Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody…
2019-10-11, 13:05 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny

Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny [na piątek]
- Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wraz z wyborami ta decyzja jest naturalna, natomiast władzę sprawujemy dopóki nie będzie powołanego nowego rządu. Moja sytuacja jest szczególna, bo jeśli decyzją wyborców zostaną posłem to w momencie opublikowania przez PKW tej informacji, muszę złożyć w tym samym momencie rezygnację – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i „jedynka” na opolskiej liście PiS.
Jednym z wyzwań w trakcie pełnienia funkcji wicewojewody była sprawa powiększenia Opola. Przypomnijmy, że przeciwnicy powiększenia miasta podczas swoich protestów, na swoich banerach umieszczali nawet hasła „wojewoda bez honoru”. Pamiętna jest także wizyta w Nowy Rok w Dobrzeniu Wielkim gdzie protestujący urządzali głodówkę.
- Praca moja i wojewody trwała 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nie wiem kiedy te 4 lata zleciały. My w Sylwestra i Nowy rok także pracujemy. Bywały też chwile podczas świątecznych dni kiedy coś się wydarzało, a przecież kwestie kryzysowe są w gestii wojewodów, więc my zawsze jesteśmy na posterunku. Może dlatego, że nie było oddechu, to po prostu to wszystko minęło szybko – mówiła Porowska.

W rozmowie pojawił się też wątek kampanii wyborczej. - Jestem zadowolona z mojej kampanii. Dostrzegam parę kwestii, które zrobiłabym lepiej, poszłabym w niektórych sprawach w innym kierunku, ale generalnie jestem zadowolona. Jeśli sobie obliczę, że tych uściśniętych rąk jest kilkanaście tysięcy, że to było 58 dni pracy bez przerwy, że udało mi się porozmawiam z kilkoma tysiącami ludzi na temat programu PiS, to jakże takiej kampanii nie uznawać za udaną. Efekty zobaczymy w niedzielę, ale na pewno jest tak, że moja kampania „jedynki” i moich kolegów i koleżanek to była kampania widoczna. Tego nikt nam nie odbierze, byliśmy i jesteśmy wśród ludzi – mówiła Porowska.

Violetta Porowska mówiła, że postawiła na kampanię bezpośrednią. Tymczasem ze strony przeciwników politycznych pojawiły się oczekiwania, że wicewojewoda weźmie udział w debatach, czego postanowiła nie robić. Dlaczego?

- Do debat chcieli ze mną stanąć przeciwnicy, którzy mają najmniej do powiedzenia. I ja szanując wyborców i siebie doszłam do wniosku, że nie będę stawała do debat z ludźmi, którzy nie mają do zaproponowania województwu nic, że nawet mylą podstawowe pojęcia. Jakaż by to była debata? Byłaby to tylko przepychanka i propaganda – mówiła Violetta Porowska.

W kolejnej części rozmowy zapytaliśmy naszego gościa o program wyborczy.

Zobacz także

2019-10-25, godz. 11:06 Młodzieżowa Loża Radiowa: Jan Zimoch i Michał Kalinowski o trwałości koalicji rządzącej i lewicowej - Koalicja lewicowa przetrwa, oczywiście. Pokazaliśmy w kampanii, że się dogadujemy i lubimy. Zrobiliśmy dobry wynik, w porównaniu z 2015 rokiem mamy 500 tysięcy… » więcej 2019-10-25, godz. 12:16 Edyta Wenzel-Borkowska o przestrzennej cyberrewolucji - Realizujemy projekt, który ma w całym regionie usprawnić proces udostępniania danych przestrzennych dla różnego rodzaju celów, przede wszystkim inwestycyjnych… » więcej 2019-10-24, godz. 15:15 WSPÓLNA SPRAWA. Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” o bezrobociu, które jest tak niskie, że... Polacy zaczeli… Choć według GUS nastroje konsumentów są w październiku gorsze niż we wrześniu 2019 r., to wciąż znajdują się na historycznych maksimach. Zdecydowanie najciekawszym… » więcej 2019-10-24, godz. 15:52 Kpt. Tomasz Golec o tym kto może zostać „terytorialsem”, obowiązkach i korzyściach płynących z bycia żołnierzem Wojsk Obrony… - „Zawsze gotowi, zawsze blisko” - to motto WOT. Cieszymy się że już trwają zapoznania z warunkami służby w jednostce wojskowej na obszarze województwa opolskiego… » więcej 2019-10-23, godz. 14:26 Loża Radiowa na XXIV Seminarium Śląskim w Kamieniu Śląskim XXIV Seminarium Śląskie w Kamieniu Śląskim było poświęcone 15-leciu obecności Polski w Unii Europejskiej. Loża Radiowa była obecna w sanktuarium św. Jacka Odrowąża… » więcej 2019-10-22, godz. 14:16 Marcin Ociepa o zmianach w rządzie, które mają być niewielkie oraz o powołaniu społecznych asystentów posła w gminach i… - Do końca kadencji tego rządu pozostaję wiceministrem, a później na pewno będzie jakaś korekta. Celowo mówię „korekta” i „jakaś”, bo wszyscy spodziewają się całkowicie… » więcej 2019-10-22, godz. 12:28 Paweł Jaroszek o tym, czy dzisiejsi 30-latkowie otrzymają godziwą emeryturę oraz o współpracy z Politechniką Opolską i… - Oczywiście, zobaczą emeryturę, jest kwestia wysokości tego świadczenia. Ona jest zależna tylko od naszej zapobiegliwości i przezorności. Nasze badania czy też… » więcej 2019-10-21, godz. 10:14 Beniamin Godyla o wygranym mandacie senatora i o tym co pomogło bardziej: partyjny szyld czy biznes - Miałem kandydować ze swojego komitetu, ale jak się dowiedziałem, że jest podpisany układ senacki zrezygnowałem, bo nie chciałem tego rozdrabniać i po cichu mówiłem… » więcej 2019-10-21, godz. 13:52 Ryszard Galla o wynikach wyborów, ofercie Mniejszości Niemieckiej i pełzającej zmianie pokoleniowej - Mamy status quo, czyli jednego posła, tak jak w ostatnich kilku kadencjach – stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, który został… » więcej 2019-10-18, godz. 15:24 Marko Markowski i Tobiasz Gajda o wynikach wyborów i powyborczych rozliczeniach Ocena wyników wyborów z 13 października 2019 roku oraz ewentualnych zawirowań politycznych wywołanych wyborami były głównymi tematami Młodzieżowej Loży Radiowej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »