Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o przełożeniu obrad sejmu, o tym, ...
2019-09-16, 14:38 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o przełożeniu obrad sejmu, o tym, że podejmie rękawicę ws. debaty z Januszem Kowalskim i swojej aktywności poselskiej

Tomasz Kostuś o przełożeniu obrad sejmu, o tym, że podejmie rękawicę ws. debaty z Januszem Kowalskim i swojej aktywności poselskiej
- PiS przygotowuje się na wariant w którym nie tyle przegrywa wybory, ale nie będzie w stanie utworzyć koalicji zdolnej do powołania rządu. PiS przygotowuje się do wariantu w którym może podejmować pewne działania czy decyzje polityczne jeszcze w tym starym układzie parlamentarnym. To może dotyczyć kwestii ustrojowych czy personalnych – ocenił w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, „dwójka” na liście Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do przełożenia obrad sejmu po wyborach parlamentarnych.
W Loży Radiowej Tomasz Kostuś podsumował także swoją aktywność poselską w ciągu ostatnich 4 lat. Według sejmowych statystyk poseł napisał 866 interpelacji. – Nie próżnowałem, pracowałem dość aktywnie. Jestem jednym z parlamentarnych rekordzistów – mówił poseł Kostuś.

Pytany o skuteczność interpelacji, powiedział np. o kwestii wysokich cen wody mineralnej na polskich lotniskach. – Po mojej interpelacji zainteresował się tym urząd konkurencji, sprawa była przedmiotem interwencji na poziomie Rady Ministrów i po niej we wszystkich portach regionalnych i centralnym Warszawa-Okęcie te ceny zostały zamrożone. Był taki czas, że woda mineralna o pojemności 0,3l kosztowała 12 czy 15 złotych. Były też zapytania dotyczące opolskiej katedry, infrastruktury drogowej i kolejowej, przyszłości największych opolskich inwestycji, szpitali powiatowych czy wojewódzkich i one częściowo były skuteczne – mówił Tomasz Kostuś.

Gość Loży powiedział też, ze kampania w wykonaniu opozycji jest dość spóźniona. – Ta kampania jest bardzo krótka, bardzo intensywna i spóźniona jeżeli chodzi o opozycję. PiS zalepiło całą Opolszczyznę, my natomiast tę kampanię dopiero zaczynamy i zdecydowanie z tym jesteśmy spóźnieni – przyznał poseł PO.

Posła pytaliśmy także o tematy jakie mogą zdominować kampanię, ponieważ w tej chwili może się wydawać, że tematy narzucają politycy prawicy. Rozmowa w Loży zeszła na kwestię ewentualnego powstania województwa częstochowskiego kosztem Opolszczyzny. Kostuś nawiązał do wypowiedzi prasowych posła Szymona Giżyńskiego. - PiS próbuje odwracać kota ogonem, że to my próbujemy podsycać emocje, a my odpowiadamy na wypowiedzi i przygotowywane ewentualne decyzje. Zgody na korektę granic nie było, nie ma i nie będzie – podkreślił Kostuś.

Poseł odniósł się także do dzisiejszej konferencji prasowej Janusza Kowalskiego, który wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. – Ja się za Witolda Zembaczyńskiego wypowiadać nie będę, ale jeśli Janusz Kowalski chce rozmawiać na temat tego co w ostatnim czasie PiS zrobił dla Opolszczyzny i co zrobiła Platforma i PSL to ja jestem gotowy, możemy taką debatę zorganizować – mówił Kostuś.

Zobacz także

2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej 2019-10-11, godz. 13:05 Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny - Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wra ... » więcej 2019-10-10, godz. 12:16 DEBATA: Marcin Ociepa z PiS i Barbara Kamińska z KO W ostatniej przedwyborczej debacie w Loży Radiowej spotkali się kandydaci z ostatnich miejsc opolskich list największych politycznych ugrupowań: Marcin Ociepa ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:00 Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać - Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odno ... » więcej 2019-10-09, godz. 13:17 DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z "jedynki" listy Mniejszości ... » więcej 2019-10-08, godz. 13:30 DEBATA: Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej i Paweł Grabowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Pols ... W kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się poseł PO Ryszard Wilczyński, startujący z pozycji czwartej listy Koalicji Obywatelskiej, oraz poseł ... » więcej 2019-10-07, godz. 13:38 Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i bilansie prac poselskich - Zostałam zaprzysiężona 9 grudnia 2015 roku i od tego czasu starałam się bardzo ciężko pracować zarówno w naszym polskim sejmie uczestniczyć w wielu komisjac ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »