Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych…
2019-10-14, 14:40 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna
- Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy jak ciężko było odbijać Opolszczyznę dla prawicy. Jednak się udało, zwyciężyliśmy, przekonywaliśmy bardzo mocno i przekonaliśmy, że warto w nas inwestować -mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa PiS na Opolszczyźnie, która niebawem zostanie także posłem,
Szefowa PiS w regionie i "jedynka" na liście prawicy zdobyła w tych wyborach ponad 38,5 tys. głosów. – Żadnemu koledze czy koleżance nie udało się pobić tej liczby – mówiła Porowska, choć przypomnieliśmy że niegdyś Patryk Jaki zdobył prawie 30 tys. głosów. – 4 lata temu mówiliśmy, że jego wynik jest nie do pobicia. Kiedy pracowaliśmy z kolegami ze sztabu, wszyscy mówili że jak pobiję Patryka to będzie wspaniale; okazało się że zrobiłam dużo więcej.

Violetta Porowska zwróciła uwagę na wynik Jerzego Czerwińskiego, który ponownie został senatorem z okręgu wschodniego (nr 51) i zdobył ponad 73 tys. głosów, najwięcej z całej „trójki” która dostała się do senatu. Mówiła, że to fenomenalny wynik, o który nawet założyła się z marszałkiem Stanisławem Karczewskim.

Najwięcej osób w regionie ze wszystkich posłów zdobył jednak Witold Zembaczyński z Koalicji Obywatelskiej. „Jedynka” na liście opozycji zapewniła mu ponad 40 000 głosów. – Gratuluję mu tego wyniku, widziałam się rano z panem Zembaczyńskim. To bardzo dobry wynik, ale chciałabym podkreślić kontekst. A jest tak, że cała lista KO zrobiła dużo mniejszy wynik niż lista PiS. Właściwie ten wynik Zembaczyńskiego to jeden jedyny wynik na liście, który jest bardzo duży, a wszyscy poniżej to dużo skromniejsze wyniki.

Analizując listę PiS, Porowska wskazała, że pięć osób zrobiło wybitne wyniki. Pracowała cała lista – zaznaczyła. Przypomnijmy, że Katarzyna Czochara zdobyła 23 120 głosów, Janusz Kowalski 20 973, Kamil Bortniczuk 16 953, a Marcin Ociepa 16 066.

Dodajmy, że ostatnia trójka to nie są członkowie PiS, lecz przedstawiciele koalicji. – to ciekawy układ i konfiguracja. To pokazuje, że umiemy współpracować i jestem z tego układu zadowolona. Mamy wszystkich tych, którzy pokazali, że potrafią pracować. To nie są przypadkowe osoby, całą swoją wieloletnią pracą udowodnili, że region i sprawy Opolszczyzny są najważniejsze. Jestem przekonana, że ta piątka będzie robiła wszystko, by promować województwo i czynić je wyjątkowym.

Z przyszła poseł rozmawialiśmy także o możliwych koalicje (jeśli będą konieczne), ugrupowaniach opozycyjnych jakie weszły do sejmu i tym, że zbliżają się kadencja będzie trudna.

Zobacz także

2019-10-25, godz. 11:06 Młodzieżowa Loża Radiowa: Jan Zimoch i Michał Kalinowski o trwałości koalicji rządzącej i lewicowej - Koalicja lewicowa przetrwa, oczywiście. Pokazaliśmy w kampanii, że się dogadujemy i lubimy. Zrobiliśmy dobry wynik, w porównaniu z 2015 rokiem mamy 500 tysięcy… » więcej 2019-10-25, godz. 12:16 Edyta Wenzel-Borkowska o przestrzennej cyberrewolucji - Realizujemy projekt, który ma w całym regionie usprawnić proces udostępniania danych przestrzennych dla różnego rodzaju celów, przede wszystkim inwestycyjnych… » więcej 2019-10-24, godz. 15:15 WSPÓLNA SPRAWA. Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” o bezrobociu, które jest tak niskie, że... Polacy zaczeli… Choć według GUS nastroje konsumentów są w październiku gorsze niż we wrześniu 2019 r., to wciąż znajdują się na historycznych maksimach. Zdecydowanie najciekawszym… » więcej 2019-10-24, godz. 15:52 Kpt. Tomasz Golec o tym kto może zostać „terytorialsem”, obowiązkach i korzyściach płynących z bycia żołnierzem Wojsk Obrony… - „Zawsze gotowi, zawsze blisko” - to motto WOT. Cieszymy się że już trwają zapoznania z warunkami służby w jednostce wojskowej na obszarze województwa opolskiego… » więcej 2019-10-23, godz. 14:26 Loża Radiowa na XXIV Seminarium Śląskim w Kamieniu Śląskim XXIV Seminarium Śląskie w Kamieniu Śląskim było poświęcone 15-leciu obecności Polski w Unii Europejskiej. Loża Radiowa była obecna w sanktuarium św. Jacka Odrowąża… » więcej 2019-10-22, godz. 14:16 Marcin Ociepa o zmianach w rządzie, które mają być niewielkie oraz o powołaniu społecznych asystentów posła w gminach i… - Do końca kadencji tego rządu pozostaję wiceministrem, a później na pewno będzie jakaś korekta. Celowo mówię „korekta” i „jakaś”, bo wszyscy spodziewają się całkowicie… » więcej 2019-10-22, godz. 12:28 Paweł Jaroszek o tym, czy dzisiejsi 30-latkowie otrzymają godziwą emeryturę oraz o współpracy z Politechniką Opolską i… - Oczywiście, zobaczą emeryturę, jest kwestia wysokości tego świadczenia. Ona jest zależna tylko od naszej zapobiegliwości i przezorności. Nasze badania czy też… » więcej 2019-10-21, godz. 10:14 Beniamin Godyla o wygranym mandacie senatora i o tym co pomogło bardziej: partyjny szyld czy biznes - Miałem kandydować ze swojego komitetu, ale jak się dowiedziałem, że jest podpisany układ senacki zrezygnowałem, bo nie chciałem tego rozdrabniać i po cichu mówiłem… » więcej 2019-10-21, godz. 13:52 Ryszard Galla o wynikach wyborów, ofercie Mniejszości Niemieckiej i pełzającej zmianie pokoleniowej - Mamy status quo, czyli jednego posła, tak jak w ostatnich kilku kadencjach – stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, który został… » więcej 2019-10-18, godz. 15:24 Marko Markowski i Tobiasz Gajda o wynikach wyborów i powyborczych rozliczeniach Ocena wyników wyborów z 13 października 2019 roku oraz ewentualnych zawirowań politycznych wywołanych wyborami były głównymi tematami Młodzieżowej Loży Radiowej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »