Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o niepokojącym Mniejszość Niemiecką…
2019-07-29, 14:00 Autor: Marcin Boczek

Ryszard Galla o niepokojącym Mniejszość Niemiecką dokumencie rządowym i przymiarkach wyborczych do Sejmu i Senatu

Ryszard Galla o niepokojącym Mniejszość Niemiecką dokumencie rządowym i przymiarkach wyborczych do Sejmu i Senatu
- Sam dokument jest może bardzo ważny, powinniśmy przeciwdziałać terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy, natomiast dalczego w punkcie 692 pojawia się mniejszości narodowe i etniczne? – pytał z niepokojem Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej komentując dokument rządowy przygotowany przez Ministerstwo Finansów. Chodzi o „Krajową ocenę ryzyka prania brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu”, dokument, który przygotowało Ministerstwo Finansów.
-Czy rzeczywiście mniejszości narodowe, w tym niemiecka, stanowi jakieś zagrożenie? Gdyby ten zapis znalazł się w innej części, może i nawet poświęconej kwestiom antyterrorystycznym, ale jako środowisko, które podlega szczególnej trosce, to ja bym to zrozumiał. Ale jak przeczytamy punkty wcześniejsze i późniejsze nasuwa się pytanie: dlaczego? Czy mniejszość jest zagrożeniem? – mówił poseł MN Ryszard Galla.

Czy przedstawiciele mniejszości będą interweniować w tym temacie? – Naprędce przygotowaliśmy swoje stanowisko. Próbuję skontaktować się z przewodniczącą komisji narodowych i etnicznych i będę prosił, żeby prezydium komisji narodowych i etnicznych wystąpiło z pytaniem do Ministerstwem Finansów, a także do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – mówił poseł Galla.

Gościa Loży Radiowej pytaliśmy także o przymiarki wyborcze do Sejmu i Senatu.

- Nie jesteśmy odosobnieni, pracujemy nad listami i w większości są to tylko kosmetyczne spawy. Na liście do Sejmu będą 24 nazwiska i 2 nazwiska jeśli chodzi o kandydatów do Senatu. Jeśli chodzi o Senat, to odpuszczamy sobie okręg brzesko-nyski. 4 lata temu kandydatem był Hubert Kołodziej, ale jest to pewien wysiłek i zawsze byliśmy tam przegrani, a w pozostałych okręgach robimy dobre wyniki. Roman Kolek już się ogłosił i on będzie kandydatem w okręgu opolskim – mówił poseł Ryszard Galla.

- Kandydatką numer dwa będzie Zuzanna Donath Kasiura – zdradził poseł Galla pytany o listy do Sejmu.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***