Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, ka ...
2019-09-16, 14:43 Autor: Marek Świercz

Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, kampanii wyborczej i o tym, że zamachu stanu nie będzie

Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, kampanii wyborczej i o tym, że zamachu stanu nie będzie
- Uspokajam polityków opozycji: nie zamierzamy po wyborach wykorzystać wznowionych obrad Sejmu do dokonania jakiegoś zamachu stanu czy czego podobnego. Program obrad jest już znany i nie słyszałem, żeby miał być uzupełniany, ja na pewno żadnych nowych punktów zgłaszał nie będę - mówił w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda, który kandyduje do Sejmu z miejsca piątego na liście PiS.
Nasz gość przyznał, że do tej pory takiej procedury nie stosowano, ale zaznaczył także, że nie jest ona sprzeczna z regulaminem Sejmu.

- Tegoroczna kampania wyborcza jest bardzo krótka i wielu posłów apelowało o skrócenie tych obrad, których program był bardzo bogaty - mówi Duda.

Naszego gościa poprosiliśmy o podsumowanie czterech lat na Wiejskiej. Stwierdził, że najbardziej pozytywnie wspomina pracę w komisjach: Gospodarki i Rozwoju, Polityki Społecznej i Rodziny oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

- Bo to na komisjach, gdzie nie ma kamer, trwa praca merytoryczna. To nie sala plenarna, gdzie niektórzy posłowie potrafią się zachować niczym kabareciarze - mówił nasz gość. - Dodam, że pracowałem także w ośmiu podkomisjach, z czego jestem bardzo dumny.

Poseł PiS przyznał jednak, że nie wszystkie wrażenia z prac sejmowych są pozytywne.

- Najbardziej zaskoczyło mnie chamstwo i kłamstwo, to, że niektórzy posłowie świadomie mówią nieprawdę. Nie dlatego, że czegoś nie wiedzą i są w błędzie, ale z całkowitą premedytacją. Może jestem człowiekiem starej daty, ale nie mogę tego zrozumieć i zaakceptować - stwierdził nasz gość.

Zapytany o program PiS, Duda przypomniał piątkę Morawieckiego oraz piątkę Kaczyńskiego oraz ostatni tzw. hattrick prezesa PiS.

- Mówi się, że podniesienie płacy minimalnej uderzy w przedsiębiorców, ale to jest demonizowanie tematu. Gdy wprowadzaliśmy zakaz handlu w niedzielę, wszyscy straszyli, że będą bankructwa, ludzie stracą pracę. Nic takiego się nie stało - przekonywał.

Zobacz także

2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej 2019-10-11, godz. 13:05 Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny - Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wra ... » więcej 2019-10-10, godz. 12:16 DEBATA: Marcin Ociepa z PiS i Barbara Kamińska z KO W ostatniej przedwyborczej debacie w Loży Radiowej spotkali się kandydaci z ostatnich miejsc opolskich list największych politycznych ugrupowań: Marcin Ociepa ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:00 Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać - Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odno ... » więcej 2019-10-09, godz. 13:17 DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z "jedynki" listy Mniejszości ... » więcej 2019-10-08, godz. 13:30 DEBATA: Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej i Paweł Grabowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Pols ... W kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się poseł PO Ryszard Wilczyński, startujący z pozycji czwartej listy Koalicji Obywatelskiej, oraz poseł ... » więcej 2019-10-07, godz. 13:38 Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i bilansie prac poselskich - Zostałam zaprzysiężona 9 grudnia 2015 roku i od tego czasu starałam się bardzo ciężko pracować zarówno w naszym polskim sejmie uczestniczyć w wielu komisjac ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »