Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński, senator PiS o karcie nauczycie ...
2019-07-01, 14:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jerzy Czerwiński, senator PiS o karcie nauczyciela, reformie szkolnictwa, przedwyborczych układankach i sobotnich marszach

Jerzy Czerwiński o karcie nauczyciela, reformie szkolnictwa i przedwyborczych układankach
- To po prostu realizacja w praktyce postanowień, które zostały podpisane w porozumieniu Solidarności nauczycielskiej z rządem - powiedział w Loży Radiowej senator PiS Jerzy Czerwiński. Na ostatnim posiedzeniu Senatu przyjęto nowelizację Karty Nauczyciela. Podnosi ona średnie wynagrodzenie, wprowadza świadczenie dla stażystów, przyznaje dodatek wychowawczy, skraca ścieżkę awansu zawodowego i przywraca sposób oceny pracy sprzed września 2018 roku.
Senator Czerwiński zaznaczył, że jego zdaniem należy jeszcze odbiurokratyzować szkołę i zastanowić się nad odchudzeniem programu nauczania.

Komentując ostatni sondaż Social Changes, w którym Zjednoczona prawica ma 44%, PO 23,9% Wiosna Roberta Biedronia, 7,7 % , a poniżej progu wyborczego znalazły się: Kukiz'15 (4,5 proc.), SLD (4,3 proc.), PSL (4,2 proc.) oraz Partia Wolność (3,1 proc.) zaznaczył, że ciągle nie wiadomo, kto będzie rządził po wyborach.

- Nie możemy być pyszni, drogi narodzie staraliśmy się zrealizować to wszystko, co możliwe, będziemy zwracać się z nową ofertą - stwierdził senator Czerwiński. - To w jakim bloku, czy w jakich blokach pójdą nasi oponenci ma swoje znaczenie, zarówno dla podziału głosów i kwestii programowych - dodał.

Jerzy Czerwiński skomentował także sobotni marsz równości. - Po pierwsze organa ścigania powinny sprawdzić, czy nie została naruszona obyczajność. Druga kwestia, jaka się pojawiła, to obrażanie uczuć religijnych na marszach, nie mówię, że w Opolu, ale ogólnie na tych marszach. Sam marsz tego nie robi, ale mówię o tym, co się na tych marszach dzieje - stwierdził. Senator Czerwiński uważa, że te marsze, to próba naruszenia i rozmontowania tradycyjnego społeczeństwa polskiego, ataki na kościół, na symbole religii i próba rozczłonkowania państwa.

Zobacz także

2019-08-01, godz. 14:26 Jakub Roszuk o 10-leciu Stowarzyszenia RLGD „Opolszczyzna”, kulinarnych wariacjach i planach na przyszłość - 9 lipca 2009 roku nasza grupa została założona, więc "stuknęło" nam 10 lat. Film z hasłem „Ale się porybiło” pokazuje naszą działalność i jest podsumowaniem ... » więcej 2019-07-31, godz. 15:12 Sławomir Siwy o ponadpolitycznych mafiach vatowskich, komisji śledczej i determinacji premiera Morawieckiego - Cały czas podkreślam, że to nie jest sprawa polityczna. To, że mówimy o tym, co działo się od roku 2008, wynika po prostu z faktu, że to wtedy powstał związ ... » więcej 2019-07-31, godz. 15:10 Przemysław Zych o tym czy w Opolu podrożeje odbiór śmieci, czym jest „Plomba” i kiedy rozpocznie się rozbiórka Cieplaka - Wszystkie czynności, do których zobowiązaliśmy wykonawcę, zostały skalkulowane i wycenione na kwotę, która faktycznie jest wyższa niż sobie zaplanowaliśmy. ... » więcej 2019-07-30, godz. 15:21 Edyta Szafranek o wyludniającej się Polsce i Opolszczyźnie, starzejącym się społeczeństwie i narodowym spisie powszech ... - Porównując rok 2018 do 2017 ubytek ludności wystąpił aż w 12 województwach, przy czym największa skala tego ubytku, czyli około od 0,4% - 0,5% pokazała się ... » więcej 2019-07-30, godz. 15:15 Zbigniew Kubalańca o Pomologii, bioróżnorodności i kandydatach Koalicji Obywatelskiej - Już za chwilę pokażemy nasze listy. Naprawdę nie rozumiem, skąd ten pośpiech, wciąż jeszcze mamy lipiec - mówił w Loży radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemars ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:43 Jerzy Czerwiński o krajobrazie przedwyborczym, dotrzymaniu obietnic i czterech latach w Senacie - Opozycja, zamiast zajmować się swoimi wyborcami, zajmuje się sama sobą. I dlatego naprawdę trudno ją w tej chwili traktować poważnie - ironizował w Loży Rad ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:00 Ryszard Galla o niepokojącym Mniejszość Niemiecką dokumencie rządowym i przymiarkach wyborczych do Sejmu i Senatu - Sam dokument jest może bardzo ważny, powinniśmy przeciwdziałać terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy, natomiast dalczego w punkcie 692 pojawia się mniejs ... » więcej 2019-07-26, godz. 15:04 Grzegorz Krukowski i Tobiasz Gajda o Marszu Równości w Białymstoku i sporze światopoglądowym - Środowisko LGBT, ta nowa międzynarodówka, zatacza coraz szersze kręgi – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski. – Źle się stało, że debata zeszła na taki ... » więcej 2019-07-26, godz. 14:34 Violetta Porowska o dekompozycji opozycji i przygotowaniach prawicy do wyborów - Powiem otwarcie: opozycja nam pomaga. Jest słaba, miałka, nijaka, nie ma programu. W sumie szkoda, bo ci wszyscy, którzy nas nie popierają, zasługują na jak ... » więcej 2019-07-25, godz. 15:15 WSPÓLNA SPRAWA Czy potrzebujemy nowych narzędzi prawnych do walki z szarą strefą? Plan zaostrzenia przepisów kodeksu karnego skarbowego w ramach walki z szarą strefą był tematem kolejnej debaty pracowników, pracodawców i ekspertów w ramach ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »