Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o remoncie…
2019-07-05, 13:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o remoncie teatru, wspólnym bilecie, dotacjach na zabytki i pomocy dla trzeciego sektora

Zbigniew Kubalańca o remoncie teatru, wspólnym bilecie, dotacjach na zabytki
- Mamy wyłonionego wykonawcę remontu teatru im. J. Kochanowskiego. Blisko 23 mln. zł. mamy na przebudowę tej ważnej instytucji kultury - powiedział w Loży Radiowej wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca.
Będzie nowe wejście, frontem do pl. Jana Pawła II, będzie też nowy system klimatyzacji i wentylacji. Umowa ma być podpisana na początku sierpnia, prace ruszą na początku stycznia. - Wtedy teatr na 6 miesięcy będzie zamknięty. Konfrontacje teatralne będą przeniesione na październik. Chcemy jednak z panem dyrektorem aby modelatornia była dostępna. Pan dyrektor planuje także wynajęcie przestrzeni postindustrialnej od jednostki rządowej w okolicach wyspy Bolko - zapowiedział wicemarszałek Kubalańca.

Ruszają pożyczki na wkład własny dla organizacji pozarządowych. - Żaden samorząd wojewódzki nie ma takiego funduszu. Wykorzystamy do tego naszą spółkę - ogłosił gość Loży Radiowej. Organizacje pozarządowe mają często problem z wyłożeniem wkładu własnego w konkursach w których mogłyby z powodzeniem starać się o dotacje na realizację projektu wartego nawet kilka tysięcy złotych. - Teraz będą mogli pozyskać niskooprocentowane pożyczki na ten cel.

Samorząd regionu planuje także wprowadzić wspólny bilet do instytucji kultury przez siebie prowadzonych. Mowa tu o filharmonii, teatrze dramatycznym, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Jeńców Wojennych i Bibliotece Wojewódzkiej. - 6 instytucji w 6 miesięcy - to idea. W zależności od tego ile instytucji odwiedzi się w ciągu pół roku to tyle będzie zniżki - wyjaśnił zasadę działania biletu.

Zarząd województwa rozstrzygnął także konkurs, w którym do rozdania było 380 tysięcy złotych na renowację zabytków w regionie.

Zobacz także

2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-02-12, godz. 15:38 Paweł Nakonieczny o planach budowy obwodnic w kraju i na Opolszczyźnie - Jest to cały cykl, który ma na celu skomunikowanie kraju i jego zrównoważony rozwój - tak o realizowanych oraz zapowiedzianych inwestycjach w infrastrukturę… » więcej 2020-02-11, godz. 14:13 Janusz Ustrzycki o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w Internecie - Wyłudzenia danych, takich jak fotografia dowodu, może spowodować, że ktoś podszyje się pod nas, chcąc wziąć np. kredyt - mówił w Loży Radiowej podinsp. Janusz… » więcej 2020-02-11, godz. 13:20 Łukasz Lange o konieczności powiększenia i zmodernizowania Polderu Żelazna 25 lutego mają zostać otwarte oferty firm na przeprowadzenie prac przy rozbudowie i modernizacji polderu Żelazna, kluczowego dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego… » więcej 2020-02-10, godz. 14:19 Rajmund Miller o zmianach w Platformie Obywatelskiej, wielkiej polityce oraz narodowym planie walki z rakiem - Jest dużo energii, zapału w partii. Tworzymy nowe koła, jest dużo ludzi, którzy chcą działać w Platformie Obywatelskiej. Uważam zmiany za korzystne. Pierwszy… » więcej 2020-02-10, godz. 14:08 Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski o konwencji partii i planach reform - Po to była konwencja Solidarnej Polski, żeby pokazać, że mimo frontalnego ataku dokończenie reformy sądownictwa w Polsce musi być przeprowadzona do końca - mówiła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »