Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Rajmund Miller o mijającej kadencji, służbie zdr ...
2019-08-26, 14:15 Autor: Paula Hołubowicz

Rajmund Miller o mijającej kadencji, służbie zdrowia i planach na kolejne lata

Rajmund Miller o
- To moja druga kadencja w sejmie, w pierwszej byłem w opcji rządzącej i wtedy udawało mi się więcej zrobić dla wyborców - powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. W programie rozmawialiśmy o upływającej kadencji sejmu i tym, co udało się zrobić, a czego się nie udało.
Teraz, jeśli chodzi o sprawy lokalne to, poseł Miller, jak powiedział, pilotuje te, które dotyczą powiatu nyskiego, a które są realizowane przez samorząd. - Na to mam dzisiaj wpływ - przyznał.

W sejmie jest szefem podkomisji stałej na rzecz osób niepełnosprawnych. - Przedkładałem też ministrowi zdrowia propozycje dotyczące zdrowia, bo jestem lekarzem. Walczyłem o "nyską naczyniówkę", wielokrotnie zawoziłem podpisy pod petycją o jej przywrócenie premier Szydło i premierowi Morawieckiemu - przypomniał Rajmund Miller.

Gość Loży Radiowej przypomniał także powołany jeszcze w poprzedniej kadencji zespół do spraw walki z otyłością. - Problemem wprowadzenia naszego programu było "dogadanie się" ministerstw oraz finanse. Zmieniła się władza i zapewniano nas, że przy ministerstwie powstanie specjalna komórka, ale nie wydarzyło się nic - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

Rajmund Miller zapowiedział, że zarówno w kampanii wyborczej jak i w sejmie, jeśli ponownie zostanie posłem, będzie skupiał się na kwestiach ochrony zdrowia Skrytykował obecną sytuację, wskazując na zadłużenie szpitali, niewystarczające nakłady na służbę zdrowia i inne kwestie, o których mowa w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.

Zobacz także

2019-09-24, godz. 13:32 DEBATA: Kandydaci do Sejmu: Katarzyna Czochara z PiS i Tomasz Kostuś z PO W kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole zmierzyli się: posłanka PiS Katarzyna Czochara (numer dwa na liście PiS do Sejmu) i poseł PO Tomasz Kostuś (nume ... » więcej 2019-09-23, godz. 13:02 Paweł Grabowski o tym, jak człowiek znikąd uczył się od zera polityki i co z tego wyszło - Cztery lata temu moje zwycięstwo było wielkim zaskoczeniem. Bo człowiek znikąd, który nigdy nie miał nic wspólnego z polityką, dostaje się do Sejmu z szóste ... » więcej 2019-09-23, godz. 11:01 Piotr Wach o 14 latach na Wiejskiej, trwającej kampanii wyborczej i zmniejszeniu roli parlamentu - Nie da się tego nie śledzić, teraz trwa nawałnica i ona jest zarówno w mediach „akustycznych” jak i na wszelkich płotach - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:41 Adrian Czubak o wnioskach z II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, porcie w Koźlu i funduszach na drogi - Wszyscy byli zachwyceni i wskazywali na potrzebę organizacji takiego wydarzenia, aby chociaż raz w roku dowiedzieć się co zostało już wykonane i usłyszeć co ... » więcej 2019-09-20, godz. 14:37 Grzegorz Krukowski i Franciszek Posacki o globalnym ociepleniu, roli konsumentów i rządu a także o kampanii wyborczej - Walczmy z konsumpcjonizmem. Bo co to da, że młodzi sobie pokrzyczą na ulicy o ekologii, skoro potem pójdą kupić sobie markowe ciuchy, zjeść hamburgera i pop ... » więcej 2019-09-19, godz. 15:20 WSPÓLNA SPRAWA W debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o rekordowej waloryzacji rent i emerytur w 2020 roku Zapowiada się rekordowa waloryzacja rent i emerytur w 2020 roku. Zgodnie z szacunkami rządu renty i emerytury mogą wzrosnąć nawet o 3,24 procent. Tak wysokiej ... » więcej 2019-09-18, godz. 16:20 DEBATA: Kandydaci startujący do Sejmu - Marcelina Zawisza z listy SLD i Marko Markowski z listy PiS Za nami debaty w których mierzyli się kandydaci do Senatu, czas na debaty poselskie. Nasze spotkanie zostało podzielona na trzy części. W pierwszej daliśmy ka ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:28 Loża Radiowa na II Kongresie Żeglugi Śródlądowej W środę 18 września Loża radiowa wybrała się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, by śledzić drugi dzień II Kongresu Żeglugi Śródlądowej. Impreza robiąca d ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:55 Violetta Porowska o pieniądzach na most w Krapkowicach, prognozach wyborczych i „województwie częstochowskim” - Obietnica którą rok temu złożyłam publicznie teraz się iści i będzie realizowana – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i „jedynka ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:15 DEBATA Kandydaci startujący do Senatu w okręgu nr 51, który obejmuje powiaty: prudnicki, nyski, brzeski, namysłowski i ... W trzeciej - ostatniej już - debacie kandydatów do Senatu zmierzyli się politycy, którzy kandydują z okręgu nr 51, obejmującego zachodnią część Opolszczyzny, ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »