Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie 'jedynką ...
2019-08-13, 14:28 Autor: Joanna Matlak

Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie wyborczym

Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie wyborczym
- Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy miał być jedynką na liście do Sejmu, bo przypomnijmy, że media obiegła informacja, że to Marcelina Zawisza, reprezentantka Partii Razem otworzy opolską listę Lewicy do Sejmu.
- Ustalenia w partiach polegają na relacjach w centrali z danym regionem. Te relacje początkowo wyglądały w ten sposób, że jeśli SLD szłoby samodzielnie do wyborów, bo też była taka możliwość, to oczywiście przewodniczący Włodzimierz Czarzasty wskazywał jednoznacznie kto ma być liderem w okręgu opolskim - mówił Piotr Woźniak, przewodniczący SLD na Opolszczyźnie.

- Koalicje polegają na tym, że trzeba się gdzieś posunąć. Doszło do porozumienia w ramach trzech formacji w formie 40% - 40% - 20%, czyli 17 "jedynek" otrzymała Wiosna, 17 "jedynek" SLD i 7 pierwszych miejsc dla formacji Razem - mówił gość Loży Radiowej i tłumaczył, że taki podział wyniknął z podobnego poparcia dla SLD i Wiosny, czyli około 5-6%.

Dlaczego "jedynkę" dla Partii Razem przydzielono akurat w województwie opolskim?

- 18 sierpnia będzie oficjalny komunikat, natomiast dzisiaj pojawiły się pewne przecieki medialne, które podała Polska Agencja Prasowa. Myślę, że elementem, który mógł na to wpłynąć, był start pani Zawiszy z Partii Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Ale dla mnie też liczy się pewnego rodzaju trend. Patrzę na to zupełnie spokojnie, bo wreszcie musi być reprezentacja lewicy w polskim parlamencie. I te niedomówienia na lewicy skutkowałyby tym, żeby jej tam nie było. Czym jest parlament bez lewicy, można ocenić po ostatnich 4 latach i można sobie odpowiedzieć czy to jest lepszy czy gorszy parlament - mówił Woźniak.

Naszego gościa pytałyśmy też o to, co spaja blok lewicowy, podejście anty-PiS czy może anty -PO?

- To nie jest żadne "anty", natomiast trzeba wskazywać jakie błędy popełniała opozycja przez ostatnie lata, że jesteśmy w takim, a nie innym miejscu. Bo nie doszło do dużego zużycia Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie partie które rządziły szybko się zużywały, a tu tego bardzo mocnego zużycia nie widać. My będziemy się starali robić kampanię negatywną. Mnie jako wyborcę ale i kandydata interesuje np. sytuacja na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Byłem nie raz z rodziną i proszę wybaczyć, szlag mnie trafia, kiedy obywatel Opola, czy innego miasta musi czekać 5-7 godzin na wizytę lekarza, żeby można było go opatrzeć. Mówimy też o programie onkologicznym czy dostępie leków. Nie chcę iść jako Piotr Woźniak w kwestie światopoglądowe, tylko kwestie, które Polaków najbardziej interesują, czyli np. opieka medyczna - mówił przewodniczący SLD w regionie.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej 2019-08-08, godz. 14:39 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o tym czy etat to przeżytek? Co trzeci Polak woli inną, bardziej elastyczną formę zatrudnienia niż etat. Z kolei pracodawcy na Opolszczyźnie, według danych GUS wskazali, że koszty pracy t ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »