Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o jakości życia w Polsce, układankach…
2019-07-12, 12:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Joanna Matlak

Violetta Porowska o jakości życia w Polsce, układankach na listach wyborczych i ofercie programowej PiS i PO

Violetta Porowska o Rankingu HSBC Expat
- Skok jest spory i trzynastka okazała się dla nas szczęśliwa - powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie i wicewojewoda opolski. Rozmawiałyśmy o rankingu państw najprzyjaźniejszych do życia, stworzonym przez HSBC. Polska awansowała w tym zestawieniu o 10 oczek.
- Bardzo dużo inwestujemy w to, żeby Polska dobrze wyglądała, bardzo dużo inwestujemy w rodzinę - dodała. Efektem zmian w Polsce jest także to, zdaniem gościa Loży Radiowej, że teraz to pracownik wybiera pracodawcę, negocjuje wynagrodzenie i liczy się dla niego wolny czas.

Po konwencji programowej kondensowane są wszystkie pomysły jakie padły w Katowicach w ubiegły weekend. Z kolei jeśli chodzi o forum programowe Platformy Obywatelskiej, to zdaniem Violetty Porowskiej, PO ma jeden punkt programu "wyciąć PiS". - Gdyby zapytać polityka Platformy o program, to zaczyna się jąkanie - powiedziała. Natomiast PO zarzuca PiS-owi, że nie zajmuje się ochroną zdrowia.

- To temat, którym chcą uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość, ale nie dostrzegają faktów. A fakty, tylko z naszego podwórka, to na przykład 100 mln złotych dodatkowo do budżetu opolskiego NFZ-u - podkreśliła liderka partii w województwie opolskim. - Ochrona zdrowia jest naszym priorytetem, jako pierwsza została wymieniona przez premiera Morawieckiego w czasie konwencji.

W sobotę Jarosław Kaczyński ma przedstawić "jedynki" czyli nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na pierwszym miejscu listy wyborczej do sejmu. Nasza rozmówczyni nie zdradziła kto na Opolszczyźnie będzie jedynką. - Praca i dyscyplina, nad tym się skupiamy - skwitowała.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Jarosław Kończyło o pracy szpitala jednoimiennego, wysiłku personelu - Pacjentów zarażonych koronawirusem przyjęliśmy około czterystu – powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-26, godz. 13:19 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki cz.5 [AUDIO] » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »