Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o ...
2019-07-05, 13:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o remoncie teatru, wspólnym bilecie, dotacjach na zabytki i pomocy dla trzeciego sektora

Zbigniew Kubalańca o remoncie teatru, wspólnym bilecie, dotacjach na zabytki
- Mamy wyłonionego wykonawcę remontu teatru im. J. Kochanowskiego. Blisko 23 mln. zł. mamy na przebudowę tej ważnej instytucji kultury - powiedział w Loży Radiowej wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca.
Będzie nowe wejście, frontem do pl. Jana Pawła II, będzie też nowy system klimatyzacji i wentylacji. Umowa ma być podpisana na początku sierpnia, prace ruszą na początku stycznia. - Wtedy teatr na 6 miesięcy będzie zamknięty. Konfrontacje teatralne będą przeniesione na październik. Chcemy jednak z panem dyrektorem aby modelatornia była dostępna. Pan dyrektor planuje także wynajęcie przestrzeni postindustrialnej od jednostki rządowej w okolicach wyspy Bolko - zapowiedział wicemarszałek Kubalańca.

Ruszają pożyczki na wkład własny dla organizacji pozarządowych. - Żaden samorząd wojewódzki nie ma takiego funduszu. Wykorzystamy do tego naszą spółkę - ogłosił gość Loży Radiowej. Organizacje pozarządowe mają często problem z wyłożeniem wkładu własnego w konkursach w których mogłyby z powodzeniem starać się o dotacje na realizację projektu wartego nawet kilka tysięcy złotych. - Teraz będą mogli pozyskać niskooprocentowane pożyczki na ten cel.

Samorząd regionu planuje także wprowadzić wspólny bilet do instytucji kultury przez siebie prowadzonych. Mowa tu o filharmonii, teatrze dramatycznym, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Jeńców Wojennych i Bibliotece Wojewódzkiej. - 6 instytucji w 6 miesięcy - to idea. W zależności od tego ile instytucji odwiedzi się w ciągu pół roku to tyle będzie zniżki - wyjaśnił zasadę działania biletu.

Zarząd województwa rozstrzygnął także konkurs, w którym do rozdania było 380 tysięcy złotych na renowację zabytków w regionie.

Zobacz także

2019-08-01, godz. 14:26 Jakub Roszuk o 10-leciu Stowarzyszenia RLGD „Opolszczyzna”, kulinarnych wariacjach i planach na przyszłość - 9 lipca 2009 roku nasza grupa została założona, więc "stuknęło" nam 10 lat. Film z hasłem „Ale się porybiło” pokazuje naszą działalność i jest podsumowaniem ... » więcej 2019-07-31, godz. 15:12 Sławomir Siwy o ponadpolitycznych mafiach vatowskich, komisji śledczej i determinacji premiera Morawieckiego - Cały czas podkreślam, że to nie jest sprawa polityczna. To, że mówimy o tym, co działo się od roku 2008, wynika po prostu z faktu, że to wtedy powstał związ ... » więcej 2019-07-31, godz. 15:10 Przemysław Zych o tym czy w Opolu podrożeje odbiór śmieci, czym jest „Plomba” i kiedy rozpocznie się rozbiórka Cieplaka - Wszystkie czynności, do których zobowiązaliśmy wykonawcę, zostały skalkulowane i wycenione na kwotę, która faktycznie jest wyższa niż sobie zaplanowaliśmy. ... » więcej 2019-07-30, godz. 15:21 Edyta Szafranek o wyludniającej się Polsce i Opolszczyźnie, starzejącym się społeczeństwie i narodowym spisie powszech ... - Porównując rok 2018 do 2017 ubytek ludności wystąpił aż w 12 województwach, przy czym największa skala tego ubytku, czyli około od 0,4% - 0,5% pokazała się ... » więcej 2019-07-30, godz. 15:15 Zbigniew Kubalańca o Pomologii, bioróżnorodności i kandydatach Koalicji Obywatelskiej - Już za chwilę pokażemy nasze listy. Naprawdę nie rozumiem, skąd ten pośpiech, wciąż jeszcze mamy lipiec - mówił w Loży radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemars ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:43 Jerzy Czerwiński o krajobrazie przedwyborczym, dotrzymaniu obietnic i czterech latach w Senacie - Opozycja, zamiast zajmować się swoimi wyborcami, zajmuje się sama sobą. I dlatego naprawdę trudno ją w tej chwili traktować poważnie - ironizował w Loży Rad ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:00 Ryszard Galla o niepokojącym Mniejszość Niemiecką dokumencie rządowym i przymiarkach wyborczych do Sejmu i Senatu - Sam dokument jest może bardzo ważny, powinniśmy przeciwdziałać terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy, natomiast dalczego w punkcie 692 pojawia się mniejs ... » więcej 2019-07-26, godz. 15:04 Grzegorz Krukowski i Tobiasz Gajda o Marszu Równości w Białymstoku i sporze światopoglądowym - Środowisko LGBT, ta nowa międzynarodówka, zatacza coraz szersze kręgi – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski. – Źle się stało, że debata zeszła na taki ... » więcej 2019-07-26, godz. 14:34 Violetta Porowska o dekompozycji opozycji i przygotowaniach prawicy do wyborów - Powiem otwarcie: opozycja nam pomaga. Jest słaba, miałka, nijaka, nie ma programu. W sumie szkoda, bo ci wszyscy, którzy nas nie popierają, zasługują na jak ... » więcej 2019-07-25, godz. 15:15 WSPÓLNA SPRAWA Czy potrzebujemy nowych narzędzi prawnych do walki z szarą strefą? Plan zaostrzenia przepisów kodeksu karnego skarbowego w ramach walki z szarą strefą był tematem kolejnej debaty pracowników, pracodawców i ekspertów w ramach ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »