Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Przemysław Pytlik o propozycji przyjmowania do ż ...
2019-08-08, 14:26 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Joanna Matlak

Przemysław Pytlik o propozycji przyjmowania do żłobka tylko zaszczepionych dzieci i pomyśle utworzenia małego lotniska dla ultralekkich maszyn latających

Przemysław Pytlik w "Loży Radiowej" (08.08.2019)
- Przygotowałem uchwałę, ale to jest skutek moich działań z początku roku kiedy napisałem interpelację odnośnie punktacji przyjęć do przedszkoli i żłobków. Odpowiedź na interpelację mnie nie zadowoliła, więc postanowiłem poczekać na klimat w kraju, bo wiedziałem że inne samorządy też przygotowują takie uchwały. Kilka miesięcy temu Wrocław niemalże jednogłośnie przyjął taką uchwałę, a w czerwcu zrobił to samorząd Krakowa. Nie widzę potrzeby żeby zwlekać z tym w Opolu – mówił w Loży Radiowej radny Opola Przemysław Pytlik. Chodzi o uchwałę, która zobowiązywałaby żłobki do wymagania od rodziców dowodów na to, że dziecko było szczepione.
- Postanowiliśmy jako klub radnych Koalicji Obywatelskiej złożyć pod koniec sierpnia projekt takiej uchwały, żeby weszła w życie od stycznia 2020 roku. Uchwała będzie wnosiła poprawkę do już istniejącej uchwały, czyli zasad rekrutacji przyjmowania dzieci do żłobka. Proponujemy wprowadzenie czwartego punktu, który mówi o tym, że dziecko które będzie chciało być przyjęte do żłobka, musi posiadać obowiązkowe szczepienia ochronne zgodne z aktualnym programem szczepień ochronnych lub bądź wykazać przeciwwskazania do szczepień, na potwierdzenie czego rodzic lub opiekun prawny dziecka przedłoży zaświadczenie od lekarza pediatry – mówił Pytlik.

Jak tłumaczył w Loży radny, przeciwwskazania dotyczyłyby sytuacji w której np. dziecko nie mogło być zaszczepione z powodu choroby lub infekcji bądź ze względów genetycznych.

- Część radnych jest przeciwna takiej uchwale, co jest dla mnie niezrozumiałe, ale mam nadzieję, że na komisjach, które będą opiniować ten projekt wyjaśnimy sobie wszystkie niejasności i liczę, że argumenty które przedstawimy, a także zatrważające dane statyczne przekonają radnych i będzie większość – mówił Pytlik.

Dane, które przedstawił radny Koalicji Obywatelskiej, pokazują, że od 2010 roku jest tendencja niezrozumiałą do nieszczepienia dzieci. W każdym roku ta liczba dzieci wzrasta. W 2017 roku liczba nieszczepionych dzieci wyniosła 30 tysięcy, rok później to ponad 40 tys., a w I kwartale tego roku to było już 42 tysiące - mówił Pytlik.

Z radnym Opola rozmawiałyśmy także o pomyśle utworzenia małego lotniska przy strefie ekonomicznej w Opolu, które jego zdaniem byłoby atrakcyjne zarówno dla biznesu jak i mieszkańców.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »