Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności

Aktualności

2017-04-27, 14:50

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że Ryszard Galla powinien się wstydzić a przeciwnicy Dużego Opola uspokoić, a także o tym, że betonowe ławy to sprawa otwarta a ekotalibów nie da się przekonać

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że Ryszard Galla powinien się wstydzić a przeciwnicy Dużego Opola uspokoić
- Jeśli Platforma Obywatelska nie zamierza walczyć o fotel prezydenta Opola, ale o stanowisko wójta Dobrzenia Wielkiego, to proszę bardzo - tak w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski skomentował zapowiedzi partii opozycyjnych, że po wygranych wyborach wrócą do sprawy powiększenia Opola. - Pan poseł Ryszard Galla, wielki przeciwnik Dużego Opola, powinien się spalić ze wstydu, że radni jego gminy, Komprachcic, nie są zainteresowani powrotem do dawnych granic. Jeśli chce zabrać mieszkańcom Chmielowic to, co dało im włączenie do Opola, to niech spróbuje to powiedzieć - dodał.więcej »
2017-04-27, 10:08

Krzysztof Gaworski o tym, że powinniśmy ze smogiem walczyć, ale musimy także nauczyć się z nim żyć

Zobacz rozmowę z Krzysztofem Gaworskim
- Żeby całkowicie pozbyć się problemu smogu, musielibyśmy zrobić trzy rzeczy: przestać oddychać, przestać robić pomiary i przestać palić w piecach. Ponieważ jest to niemożliwe, musimy się nastawić na to, że tu nie będzie żadnego jednorazowego sukcesu, tylko długi proces - tłumaczył w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, opolski wojewódzki inspektor ochrony środowiska.więcej »
2017-04-27, 09:57

Marcin Sroka o czasach, gdy o wszystkim decydował pierwszy wojewódzki sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej

Zobacz rozmowę z Marcinem Sroką
- Pierwszy sekretarz komitetu wojewódzkiego PZPR był swego rodzaju namiestnikiem partii w terenie, to do niego należała ostateczna decyzja we wszystkich kluczowych kwestiach - mówił w Loży Radiowej Marcin Sroka, historyk z Uniwersytetu Opolskiego. - Ciekawostką jest to, że w województwie opolskim tych pierwszych sekretarzy było w sumie tylko ośmiu, w innych województwach zmieniali się znacznie częściej - dodał nasz gość.więcej »
2017-04-25, 12:34

W Loży Radiowej (prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Nowym Jedwabnym Szlaku

Międzynarodowa Konferencja Polsko-Chińska w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Międzynarodowa Konferencja Polsko-Chińska w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Po co Chińczykom niezwykle kosztowne odtworzenie Jedwabnego Szlaku? I dlaczego projekt ten jest tak ważny dla Polski? Na te kluczowe pytania odpowiadali uczestnicy konferencji "One Belt, One Road" a zarazem goście Loży Radiowej, którą poprowadziliśmy z Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu.więcej »
2017-04-24, 14:44

Jakub Roszuk o proteście w obronie unijnych dotacji na opolską (i nie tylko) akwakulturę

Jakub Roszuk o proteście w obronie unijnych dotacji na opolską (i nie tylko) akwakulturę
- To jest nasz drugi protest. Najpierw sprzeciwialiśmy się wysokim opłatom, które miało wprowadzić nowe prawo wodne. Teraz protestujemy przeciw przesunięciu 94 mln euro z akwakultury na remont morskiego portu - mówił w Loży Radiowej Jakub Roszuk, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna.więcej »
2017-04-24, 14:32

Antoni Duda o Fundacji Jednorogów, sądach, przeciwnikach Opola i o tym, że Mniejszość Niemiecka powinna być naturalnym partnerem dla prawicy

Antoni Duda o Fundacji Jednorogów, sądach, przeciwnikach Opola i o tym, że Mniejszość Niemiecka powinna być naturalnym partnerem dla prawicy
- Spróbuję, oczywiście zgodnie z prawem, pomóc Fundacji Jednorogów, której wniosek o dofinansowanie z PFRON został odrzucony. W mojej ocenie być może został oceniony zbyt pobieżnie, dlatego z panem Kazimierzem Jednorogiem jedziemy na spotkanie z wiceprezes funduszu - mówił w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda.więcej »
2017-04-21, 15:34

Adrian Czubak o Nowym Jedwabnym Szlaku i o tym, że kooperować z Chinami chcą dziś wszyscy [FILM]

Adrian Czubak o Nowym Jedwabnym Szlaku i o tym, że kooperować z Chinami chcą dziś wszyscy
- Mamy bardzo duże szanse skorzystać na zacieśnieniu współpracy z Chinami. Naszym atutem jest świetnie działający Instytut Konfucjusza i zawiązana niedawno przez Politechnikę Opolską współpraca o charakterze naukowym - mówił w Loży Radiowej opolski wojewoda Adrian Czubak. - Pamiętajmy także, że nasz region nawiązał współpracę z prężnym chińskim regionem.więcej »
2017-04-21, 15:04

Krzysztof Krzemiński o 60 urodzinach studenckiego Radia Sygnałów i o tym, kto i dlaczego bawi się dziś w robienie radia

Krzysztof Krzemiński o 60. urodzinach studenckiej rozgłośni Radio Sygnały
- Z okazji 60 urodzin zapraszamy na 60 godzin programu, startujemy w piątek w samo południe, kończymy w niedzielę o północy - mówił w Loży Radiowej Krzysztof Krzemiński, redaktor naczelny studenckiego Radia Sygnały. - Dodatkową atrakcją będą legendarne przed laty programy prowadzone przez dziennikarzy, którzy po ukończeniu Uniwersytetu Opolskiego zrobili wielką nieraz karierę w krajowych mediach. Wielu z nich do nas przyjedzie i zasiądzie przed mikrofonem - dodał.więcej »
2017-04-20, 16:22

Ewa Florek i Anna Malczewska zapraszają na rekordową 36. Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych (i nie tylko)

Ewa Florek i Anna Malczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Ewa Florek i Anna Malczewska [fot. Paula Hołubowicz]
- W tym roku bijemy kolejny rekord. Do głównej wystawy zgłoszono 2 841 piesków, ale jeśli doliczyć szereg imprez towarzyszących, to w Opolu zobaczymy w sumie 4 223 psy. Przyjadą hodowcy z całej Polski i Europy, będzie nawet trzech ze Stanów Zjednoczonych i jeden pies aż z Filipin - mówiły w Loży Radiowej Ewa Florek i Anna Malczewska, zapraszając Opolan na 36. Międzynarodowa Wystawę Psów Rasowych.więcej »
2017-04-20, 16:01

Prof. Anna Pobóg Lenartowicz o związkach świętego Wojciecha z Opolem i politycznym geniuszu Bolesława Chrobrego

Anna Pobóg-Lenartowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Anna Pobóg-Lenartowicz [fot. Paula Hołubowicz]
- Święty Wojciech jest tak ważny dla dziejów Polski, że wielu Polaków, nawet tych bardzo wierzących, uważa go za Polaka, a nie Czecha, biskupa praskiego i członka możnego rodu Sławnikowiców - mówiła w Loży Radiowej prof. Anna Pobóg Lenartowicz, historyk z Uniwersytetu Opolskiego.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »