Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Duda, poseł PiS podsumowuje kadencję i mó ...
2019-06-24, 14:36 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Antoni Duda, poseł PiS podsumowuje kadencję i mówi o chamstwie na sali sejmowej oraz o układaniu list wyborczych

Antoni Duda podsumowuje swoją kadencję
- Rozpatruję, jeśli nic się nie wydarzy, to prawdopodobnie będę chciał znaleźć się na liście - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Antoni Duda, pytany o to, czy będzie kandydował jesienią do Sejmu. Jeśli chodzi o pozycję na liście, to zaznaczył, że im wyżej tym lepiej, ale jedynka jest jedna, dwójka jest jedna a wszyscy pracują na sukces Prawa i Sprawiedliwości, na sukces Polski.
Antoni Duda, to jedyny poseł Zjednoczonej Prawicy, który w Sejmie spędzi całą kadencję. Tak się złożyło, że inni posłowie albo objęli mandat za kogoś, albo oddali mandat przechodząc do samorządu lub instytucji państwowych.
- Niezależnie od wakacji staram się spotykać z wyborcami, zwłaszcza na wsiach. Uważam, że tam jest prawdziwe życie. Na początku zaskakiwało mnie to, że bardzo konkretne pytania padają na tych spotkaniach. Ludzie także pilnują, czy zgłoszone przez nich sprawy i problemy są rozwiązane lub załatwione.

Poseł PiS Antoni Duda pytany o najważniejsze wrażenia z Sejmu powiedział, że najbardziej zaskoczyło go chamstwo na sali posiedzeń i jawne kłamanie w żywe oczy.
- Nie mówię, że z naszej strony są sami święci, ale chodzi o ogólne zachowanie. Pewne rzeczy są żenujące. Pozytywnie zapamięta z kolei merytoryczną pracę na komisjach sejmowych.

- Podsumowując kadencję, to bilans jest na plus. Praca daje mi satysfakcję. Uczestniczę w zmianach Polski w dobrym kierunku. Niektóre zmiany idą za wolno, na przykład te w sądownictwie - uważa gość Loży Radiowej.

Zobacz także

2019-07-22, godz. 15:08 Kamil Bortniczuk o karaniu pospolitych bandytów, ideologii LGBT i fałszywym konserwatyzmie ludowców - Nie zgadzam się z tezą, że wydarzenia w Białymstoku oznaczają odrodzenie się faszyzmu. W każdym społeczeństwie są ludzie, którzy nie przestrzegają obowiązuj ... » więcej 2019-07-22, godz. 14:37 Ryszard Wilczyński o swojej własnej „szóstce”, podzielonej opozycji i najbliższych działaniach Platformy - W dniu w którym Kosiniak-Kamysz powiedział, że projekt Koalicji Europejskiej nie spełnił oczekiwań, że rzekomo jest odchylenie lewicowe i że poszukują własn ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:32 Ks. Marek Dziony o pierwszych miesiącach funkcjonowania Rady Młodzieżowej przy TSKN-ie, o jej strukturze i działalności - Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej jest organem niezależnym od TSKN-u, natomiast przewodniczący TSKN Rafał Bartek chciał mieć taką radę młodzieżową, ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:15 Katarzyna Kownacka i Piotr Regeńczuk o mniej i bardziej egzotycznych oczekiwaniach inwestorów - Nie jest niczym dziwnym, że duży inwestor oczekuje wsparcia także w postaci finansowych grantów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi naprawdę duża inwestycja, któr ... » więcej 2019-07-18, godz. 14:47 WSPÓLNA SPRAWA Jak należy ocenić gospodarcze wątki pakietu zwanego "szóstką Schetyny"? Tak zwana szóstka Schetyny, czyli pakiet propozycji programowych Platformy Obywatelskiej, to odpowiedź opozycji na piątkę Kaczyńskiego. Nie brak tu wątków gos ... » więcej 2019-07-18, godz. 14:26 Dr Błażej Choroś o nowej szefowej Komisji Europejskiej, politycznej układance w PE i o szansach polskich polityków na ... - Ursula von der Leyen silnie podkreślała takie dwa obszary, które zresztą są też definiowane jako największe wyzwania Unii Europejskiej: to jest kwestia klim ... » więcej 2019-07-17, godz. 15:07 Monika Czech-Tańczuk o walce jerzyków z komarami, miejsko-wiejskiej suszy i azbeście - Oczywiście w ramach walki z komarami nadal stosujemy różne środki chemiczne, ale już od jakiegoś czasu stawiamy przede wszystkim na metody biologiczne. Najw ... » więcej 2019-07-17, godz. 15:05 Marek Tomków o kryzysie lekowym, o jego przyczynach i rozmowach o tym problemie na sejmowej komisji zdrowia - My nie oczekujemy, że Ministerstwo Zdrowia w 24 godziny rozwiąże kryzys lekowy, bo on jest w całej Europie, a nawet i w Stanach Zjednoczonych - powiedział w ... » więcej 2019-07-17, godz. 07:33 Bożena Kalecińska o tym, co rząd robi dla coraz liczniejszej populacji cudzoziemców - Nie jest zaskakujące to, że cudzoziemcy na Opolszczyźnie budzą coraz większe zainteresowanie, cieszy, że marszałek chce dołożyć swoją cegiełkę do ich integr ... » więcej 2019-07-16, godz. 14:57 Adrian Czubak o programie "Razem bezpieczniej", wydaniu pozwolenia na budowę obwodnicy Niemodlina i tzw. funduszu auto ... - Na rok 2019 minister przekazał pulę 6 mln złotych dla całego kraju i są 104 projekty z całej Polski, w tym 5 z województwa opolskiego. I na ten rok pozyskan ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »