Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Robert Węgrzyn o swoim długim powrocie do Platfo ...
2019-07-23, 14:54 Autor: Joanna Matlak, Marek Świercz

Robert Węgrzyn o swoim długim powrocie do Platformy Obywatelskiej

Robert Węgrzyn o swoim politycznym powrocie do PO
- Studia nie zawsze kończą ci zdolni, czasem kończą je ci najbardziej uparci - tak z dystansem do samego siebie w Loży Radiowej Robert Węgrzyn opowiadał o swoim powrocie w szeregi Platformy Obywatelskiej. Jak twierdzi, odbył długą podróż, a podróżne kształcą.
Przypomnijmy: Węgrzyn był młodym, przebojowym i dobrze się zapowiadającym się posłem PO, trafił do komisji śledczej, która jest zwykle trampoliną do pierwszej politycznej ligi. Potknął się na politycznie niepoprawnym żarciku, którzy nagrali dziennikarze TVN 24. Partyjni koledzy, trochę obawiający się ambicji Węgrzyna, doprowadzili do jego usunięcia z partii. Trafił na osiem lat na ławkę rezerwowych. Cztery i pół roku temu próbował zawalczyć o fotel prezydenta Kędzierzyna-Koźla, ale na ostatniej prostej zrezygnował z przyczyn zdrowotnych. Został przedsiębiorcą, współpracuje z warszawską firmą, prowadzi zajazd na Górze św. Anny.

Do polityki wrócił jesienią ubiegłego roku, gdy Koalicja Obywatelska zgodziła się wpuścić go na listę kandydatów do opolskiego sejmiku.

- Startowałem z ostatniego miejsca i mimo to zdobyłem mandat. I przyznam, że miałem większą satysfakcję niż w 2007 roku, gdy zostałem posłem - mówi nam Węgrzyn.

Wygnanie się skończyło, w styczniu został ponownie przyjęty do PO. Dziś jest kandydatem na kandydata na posła.

- Tu nie ma pewniaków. To prawda, że jestem od kilkunastu lat przyjacielem Grzegorza Schetyny, ale to nie daje żadnych forów, przed przyjęciem mnie do partii skonsultował się z działaczami lokalnymi i warszawskimi - mówi Węgrzyn.

Jego zdaniem, Platforma Obywatelska, choć ostatnio w defensywie.,ma szansę wybory wygrać.

- Musimy przypomnieć Polakom o naszych wielkich inwestycjach infrastrukturalnych. Po PiS zostanie 500 plus, po nas autostrady - przekonuje.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »