Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji…
2019-10-16, 15:51 Autor: Marek Świercz

Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy

Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy
- Prawica wytoczy najcięższe armaty i lewica wytoczy najcięższe armaty. Jak się idzie na wojnę, to nie z szablami na czołgi - mówił w Loży Radiowej Daniel Szkarupski z Konfederacji, pytany o to, czy prace nowego Sejmu zostaną zdominowane przez światopoglądowe spory narodowych konserwatystów i radykalnych lewaków. - My naszych ideałów nie porzucimy - zapewnia.
Nasz gość tłumaczy, że Konfederacja powstała dzięki współpracy dwóch największych formacji: Ruchu Narodowego i partii WOLNOŚĆ, czyli kolejnego projektu, za którym stoi Janusz Korwin-Mikke.

- Ale to nie wszystko. Potem dołączyło środowisko Grzegorza Brauna, działacze środowisk kresowych i producenci rolni - wylicza Szkarupski.

On sam należy do Ruchu Narodowego, do którego trafił z szeregów Młodzieży Wszechpolskiej.

- Młodzież Wszechpolska to stowarzyszenie formacyjne, które przygotowuje do pracy publicznej, Ruch Narodowy to partia - wyjaśnia.

Wśród ugrupowań narodowych jest także Obóz Narodowo Radykalny, przez niektórych oskarżany o faszyzowanie. Przypomnijmy: brzeski ONR został kilkanaście lat temu zdelegalizowano, bo jego działacze hajlowali na Górze św. Anny. Szkarupski mówi, że zna tamte zdarzenia tylko z opowieści i uważa, że ONR ma swoje miejsce na scenie publicznej, co potwierdza obecnością na różnych patriotycznych uroczystościach.

Zapytany o to, czym Konfederacja różni się od Zjednoczonej Prawicy, wymienił kwestie gospodarcze (PiS jest, jego zdaniem, zbyt socjalistyczny) i światopoglądowe (PiS jest, jego zdaniem, chrześcijański tylko w sferze deklaracji).

- PiS mógł pokazać, że jest wierny wartościom chrześcijańskim przy okazji procedowania projektów Stop Aborcji i Stop Pedofilii - mówi Szkarupski.

Zobacz także

2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***