umorzyło te wszystkie nakazy kontroli. Sytuacja się zapętliła, dobiliśmy do ściany i zostaliśmy z tym sami jako mieszkańcy. Musimy wyrazić sprzeciw i spowodować, żeby przeprowadzono jakąś kontrolę - mówił gość Loży Radiowej.

Sobotni protest nie jest pierwszym, mieszkańcy Kędzierzyna Koźla już kilkukrotnie się organizowali. - Po ostatnim spontanicznym proteście zaangażowało się wielu ludzi i wielu wykazało chęć przyjścia i wsparcia. Formalnie jako przewodniczący stowarzyszenia zgłosiłem 200 osób, mam nadzieję, że będzie nas więcej.

Protest odbędzie się przy parkingu obok hali sportowej w Kędzierzynie-Koźlu. - Tam chcemy omówić kilka szczegółów i podzielić się z mieszkańcami z tym co do tej pory staraliśmy się zrobić, powiedzieć jaki jest odzew poszczególnych instancji. Chcemy poprosić władze, żeby poszły o krok dalej. Potem przejdziemy Aleją Jana Pawła II pod Starostwo Powiatowe i symbolicznie położymy tam znicz - mówił nasz gość.

Miłosz Broś Załęski pozytywnie odniósł się do propozycji zorganizowania tzw. okrągłego stołu. Była to propozycja Janusza Kowalskiego, posła elekta Zjednoczonej Prawicy. Nasz gość zaznaczył jednak, że jest apolityczny.

Zobacz także

2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***