Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o tym jak będzie wyglądała trz ...
2019-07-04, 14:21 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska o tym jak będzie wyglądała trzydniowa konwencja programowa PiS, ostatnich sondażach i plotkach o Januszu Kowalskim i jego kandydowaniu

Violetta Porowska o tym jak będzie wyglądała trzydniowa konwencja programowa PiS
- Konwencja jest pod hasłem "Myśląc Polska" i wszystkie tematy, które będziemy podejmowali, mają dać receptę i pomysł na to, jak Polska ma funkcjonować. Będzie 16 paneli głównych i ponad 70 paneli specjalistycznych, a wszystko to w ciągu trzech dni - powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim. Będzie ona panelistką w panelu dotyczącym ochrony zdrowia. Będą także podejmowane tematy gospodarcze, międzynarodowe i wiele, wiele innych.
- Chcemy, żeby wywiązała się dyskusja po przedstawieniu pewnych wizji i dalej chcemy debatować i rozmawiać. Prelegenci to zawsze są biegli i fachowcy w danej dziedzinie - zaznaczyła Violetta Porowska. - Te prace konwencji będą kanwą dla pewnych propozycji, niekoniecznie programowych - dodała. Konwencja programowa rozpoczyna się w piątek 5 lipca i będzie trwała 3 dni.

Jeśli chodzi o najnowsze sondaże, w których Zjednoczona Prawica wygrywa z opozycją bez względu na to, czy jest ona zjednoczona czy nie, to zdaniem gościa Loży Radiowej, to nie sondaże wygrywają, tylko ludzie przy urnach. - Cieszymy się z tej dużej przewagi w sondażu, chcemy kontynuować pracę dla Polski i państwo, wyborcy, nam ufają. Pokazaliśmy, że potrafimy pracować, a wyborcy chcą dać nam szansę - powiedziała liderka PiS w regionie. Stwierdziła także, że Platforma Obywatelska i opozycja nie są wiarygodne, bo na przykład mówiąc o programie 500+ wysyłają sprzeczne komunikaty, a to mylące dla wyborców. - Opozycja jest zafałszowana, by nie powiedzieć kłamliwa, a my twardo stoimy przy swoim programie - stwierdziła.

Rozmawiałyśmy także o konstruowaniu list wyborczych Zjednoczonej Prawicy. Znajdą na niej miejsce obecni posłowie PiS, ale nie tylko. Powiaty przekazały informację, kogo chciałyby umieścić na liście.

Violetta Porowska zdementowała także informację o tym, że Janusz Kowalski, były wiceprezydent Opola chce znaleźć się na liście kandydatów na posłów. - W sposób jednoznaczny powiedział, że nie jest zainteresowany kandydowaniem - zapewniła.

Zobacz także

2019-08-01, godz. 14:26 Jakub Roszuk o 10-leciu Stowarzyszenia RLGD „Opolszczyzna”, kulinarnych wariacjach i planach na przyszłość - 9 lipca 2009 roku nasza grupa została założona, więc "stuknęło" nam 10 lat. Film z hasłem „Ale się porybiło” pokazuje naszą działalność i jest podsumowaniem ... » więcej 2019-07-31, godz. 15:12 Sławomir Siwy o ponadpolitycznych mafiach vatowskich, komisji śledczej i determinacji premiera Morawieckiego - Cały czas podkreślam, że to nie jest sprawa polityczna. To, że mówimy o tym, co działo się od roku 2008, wynika po prostu z faktu, że to wtedy powstał związ ... » więcej 2019-07-31, godz. 15:10 Przemysław Zych o tym czy w Opolu podrożeje odbiór śmieci, czym jest „Plomba” i kiedy rozpocznie się rozbiórka Cieplaka - Wszystkie czynności, do których zobowiązaliśmy wykonawcę, zostały skalkulowane i wycenione na kwotę, która faktycznie jest wyższa niż sobie zaplanowaliśmy. ... » więcej 2019-07-30, godz. 15:21 Edyta Szafranek o wyludniającej się Polsce i Opolszczyźnie, starzejącym się społeczeństwie i narodowym spisie powszech ... - Porównując rok 2018 do 2017 ubytek ludności wystąpił aż w 12 województwach, przy czym największa skala tego ubytku, czyli około od 0,4% - 0,5% pokazała się ... » więcej 2019-07-30, godz. 15:15 Zbigniew Kubalańca o Pomologii, bioróżnorodności i kandydatach Koalicji Obywatelskiej - Już za chwilę pokażemy nasze listy. Naprawdę nie rozumiem, skąd ten pośpiech, wciąż jeszcze mamy lipiec - mówił w Loży radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemars ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:43 Jerzy Czerwiński o krajobrazie przedwyborczym, dotrzymaniu obietnic i czterech latach w Senacie - Opozycja, zamiast zajmować się swoimi wyborcami, zajmuje się sama sobą. I dlatego naprawdę trudno ją w tej chwili traktować poważnie - ironizował w Loży Rad ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:00 Ryszard Galla o niepokojącym Mniejszość Niemiecką dokumencie rządowym i przymiarkach wyborczych do Sejmu i Senatu - Sam dokument jest może bardzo ważny, powinniśmy przeciwdziałać terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy, natomiast dalczego w punkcie 692 pojawia się mniejs ... » więcej 2019-07-26, godz. 15:04 Grzegorz Krukowski i Tobiasz Gajda o Marszu Równości w Białymstoku i sporze światopoglądowym - Środowisko LGBT, ta nowa międzynarodówka, zatacza coraz szersze kręgi – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski. – Źle się stało, że debata zeszła na taki ... » więcej 2019-07-26, godz. 14:34 Violetta Porowska o dekompozycji opozycji i przygotowaniach prawicy do wyborów - Powiem otwarcie: opozycja nam pomaga. Jest słaba, miałka, nijaka, nie ma programu. W sumie szkoda, bo ci wszyscy, którzy nas nie popierają, zasługują na jak ... » więcej 2019-07-25, godz. 15:15 WSPÓLNA SPRAWA Czy potrzebujemy nowych narzędzi prawnych do walki z szarą strefą? Plan zaostrzenia przepisów kodeksu karnego skarbowego w ramach walki z szarą strefą był tematem kolejnej debaty pracowników, pracodawców i ekspertów w ramach ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »