Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o krajobrazie przedwyborczym, dotrzymaniu…
2019-07-29, 14:43 Autor: Joanna Matlak, Marek Świercz

Jerzy Czerwiński o krajobrazie przedwyborczym, dotrzymaniu obietnic i czterech latach w Senacie

Jerzy Czerwiński o krajobrazie przedwyborczym, dotrzymaniu obietnic i czterech latach w Senacie
- Opozycja, zamiast zajmować się swoimi wyborcami, zajmuje się sama sobą. I dlatego naprawdę trudno ją w tej chwili traktować poważnie - ironizował w Loży Radiowej senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński. - Nie tylko nie ma list kandydatów, ale nie ma także programu, co jednak nie dziwi, bo nie wiadomo, w jakiej konstelacji zamierza pójść do wyborów, a przecież program jest wypadkową poglądów poszczególnych ugrupowań szykujących się do wspólnego startu - mówi nasz gość.
Ten brak programu, zdaniem Czerwińskiego, tłumaczy zaangażowanie polityków opozycji i sympatyzujących z nimi mediów w promowanie postulatów środowiska LGBT.

- Bo w tej ideologicznej tematyce czują się dobrze, nie mają natomiast wiele do powiedzenia tam, gdzie w grę wchodzą sprawy gospodarcze czy prawdziwe problemy społeczne. Bo problemy osób o innej orientacji seksualnej naprawdę są w Polsce marginesem i zwykłych ludzi niewiele obchodzą - mówi senator PS. - Ale są media, które - jak Gazeta Wyborcza czy TVN - stały się wręcz zbrojnym ramieniem opozycji i podgrzewają nastroje.

Według Czerwińskiego, dla opozycji jest to stratega samobójcza.

- Te wybory będę inne niż poprzednie. Już nie będzie tak, że w kampanii partie coś naobiecują a potem szybko o obietnicach zapomną. My udowodniliśmy, że można swoje obietnice zrealizować. I dlatego w kampanii możemy mówić o konkretach - stwierdził.

Nasz gość przyniósł do studia ulotkę, która podsumowuje jego pracę w Senacie Oprócz zrealizowanych obietnic PiS zawiera te wątki, które są mu szczególnie bliskie, takie jak: uchwała w 25-lecie upadku rządu Jana Olszewskiego, uchwała z okazji 95-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego czy też ustawa o prawach osób deportowanych do pracy do III Rzeszy (prawo do wizyty u lekarza bez kolejki) i poszerzenie ustawy dekomunizującej przestrzeń publiczną o pomniki i inne symboliczne upamiętnienia.

- Cieszy, że coś po nas zostaje i możemy o tym opowiedzieć - mówi Czerwiński.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***