Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Kamil Bortniczuk o naczyniówce w Nysie, budowani ...
2019-08-26, 14:22 Autor: Martyna Bobrowska

Kamil Bortniczuk o naczyniówce w Nysie, budowanie rozpoznawalności i uproszczeniu upadłości konsumenckiej

Kamil Bortniczuk o naczyniówce w Nysie, budowanie rozpoznawalności i uproszczeniu upadłości konsumenckiej
- Poseł Miller nie wierzy w powrót naczyniówki do Nysy? Można by powiedzieć: niewierny Rajmund – ironizował w Loży Radiowej Kamil Bortniczuk, poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości a zarazem rzecznik prasowy Porozumienia Jarosława Gowina.
Bortniczuk twierdzi, że konferencja prasowa, na której on sam, wicewojewoda Violetta Porowska i dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk mówili dwa tygodnie temu ponownym otwarciu naczyniówki było reakcją na wcześniejszą konferencję polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy przed nyskim szpitalem oskarżali PiS o zamknięcie tak potrzebnego oddziału.

- To była typowa kampania wyborcza, PiS nie miał z tym nic wspólnego, to prywatny podmiot medyczny nie zaakceptował warunków Funduszu – mówił nasz gość. – Zabiegałem o naczyniówkę, od kiedy w listopadzie zeszłego roku zostałem posłem. Według moich informacji, jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs i naczyniówka zacznie przyjęcia. Na przyszłym rok ma dostać 6 mln zł. To dodatkowe pieniądze, które nie zostaną zabrane naczyniówce z Opola.

Bortniczuk przyznał, że jest bardzo aktywny medialnie, bo taka jest rola rzecznika a on sam chce wejść w rolę Patryka Jakiego, który jako rzecznik Solidarnej Polski stał się skutecznym orędownikiem interesów małej Opolszczyzny.

- Zabieganie o rozpoznawalność to nie jest mój prywatny interes, polityk, którego ministrowie znają z mediów, ma znacznie większe możliwości załatwić coś dla wyborców w regionie – przekonywał.

W jego przypadku, jak stwierdził, były to między innymi starania o uregulowanie biegu Białej Głuchołaskiej (9 mln zł) czy remonty dróg w okolicy. W Sejmie Bortniczuk jest sprawozdawcą ustawy o zmianie prawa upadłościowego, które ma ułatwić upadłość konsumencką. Będzie przyjmowana w najbliższy piątek.

Zobacz także

2019-09-23, godz. 11:01 Piotr Wach o 14 latach na Wiejskiej, trwającej kampanii wyborczej i zmniejszeniu roli parlamentu - Nie da się tego nie śledzić, teraz trwa nawałnica i ona jest zarówno w mediach „akustycznych” jak i na wszelkich płotach - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:41 Adrian Czubak o wnioskach z II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, porcie w Koźlu i funduszach na drogi - Wszyscy byli zachwyceni i wskazywali na potrzebę organizacji takiego wydarzenia, aby chociaż raz w roku dowiedzieć się co zostało już wykonane i usłyszeć co ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:37 Grzegorz Krukowski i Franciszek Posacki o globalnym ociepleniu, roli konsumentów i rządu a także o kampanii wyborczej - Walczmy z konsumpcjonizmem. Bo co to da, że młodzi sobie pokrzyczą na ulicy o ekologii, skoro potem pójdą kupić sobie markowe ciuchy, zjeść hamburgera i pop ... » więcej 2019-09-19, godz. 15:20 WSPÓLNA SPRAWA W debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o rekordowej waloryzacji rent i emerytur w 2020 roku Zapowiada się rekordowa waloryzacja rent i emerytur w 2020 roku. Zgodnie z szacunkami rządu renty i emerytury mogą wzrosnąć nawet o 3,24 procent. Tak wysokiej ... » więcej 2019-09-18, godz. 16:20 DEBATA: Kandydaci startujący do Sejmu - Marcelina Zawisza z listy SLD i Marko Markowski z listy PiS Za nami debaty w których mierzyli się kandydaci do Senatu, czas na debaty poselskie. Nasze spotkanie zostało podzielona na trzy części. W pierwszej daliśmy ka ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:28 Loża Radiowa na II Kongresie Żeglugi Śródlądowej W środę 18 września Loża radiowa wybrała się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, by śledzić drugi dzień II Kongresu Żeglugi Śródlądowej. Impreza robiąca d ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:55 Violetta Porowska o pieniądzach na most w Krapkowicach, prognozach wyborczych i „województwie częstochowskim” - Obietnica którą rok temu złożyłam publicznie teraz się iści i będzie realizowana – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i „jedynka ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:15 DEBATA Kandydaci startujący do Senatu w okręgu nr 51, który obejmuje powiaty: prudnicki, nyski, brzeski, namysłowski i ... W trzeciej - ostatniej już - debacie kandydatów do Senatu zmierzyli się politycy, którzy kandydują z okręgu nr 51, obejmującego zachodnią część Opolszczyzny, ... » więcej 2019-09-16, godz. 14:43 Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, kampanii wyborczej i o tym, że zamachu stanu nie będzie - Uspokajam polityków opozycji: nie zamierzamy po wyborach wykorzystać wznowionych obrad Sejmu do dokonania jakiegoś zamachu stanu czy czego podobnego. Progra ... » więcej 2019-09-16, godz. 14:38 Tomasz Kostuś o przełożeniu obrad sejmu, o tym, że podejmie rękawicę ws. debaty z Januszem Kowalskim i swojej aktywnoś ... - PiS przygotowuje się na wariant w którym nie tyle przegrywa wybory, ale nie będzie w stanie utworzyć koalicji zdolnej do powołania rządu. PiS przygotowuje s ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »