Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności

Aktualności

2020-11-25, 15:14

Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena

Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena
- Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny certyfikować wyniki wyborów. To oznacza, że stan poprzez swoją komisję wyborczą potwierdza wynik wyborów. Ten certyfikat jest zatwierdzany przez sekretarza stanu, a na koniec musi zaakceptować go Kongres Stanowy – powiedział w Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista.
2020-11-25, 14:44

Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday

Dr Rafał Parvi o tym, skąd się wzięło święto wyprzedaży, czyli popularny Black Friday
- Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest śledzić ceny wcześniej upatrzonych produktów – mówił w Loży Radiowej dr Rafał Parvi, ekonomista, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, z którym rozmawialiśmy o zbliżającym się albo nawet i trwającym już święcie wyprzedaży, czyli Black Friday.
2020-11-24, 14:25

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)
W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole).
2020-11-24, 13:59

Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną

- Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi się już w 2021, a najbardziej pesymistyczna mówi nawet o roku 2025 - w ten sposób dr.hab. Daniel Puciato, prof. WSB we Wrocławiu i Politechniki Opolskiej, odniósł się do globalnych kłopotów tej gałęzi przemysłu.
2020-11-23, 15:27

Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego

Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego
- Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym posunięciem, bo podstawą funkcjonowania każdego państwa w UE jest praworządność więc czego rząd PiS się boi? - mówiła w Loży Radiowej Danuta Jazłowiecka, dziś senator Platformy Obywatelskiej, a wcześniej europoseł do Parlamentu Europejskiego.
2020-11-23, 15:13

Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS

Katarzyna Czochara w "Loży Radiowej"
- Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie fakt, że pomimo różnic zdań doszliśmy do porozumienia w partii - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara poseł PiS, którą zawieszono po głosowaniu nad "Piątką dla zwierząt. Niedawno władze partii zdecydowały o jej przywróceniu.
2020-11-20, 15:29

Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych

Wojewoda opolski Adrian Czubak w "Loży Radiowej" (20.11.20)
- Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany przez to co się dzieje w Korfantowie. Ja mogę przekazać pisma od prezesa OCR-u i od lekarzy jakie do mnie przychodziły – powiedział w Loży Radiowej Adrian Czubak, wojewoda opolski.
2020-11-19, 15:27

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (19.11.2020)
Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o nowym pomyśle Ministerstwa Finansów, czyli obniżeniu podatków dla emigrantów zarobkowych. Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Grzegorz Adamczyk (NSZZ "Solidarność), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kulis (BCC) oraz dr Artur Żurakowski (ekonomista).
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***