Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Krukowski i Tobiasz Gajda o Marszu Równości…
2019-07-26, 15:04 Autor: Joanna Matlak, Marek Świercz

Grzegorz Krukowski i Tobiasz Gajda o Marszu Równości w Białymstoku i sporze światopoglądowym

Grzegorz Krukowski i Tobiasz Gajda o Marszu Równości w Białymstoku i sporze światopoglądowym
- Środowisko LGBT, ta nowa międzynarodówka, zatacza coraz szersze kręgi – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski. – Źle się stało, że debata zeszła na taki światopoglądowy kącik, to nie służy właściwie nikomu – ocenił z kolei Tobiasz Gajda. Reprezentantów młodzieżówek Solidarnej Polski i Platformy Obywatelskiej pytaliśmy o to, dlaczego kwestie światopoglądowe stały się tematem wiodącym w mediach.
- Nie ma się co dziwić. Środowiska LGBT, które dla mnie są nową międzynarodówką, bo kojarzą mi się z ruchem totalitarnym, komunistycznym, mają coraz większe finansowanie. To pączkuje już od 2013 roku, wtedy mieliśmy już pierwsze „jaskółki”, a ostatnio w 2019 roku te środowiska coraz bardziej się radykalizują i na coraz więcej sobie pozwalają – ocenił Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski.

- Nie ma zgody na żadną formę przemocy, ani fizycznej ani jakiejkolwiek innej w stosunku do tego środowiska – powiedział Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. – Uważam, że źle się stało, że debata zeszła na taki światopoglądowy kącik, nie służy to właściwie nikomu. Żyjemy w jednym kraju, jesteśmy jednym narodem. Te zachowania w Białymstoku, rzucanie kamieniami, opluwanie, tylko za to że ktoś jest kimś innym i głośno o tym mówi- takich rzeczy nie powinno być – mówił Gajda.

W Loży Radiowej pytaliśmy naszych gości, co zrobić by zapobiegać takim incydentom?
- Zakazywać nie można, przecież jest wolność zgromadzeń, każdy może manifestować swoje poglądy. Można się zastanawiać czy nie można by podjąć środków prawnych przeciwko ideologii gender, ale to raczej żeby chronić dzieci w szkołach i przedszkolach przeciwko tej bardzo niebezpiecznej indoktrynacji. Trzeba też sobie uświadomić, jaka jest sytuacja osób homoseksualnych, trzeba znaleźć trochę empatii, bo oni są zakładnikami środowisk LGBT – mówił Grzegorz Krukowski z Solidarnej Polski.

- Żeby do takich tragedii nie dochodziło, działania władzy muszą być zdecydowane, czyli zero tolerancji dla agresji i przemocy. To powinno być głośno akcentowane, na zasadzie „akcja-reakcja”, a nie tak jak teraz, że PiS szuka odpowiedzi jak wybrnąć z tematu i co powiedzieć. Na to nie ma czasu, to powinno być natychmiast potępione – mówił Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***