Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Maciaś o brakujących mieszkaniach w Opolu ...
2019-08-07, 14:09 Autor: Marcin Boczek

Tomasz Maciaś o brakujących mieszkaniach w Opolu, skargach mieszkańców dzielnicy generalskiej i TBS „Senior”

Tomasz Maciaś o planowanych, bądź trwających inwestycjach
- Mieszkania ciągle się budują, bo ciągle jest zapotrzebowanie na mieszkania przeznaczone na sprzedaż i na wynajem. OTBS stara się wciąż tę lukę „zasypywać” wspomagając miasto, bo to jest w jego interesie. Staramy się budować i budujemy nowe mieszkania, ciągle gdzieś szukamy nowych lokalizacji – mówi Maciaś.
Naszego gościa pytałyśmy o to ile mieszkań musiałoby powstać w Opolu, żeby zaspokoić rynek? - Ciężko to szacować, ale jeśli w zeszłym roku oddano 800 mieszkań i ciągle jest zapotrzebowanie i również w mojej spółce jest kilkuset-osobowa kolejka czekających na wynajęcie mieszkania, to świadczy to o bardzo dużym zapotrzebowaniu. Patrząc na okoliczne rynki wokół Opola zauważamy w ofertach deweloperów mieszkania już gotowe przeznaczone do sprzedaży. W Opolu z kolei można zaobserwować, że każda nowo rozpoczęta inwestycja jest niemalże sprzedawana "na pniu" - mówi prezes OTBS Tomasz Maciaś.

OTBS planowało latem rozpocząć inwestycję w Opolu-Winowie, gdzie przypomnijmy miało powstać 150 mieszkań. Jak się jednak okazało, nie ma zbyt wielu chętnych do budowania.

- OTBS ma zapewniony kawałek ziemi na pograniczu miasta, to jest 2,5 ha. Jest on przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Mamy ciekawy projekt na zagospodarowanie tego terenu i jest zapewnione finansowanie. Ogłaszaliśmy przetarg, chcieliśmy wyłonić wykonawcę i około 2 tygodnie temu nastąpiło otwarcie ofert i zdziwiliśmy się, że wpłynęły tylko dwie oferty - mówi Maciaś.

Prezes OTBS przyczyn upatruje w tym, że firmy budowlane są przepełnione ofertami i mają co robić. - O tym chyba świadczy ten przetarg, do którego stanęły tylko dwie firmy, Sama inwestycja jest prosta. Wybudowanie bloku to jedno i nie jest to skomplikowane, bo to raptem 3 kondygnacje i parking podziemny. Teren i miejsce są idealne, jest dogodny dojazd, łatwe poruszanie się więc nie wymaga sporych nakładów - mówi Maciaś.

Tomasz Maciaś opowiedział też o wycince zieleni prowadzonej ze względu na inwestycję przy ul. Oleskiej, odniósł się do skargi mieszkańców dzielnicy generalskiej i tłumaczył jak problematyczne może być przesadzanie drzew. Naszego gościa pytałyśmy też o wolne mieszkania w ramach programu "TBS Senior".

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »