Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Wiciak i Marko Markowski o tym, jak ich partie…
2019-08-02, 14:37 Autor: Joanna Matlak, Marek Świercz

Tomasz Wiciak i Marko Markowski o tym, jak ich partie będą próbowały zdobyć głosy młodych wyborców

Tomasz Wiciak i Marko Markowski o tym, jak ich partie będą próbowały zdobyć głosy młodych wyborców
- 18-20 latkowie będą języczkiem uwagi w tych wyborach – ocenił Tomasz Wiciak z PSL. – Warto chodzić na wybory, a nie być krytykantem życia politycznego sprzed ekranu komputera – mówił Marko Markowski z PiS.
- Każdy głos jest ważny, a uważam, że należy spojrzeć na młodzież szeroko. 18- 20 latkowie, studenci będą języczkiem uwagi w tych wyborach. Tak jak w poprzednich latach, kiedy dostał się ruch Kukiza, wcześniej Palikot... Tu chodzi o wyborcę, który idzie do wyborów pierwszy raz. Trzeba go zaciekawić, pytanie czym i jak to zrobić żeby poszedł do urny i zagłosował na kandydata, który się o niego stara - mówił Tomasz Wiciak, wicestarosta namysłowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wicestarosta będzie ubiegał się w jesiennych wyborach o mandat posła.

Marko Markowski z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w interesie wszystkich Polaków, powinno być chodzenie na wybory, a szczególnie młodych. - Jest taka przykra przypadłość, że młodzi nie chodzą, co potwierdzają różne statystyki. A warto iść, a nie być tylko krytykantem życia publicznego i politycznego sprzed ekranu komputera gdzie pisze się komentarze. Ja oczywiście będę zachęcał do głosowania na Zjednoczoną Prawię, ale warto tych ludzi "wyciągnąć"- mówił Markowski.

Jak PiS będzie przekonywał młodych, a jak PSL?

- Jeśli chodzi o PSL i obszary szczególnie wiejskie, które są mi niezmiernie bliskie, to
tutaj muszę powiedzieć, że młodzież na wsi chodzi na wybory i często oddaje głos. Ja to widzę po swoim wyniku w wyborach samorządowych, otrzymałem 420 głosów i to były głównie głosy młodych. Dlaczego? Bo oni stawiają na nowe osoby, które chcą coś zmienić. Stare osoby często się "przejadają". My proponujemy pewną zmianę, chcemy się otwierać i dawać większą możliwość mówienia o tym, czego młode osoby potrzebują.

- Jakby prześledzić wyniki w wyborach samorządowych, czy europejskich to takich kandydatów na listach PSL nie było wielu - mówił z powątpiewaniem Marko Markowski z PiS. - Tam są jednak starzy wyjadacze, a młodych za wielu nie ma, a przynajmniej nie było na tych listach. Jeśli chodzi o PiS, to my stawiamy na młodych co ma odzwierciedlenie w tym jak wyglądają ministerstwa. Jest dużo młodych osób piastujących wysokie funkcje - mówił Markowski.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***