Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności

Aktualności

2019-10-17, 15:17

WSPÓLNA SPRAWA Krajobraz gospodarczy po wyborach. Mamy powody do optymizmu czy raczej winniśmy się martwić?

Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” (17.10.2019)
Jak wygląda krajobraz gospodarczy po wyborach? Komentarze są różne. Agencja ratingowa Moody's stwierdziła, że przy takiej polityce gospodarczej obniży się zdolność kredytowa Polski, eksperci BCC mówią o tym, że przedsiębiorcy boją się podwyżki kosztów pracy, z kolei politolodzy prognozują, że w reakcji na wynik wyborów rządzący wykonają kilka ruchów na rzecz przedsiębiorców. O wszystkim tym dyskutowaliśmy podczas kolejnej debaty pracodawców, związkowców i ekspertów "Wspólna sprawa".więcej »
2019-10-17, 15:05

Dariusz Gieroń o cichym zabójcy, instalacjach przesyłu gazu i gaszeniu samochodów elektrycznych

Dariusz Gieroń "Loża Radiowa" (17.10.2019)
- Jak zawsze o tej porze roku ostrzegamy przed czadem. Od początku sezonu grzewczego mieliśmy już w kraju 162 incydenty związane z tlenkiem węgla, poszkodowanych w nich zostało 86 osób, jedna zmarła. W naszym regionie było 14 takich przypadków, w których 4 osoby zostały poszkodowane, na szczęście nikt nie zginąl - mówił w Loży Radiowej młodszy brygadier Dariusz Gieroń, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - Musimy jednak pamiętać, że czad cały czas jest bardzo groźny, w zeszłym roku zabił w cały kraju 52 osoby - dodał.więcej »
2019-10-16, 15:51

Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy

Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy
- Prawica wytoczy najcięższe armaty i lewica wytoczy najcięższe armaty. Jak się idzie na wojnę, to nie z szablami na czołgi - mówił w Loży Radiowej Daniel Szkarupski z Konfederacji, pytany o to, czy prace nowego Sejmu zostaną zdominowane przez światopoglądowe spory narodowych konserwatystów i radykalnych lewaków. - My naszych ideałów nie porzucimy - zapewnia.więcej »
2019-10-16, 15:54

Stanisław Rakoczy o tym, że ludowcy dawno zdjęli buty agronoma i z nowymi sojusznikami wybierają się do miasta

Stanisław Rakoczy o tym, że ludowcy dawno zdjęli buty agronoma i z nowymi sojusznikami wybierają się do miasta
- Oczywiście, że jestem zadowolony z wyniku wyborów. Nawet jeśli dostaliśmy o kilkaset tysięcy głosów mniej niż PSL i Kukiz '15 cztery lata temu, to proszę pamiętać, że na tydzień przed wyborami sondaże pokazywały, że jesteśmy pod progiem. A potem okazało się, że mamy dwa razy lepszy wynik - stwierdził w Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, wicemarszałek regionu i lider opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, który 13 października bez powodzenia walczył o mandat w Sejmie z listy PSL Koalicja Polska.więcej »
2019-10-15, 14:19

Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - zasadzie wzajemności

Henryk Kroll o strategii KWW Mniejszości Niemieckiej w wyborach parlamentarnych
- Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, czyli Rafał Bartek. Jego start do Senatu był błędem. W trudnym okręgu uzyskał dobry wynik, ale powtarzam, że jego miejsce było na liście kandydatów do Sejmu - mówił w Loży Radiowej Henryk Kroll, były długoletni lider opolskiej Mniejszości Niemieckiej i były poseł. - Ale samy wybory okazały się być sukcesem, pozyskaliśmy kilka tysięcy nowych wyborców. Liderom TSKN należy się gratulacje a wyborcom podziękowania - dodał.więcej »
2019-10-15, 14:05

Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę

Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o przyszłości patchworkowej lewicy
- To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy nowej lewicy: świeżo upieczona posłanka Marcelina Zawisza (polityczka Lewicy Razem) oraz Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Na pewno prawicy nie będzie z nami łatwo - przekonywali.więcej »
2019-10-14, 14:47

Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów”

Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów”
- Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę rządzącą na „my” i „wy” więc trzeba rozpatrywać nasze zdolności koalicyjne jako dużą wartość w tych wyborach i z dużym szacunkiem odnieść się do naszych partnerów - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa i jednocześnie lider Platformy Obywatelskiej w regionie.więcej »
2019-10-14, 14:40

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna
- Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy jak ciężko było odbijać Opolszczyznę dla prawicy. Jednak się udało, zwyciężyliśmy, przekonywaliśmy bardzo mocno i przekonaliśmy, że warto w nas inwestować -mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa PiS na Opolszczyźnie, która niebawem zostanie także posłem,więcej »
2019-10-14, 00:23

Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga

Politycy i przedstawiciele komitetów wyborczych w "Wieczorze wyborczym" Radia Opole
W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Razem, Janusz Trzepizur z PO, Szymon Godyla z Nowoczesnej, Marcin Oszańca z PSL, Ryszard Galla z MN oraz Daniu Szkarupski z Konfederacji.
2019-10-14, 00:36

Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza

Politolodzy, socjologowie, psycholodzy społeczni i ekonomiści o wynikach sondaży exit poll
W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Choroś i Grzegorz Balawajder, socjolog Tadeusz Detyna i psycholog Agnieszka Franczyk.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »