Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Zembaczyński o listach Koalicji Obywatels ...
2019-08-05, 15:12 Autor: Joanna Matlak

Witold Zembaczyński o listach Koalicji Obywatelskiej, 4 latach w Sejmie, o 500 plus i emeryturach

Witold Zembaczyński o listach Koalicji Europejskiej, 4 latach w Sejmie, o 500 plus i emeryturach
- Odbieram słowa uznania i gratulacje. Ideą tworzenia list Koalicji Obywatelskiej jest to, że spaja nas szóstka Schetyny. Jest tam dużo punktów, które były znakiem firmowym Nowoczesnej, jak np. przywrócenie handlu w niedzielę czy glosowanie przez internet – mówił w Loży Radiowej Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej, „jedynka” na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej.
- Mam zaszczyt być jedynym przedstawicielem Nowoczesnej na pozycji lidera list w całym kraju. Moja szefowa Katarzyna Lubnauer startuje na drugim miejscu w Warszawie za Grzegorzem Schetyną. To jest bardzo duża odpowiedzialność i wierzę, że po bezpośrednich rozmowach z opolanami i po wysłuchaniu ich co mają do powiedzenia zdobędę zaufanie wyborców i wygramy te wybory - mówił w Loży Zembaczyński i dodał, że na listach KO znajdą się także przedstawiciele trzeciego sektora, społecznicy i samorządowcy.

Zapytałyśmy także czy na regionalnej liście Koalicji Obywatelskiej znajdzie się kolejny członek opolskiej Nowoczesnej. – Cały czas nad tym pracujemy, myślę że powinno się tak stać, jest jeszcze sporo czasu - odpowiedział poseł Nowoczesnej.

Poseł Zembaczyński wspominał też czas sprzed 4 laty, kiedy starał się o wejście do Sejmu. Podsumował także swoją pracę w parlamencie. – To był ogromny wysiłek. Jak patrzę na historię Nowoczesnej to właściwie jestem jedynym posłem, który powtórzył ten scenariusz w którym jest liderem listy. To duża odpowiedzialność - mówił Witold Zembaczyński i przypomniał o swojej pracy m.in. w komisji śledczej ds. Amber Gold czy inicjatywach ustawodawczych, dotyczących np. ochrony flagi Unii Europejskiej.

- Będę zabiegał także o to, żeby Koalicja na Opolszczyźnie osiągnęła sukces, a jest on trudny, bo po przeciwnej stronie na listach PiS mamy liderkę "na sterydach" tzw. sterydach rządowych, która jest wpierana przez cała aparat rządowy, pełni funkcję wicewojewody, ma za sobą cały urząd, więc walka jest nierówna - powiedział poseł Zembaczyński.

- Kiedy mówiliśmy o programie "Aktywna Rodzina" 2 lata temu, odnosiliśmy się do nierówności społecznej, kiedy 500 plus trafiało do bogatych a omijało np. samotne matki. Mówiliśmy, że ten program jest przez to niesprawiedliwy - mówił w Loży poseł Zembaczyński i tłumaczył, że to były pomysły za czasów Ryszarda Petru i chodziło o poddanie tematu pod dyskusję. - Ja uważam, że te pieniądze powinny trafiać do osób, które ich naprawdę potrzebują. Pomysł "Aktywnej Rodziny" jest nieaktualny, aktualny jest pomysł Koalicji Obywatelskiej, nikt nie ruszy 500 plus - powiedział poseł Nowoczesnej.

Zobacz także

2019-10-15, godz. 14:19 Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - ... - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:05 Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy no ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej 2019-10-11, godz. 13:05 Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny - Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wra ... » więcej 2019-10-10, godz. 12:16 DEBATA: Marcin Ociepa z PiS i Barbara Kamińska z KO W ostatniej przedwyborczej debacie w Loży Radiowej spotkali się kandydaci z ostatnich miejsc opolskich list największych politycznych ugrupowań: Marcin Ociepa ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:00 Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać - Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odno ... » więcej 2019-10-09, godz. 13:17 DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z "jedynki" listy Mniejszości ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »