Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory…
2019-10-10, 14:00 Autor: Marek Świercz

Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać

Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce
- Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odnosi coraz więcej sukcesów na arenie międzynarodowej a on, jak widać, bardzo nie lubi naszego kraju - mówił w Loży Radiowej europoseł PiS Patryk Jaki, komentując kolejne postępowanie przeciw Polsce (w sprawie tzw. dyscyplinarek sędziów) wszczęte na wniosek Timermansa.
Nasz gość zgodził się z tezą, że unijne elity powoli pogodziły się z tym, że rządy prawicy w Polsce to nie jest incydent.

- Problem w tym, że w Polsce ogromną przewagę mają media lewicowo-liberalne, które kreują nam gęby, a te, po sprawdzeniu, okazują się nieprawdziwe. Jedną z nich jest przekonanie, że prawica nie zna się na polityce zagranicznej. Tymczasem okazuje się, że to nasze rządy doprowadziły do gigantycznego sukcesu, czyli zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Żadnemu poprzedniemu rządowi się to nie udało - mówił Jaki. - Drugi sukces to uzyskanie najważniejszej teki w Komisji Europejskiej. To teka komisarza do spraw rolnictwa, który odpowiada za prawie jedną trzecią unijnego budżetu! Donald Tusk miał fajną funkcję, ale była to funkcja reprezentacyjna. A realne pieniądze są tutaj i będzie za nie odpowiadał Polak.

Jaki stwierdził, że także on sam mocno angażuje się kampanię przed wyborami parlamentarnymi. Jak mówi, sondaże pokazują, że także na Opolszczyźnie prawica może odnieść sukces.

- Przyjechałem, żeby poprzeć kandydaturę Janusza Kowalskiego, który startuje z pozycji trzeciej - mówi Jaki. - Opolszczyzna jest małym regionem, ma tylko 12 posłów, nigdy nie wygramy ilością, musimy więc stawiać na jakość. A Janusz Kowalski taką jakość gwarantuje, to człowiek, który będzie wytrwale zabiegał o interesy naszego regionu.

Zobacz także

2019-11-15, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa: O najnowszą kampanię wizerunkową Mniejszości Niemieckiej zapytaliśmy Joannę Hassę i Zuzannę Herud… » więcej 2019-11-15, godz. 09:35 Wacław Bortnik o tym, przed czym chroni nas służba weterynaryjna, a także o tym, dlaczego masowy odstrzał dzików jest … - Jest taka maksyma, że medycyna leczy ludzi a weterynaria leczy ludzkość - stwierdził w Loży Radiowej dr Wacław Bortnik, opolski wojewódzki lekarz weterynarii… » więcej 2019-11-14, godz. 15:45 WSPÓLNA SPRAWA. Debata pracodawców, związkowców i ekspertów - o możliwych zmianach w płaceniu składek. Pełen ZUS od każdej… Rozmawialiśmy o tym, że PiS ma przygotowywać projekt zmian w myśl których zatrudnieni na umowę zlecenie mieliby zapłacić pełen ZUS od każdej umowy. Nowe zasady… » więcej 2019-11-14, godz. 13:58 Robert Krysiak o rozpoczętym okresie ochronnym dla bezdomnych, na czym polega, jak można pomóc i czym jest Ośrodek Interwencji… - Ośrodek Interwencji Kryzysowej ma tak naprawdę wiele zadań jeśli chodzi o pomoc ubogim na terenie miasta Opola. Zajmujemy się pomocą dla osób i rodzin bezdomnych… » więcej 2019-11-13, godz. 14:21 Młodzieżowa Loża Radiowa: Marko Markowski i Tobiasz Gajda o definicji patriotyzmu i świętowaniu 11 listopada Naszych gości pytaliśmy o to jak oni rozumieją patriotyzm, jak świętowali w dniu 11 listopada i jak patrzą na Marsz Niepodległości, który odkąd powstał wzbudza… » więcej 2019-11-13, godz. 10:41 Łukasz Horbacz o ubóstwie energetycznym, dyskomforcie cieplnym i obronie reputacji polskiego węgla - Izba zrzesza ponad sto firm będących sprzedawcami polskiego węgla, głównych dystrybutorów na naszym rynku. Izba zajmuje się ochroną interesów członków, w ostatnim… » więcej 2019-11-08, godz. 15:46 Red. Witold Repetowicz o fiasku tureckiej operacji w Syrii, rosnącym uzależnieniu Ankary od Moskwy i Państwie Islamskim - Napisałem, że Turkom nie udała się operacja, która zaplanowali i przeprowadzili w Syrii, ponieważ Turcja miała inne, znacznie szersze plany. Nie chodzi tylko… » więcej 2019-11-12, godz. 13:45 WSPÓLNA SPRAWA. Debata „Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa” o proteście włoskim prowadzonym w szkołach i jego kon… Od końca października trwa strajk włoski w polskich szkołach. Na czym polegae Czy jest w jakikolwiek sposób odczuwalnye Jakie postulaty mają nauczycielee Jak do… » więcej 2019-11-08, godz. 14:26 Franciszek Posacki i Bartłomiej Czuchnowski o dwóch światach, czyli o Marszu Równości i Marszu Niepodległości Dwa marsze - Równości i Niepodległości - były tematami debaty w Młodzieżowej Loży Radiowej. Wzięli w niej udział przedstawiciele dwóch politycznych, a może i kulturowych… » więcej 2019-11-08, godz. 15:00 Tomasz Greniuch o swojej burzliwej młodości, dojrzewaniu i pomyśle na opolską delegaturę IPN - Błędy młodoście Raczej burzliwa młodość, z której się w końcu wyrasta. Człowiek dojrzewa, zakłada rodzinę, musi zadbać o stabilizację, podejmuje wymarzoną pracę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »